Sinoć su gledaoci širom Srbije imali priliku da u uživo programu na Insajder TV gledaju superiornost predsednika Srbije Aleksandra Vučića na delu. Bilo je dosta situacija tokom intervjua gde je novinarka Brankica Stanković ostala bez argumenata.
- Konstrukciono nije došlo do rekonstrukcije nadstrešnice, nažalost. Da jeste, nikada se tragedija ne bi dogodila. Nikada. Zato što bi neko proverio statiku, neko bi proverio korodiranost sajli i to bi sve promenilo -naglasio je Vučić.
Dodao je da ne kaže da ništa nije rađeno na nadstrešnici i ponovio da nije urađena rekonstrukcija nadstrešnice. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je tužilaštvo pribavilo svu neophodnu dokumentaciju u vezi sa padom nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
- Tužilaštvo je pribavilo svu neophodnu dokumentaciju za pad nastrašnice. Policija je posle toga otišla kad su rekli potrebna nam je dokumentacija koja nema veze s padom nadstrašnice, nego eventualnim koruptivnim radnjama između podizvođača. To nema veze s padom nastrašnice - rekao je Vučić.
Foto: Printscreen/Insajder
Naglasio je da je tužilaštvo donelo odluku ko je potencijalno kriv ili osumnjičen, okrivljen za pad nastrašnice, a da će sad drugo tužilaštvo ili isto tužilaštvo ili treće tužilaštvo da kaže čija je nadležnost za istraživanje korupcije.
- Ali, to nema veze sa padom nastrašnice - naglasio je Vučić.
O studentskim blokadama i prosvetarima
Govoreći o prosvetarima rekao je da najveći deo njih nije na ulicama i naglasio da većina škola radi, kao i da u proseku nije radilo u potpunosti samo šest odsto škola.
Na konstataciju voditeljke da je Srbija u nekoj vrsti pobune, jer su na ulicama studenti, taksisti, advokati, prosvetari, radnici GSP i drugi, rekao je da to nije tačno.
Foto: Insajder TV video printscreen
- To nije tačno. Ja sam zaista nezadovoljan time kako to funkcioniše, ali uvek vam radi 50 odsto škola svih 45 minuta u Srbiji, uvek. Radi vam još negde 35 odsto škola sa 30 minuta, a recimo u devet odsto škola radi manji deo profesora dok veći deo ne radi i šest odsto škola, takav je prosek bio, nije radilo uopšte - naveo je Vučić.
- Neko je čekao samo dodatne tragedije, u međuvremenu pripremajući različite vrste scenarija za neke nove nerede i za neke nove udare na državu. I to nije nikakva novost, i to se vidi i kroz reči predsednika Donalda Trampa. Donald Tramp je juče direktno pomenuo Srbiju, predsednik Sjedinjenih Američkih Država je direktno pomenuo Srbiju kao mesto gde su želeli političku promenu vlasti. Oni koji su davali američki novac za rušenje vlasti - rekao je Vučić u emisiji Epilog.
On je istakao i da obojenu revoluciju vidi na svakom mestu u Srbiji, navodeći da za to ima sve dokaze, ali da ih još uvek prikuplja pre nego što ih preda tužilaštvu.
Foto: Insajder TV video printscreen
- Je li vam sumnjivo da vidite da neko izbaci 10.000 tekstova protiv mene i protiv Srbije iz regiona, a nije izbacio 10.000 tekstova o kompletnoj svojoj političkoj sceni? Pa šta vam to govori? Da je neka strana služba malo veća, angažovala svoju sestrinsku, manju regionalnu službu da učestvuje u provođenju obojene revolucije ovde u našoj zemlji. I to svaki laik, amater vidi" - rekao je Vučić za TV Insajder.
O obojenoj revoluciji
Na pitanje da li ima dokaze o obojenoj revoluciji, Vučić kaže da ima apsolutno "sve dokaze ovog sveta", da ih nije predao tužilaštvu, jer ih skuplja još uvek. Takođe je istakao da je u Srbiji obojena revolucija propala. Govoreći o protestima širom Srbije, Vučić je rekao da štiti svakog građanina Srbije, a da su oni koji pokušavaju u Srbiji obojenu revoluciju naneli veliku štetu građanima.
- Nisu oni ovo uradili protiv mene, nego su uradili protiv Srbije. Jer Srbija najbrže raste. Srbija je broj jedan u Evropi u 2024. po stopi rasta. Nikad to nije bio slučaj u istoriji. To mora da se sruši. Ne Vučić, Srbija mora da se sruši", naveo je predsednik. Prema njegovim rečima rešenje situacije sa protestima vidi u tome što država pokušava da ispuni zahteve svih koji protestuju, kao i da prema njima pokaže poštovanje i naglasio da se situacija neće rešiti prelaznom vladom, jer je neće biti, niti tako što će neko da upada u institucije.
Foto: Insajder TV video printscreen
- Rešili smo zahteve, rešavamo još šta traže i to je to. Kako će se rešiti, tako što će da upadaju institucije? Neće. Može neko da proba. Gledamo da pokažemo poštovanje prema studentima, gledamo da pokažemo poštovanje prema svima, gledamo da pokažemo sve što je moguće da učinimo, da ispunimo sve moguće zahteve, ispunili smo sve što smo mogli, dali smo im preko leba pogače, ovim profesorima koji su to tražili, koji se plaše da kažu da su presrećni i prezadovoljni. Ne znam šta još tražite? I oni su nam to danas u svom saopštenju potvrdili - naveo je Vučić.
Kaže da čeka da se studenti vrate da rade svoj posao, da uče, kao i da se đaci vrate u klupe.
O najvećoj borbi protiv korupcije do sada
Govoreći o korupciji, rekao je da je za veliku borbu protiv korupcije, čija je akcija u toku, bila potrebna neka vrsta političke inicijative i naglasio da tužilaštvo radi svoj posao, kao i da se neke istrage vode već dosta dugo.
- Vodi tužilaštvo, radi svoj posao. Policija radi po nalogu, dobije PO od tužilaštva, kao što znate, i policija radi. Neke istrage se vode već dugo vremena. Neke se vode godinu, neke dve, neke tri, neke pet godina. Pošto je tužilaštvo samostalni organ, a ne nezavisni, pošto je nezavisno pravosuđe i nezavisni su sudovi, uvek mora da postoji ta vrsta političke opredeljenosti, političke odluke da uđete u borbu protiv korupcije, koja je teška. Koja je mnogo teška - rekao je Vučić.
Predsednik Srbije naglasio je i da je prvi voz iz Stelantisove fabrike sa električnim automobilima "fijat panda" namenjenim izvozu krenuo iz Kragujevca.
"Jedna od najbezbednijih država u Evropi"
Naglasio je i da su Beograd i Srbija među najbezbednijim gradovima, odnosno zemljama u Evropi.
- Dakle, država i državne institucije, uprkos prljavoj propagandi svakodnevnog širenja nesigurnosti, straha i svega, rade svoj posao na najčistiji mogući način i obezbedili su da danas i Beograd kao grad i Srbija kao zemlja bude jedna od najbezbednijih zemalja u Evropi. Jedna od tri ili četiri najbezbednije zemlje u Evropi - rekao je Vučić i dodao i da se broj ubistava konstantno smanjivao.
Vučić je govoreći u prilog tome da u Srbiji nema privilegovanih, naveo primer Dijane Hrkalović, za koju kaže da je u javnosti pozitivno govorila o njemu a osuđena je. On je govoreći o biznismenu Zvonku Veselinoviću, istakao da od njega lično ni dinar nije dobio, kao i da on od srpskog naroda na Kosovu i Metohiji nije krao ništa, a da je imao zarade u centralnoj Srbiji.
Istakao je i da je on osoba sa najvećim legitimitetom u zemlji, jer je dva puta ubedljivo pobedio na izborima, i da je dobro da može da ima uticaj na Skupštinu i vladu.
- Izabran sam dva puta za predsednika Republike u prvom krugu. Što se nije dogodilo - rekao je Vučić i dodao da je dobro da čovek sa najvećim legitimitetom ima uticaj i na vladu i na Skupštinu.
- Ne zaboravite, do pre godina dana, bio sam i predsednik najveće političke stranke u Srbiji - rekao je Vučić na pitanje po kom ustavu i kom zakonu o predsedniku on ima toliko nadležnosti.
Na pitanje zašto je izabrao da bude predsednik Srbije, a ne premijer, jer radi poslove premijera, Vučić je rekao da to nije tačno.
Foto: Printscreeen Insajder TV
- Radim mnogo više strateške stvari, mnogo više sam opredeljen ka spoljnoj politici. Tu se vidi koliko sam bio u pravu i zbog našeg odnose i naše politike i prema Ruskoj Federaciji i kako smo sticali prijatelje širom sveta i kako sam znao šta će se dešavati dolaskom Trampa na vlast i kako će se stvari svetu izmeniti - rekao je Vučić.
"Ustav je za mene sveta knjiga"
On je rekao i da je Ustav za njega sveta knjiga.
- Zakleo sam se na Ustav, posebno čitajući onaj deo oko Kosova i Metohije i čuvam ga koliko god mogu, a to je ponekad, nemoguće. Trudio sam se i uspevao da sačuvam, kada su već svi precrtali KiM kao deo Srbije da ga vratim za sto, da se ponovo razgovara, ponovo govori o Kosovu i Metohiji i da i danas ne znaju šta će sa nama po tom pitanju. I veoma sam ponosan na tu činjenicu - istakao je Vučić.
Dodao je da se bavio i radio sve što je mogao na pošten i odgovoran način.
- Ja nemam ni jedan račun u inostranstvu. Ja nemam ni jednu nekretninu u inostranstvu - naveo je Vučić.
Na pitanje da li je svestan da je narod izašao na ulice, Vučić je odgovorio da je opozicija zloupotrebila tragediju i zapitao zašto narod nije izašao kada je bilo u Velikoj Ivanči 13 mrtvih i DOS bio na vlast.
Naime, Brankica je na pomenutoj mreži poručila da je zadovoljna emisijom "samo u nekim delovima", čime jasno poručuje da su pale u vodu nade mnogih da će Brankica Stanković "razvaliti" predsednika Aleksandra Vučića.
Glavna i odgovorna urednica Insajder TV Brankica Stanković oglasila se na društvenoj mreži Iks nakon jučerašnjeg intervjua sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
Gostujući na Insajder TV, predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je i o premijeru u ostavci Milošu Vučeviću, navodeći da je ostavku dao kao moralan i odgovoran čovek
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavna i odgovorna urednica Insajder TV Brankica Stanković oglasila se na društvenoj mreži Iks nakon jučerašnjeg intervjua sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da ima poštovanje za svakog političkog protivnika i da će blokadere i dalje zvati na dijalog, iako oni na to neće pristati.
Sjedinjene Američke Države poslaće još 5.000 vojnika u Poljsku, najavio je američki predsednik Donald Tramp, povezujući tu odluku sa pobedom novog poljskog predsednika Karola Navrockog i odnosima koje Vašington sada gradi sa Varšavom.
U Hramu Svetog Save u Beogradu danas su se vernicima delile trake osveštane na Časnom pojasu Presvete Bogorodice. Vernike je najviše zanimalo da li mogu da se iseku na više delova kako bi ih podelili svojim najbližima, a sveštenici su rekli da može.
Sve je krenulo odozgo, za 15 minuta je nastao haos i sve je izgorelo, ovim rečima sveštenik Svetozar Buzadžija opisuje stravičan požar u crkvi Rođenja Presvete Bogorodice u selu Botoš.
Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje i Zavod za socijalno osiguranje ugostili su danas delegaciju Fonda za penzijsko i socijalno osiguranje Ruske Federacije, povodom potpisivanja više dokumenata od značaja za unapređenje saradnje u oblasti socijalnog osiguranja i penzijskog sistema.
Zbog dva praznična produžena vikenda u S. Makedoniji, srpske i makedonske turiste od danas na graničnim prelazima ka Grčkoj očekuju kilometarske kolone.
Gostovanje jednog od najpoznatijih srpskih hirurga, profesora dr Raše Šćepanovića, u emisiji "Za našim stolom“ na televiziji K1, donelo je duboku i emotivnu priču o njegovom profesionalnom i ličnom putu. U otvorenom dijalogu sa Duškom Vukajlovićem, profesor se osvrnuo na tanku liniju između života i smrti, razvoj domaće medicine, ali i na svoje velike strasti – duhovnost, muziku i vinarstvo.
Navodni visokorangirani pripadnik "kavačkog klana" Krsto Maroš i dalje se nalazi u pritvoru u Španiji, dok odluka o njegovom eventualnom izručenju Crnoj Gori još nije doneta.
Juče oko pet časova u Čumićevom sokačetu izbio je jeziv požar koji je u potpunosti progutao jedan od lokala u samom centru Beograda, a kako se može videti na licu mesta, objekat je pun gareži i oseća se i dalje miris dima.
Zajedničkim radom carine i policije na ulazu graničnog prelaza Šid, 21. maja 2026. godine sprečen je pokušaj krijumčarenja 19 kilograma marihuane skrivene u prijavljenom tovaru.
Veliki požar izbio je danas u Srpskoj pravoslavnoj crkvi u Botošu, kod Zrenjanina, a kako se može videti na fotografijama i snimcima sa lica mesta, kupola crkve je potpuno uništena.
Ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov poručio je da agresivna politika Zapada ne zna za granice, pored sankcija, pokušavaju da pitanja rešavaju silom.
Jermenski premijer Nikol Pašinjan vodi politiku koja je neprijateljska prema Rusiji, dok istovremeno koristi ekonomske i energetske pogodnosti koje mu Moskva omogućava, izjavio je predsednik ruske Državne dume Vjačeslav Volodin.
Trampova administracija objavila je novi niz NLO fajlova, uključujući nove fotografije, dokumenta i dugo očekivanih 46 video-snimaka koje su zahtevali američki zakonodavci.
Rusija je zatražila vanrednu sednicu Saveta bezbednosti UN zbog napada ukrajinskih snaga na školu i internat u Starobeljsku, u Luganskoj Narodnoj Republici, saopštila je ruska misija pri Ujedinjenim nacijama.
Velimir Bata Živojinović je od uloge u filmu "Valter brani Sarajevo" (1972) zaradio 4.800 dolara, što je u to vreme bilo jednako sa 53 prosečnih srpskih plata.
Svi znamo koje namirnice moramo da izbegavamo ako želimo da zadržimo bele zube - kafa, crno vino, tamni čajevi i bobičasto voće prvi su na crnoj listi svakog stomatologa. Ali da li ste znali da se prvi koraci prema blistavom osmehu mogu napraviti upravo za stolom?
Ako vam mobilni internet nestaje mnogo brže nego što očekujete, moguće je da problem nisu aplikacije koje aktivno koristite, već funkcije koje rade u pozadini.
Poznata holivudska glumica Demi Mur, koja ove godine učestvuje kao članica žirija na Kanskom festivalu, privukla je veliku pažnju na premijeri filma "La Bola Negra" zahvaljujući potpuno drugačijem izgledu.
U periodu bivše Jugoslavije, kada je novca bilo malo, a izbor namirnica u prodavnicama ograničen, domaćice su često od najjednostavnijih sastojaka pravile kompletan i zasitan ručak za celu porodicu kao što je krompir varivo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar