Predsednica Skupštine Ana Brnabić održava konferenciju za mediji na kojoj govori o predstojećoj sednici koja će se održati 4. marta.
Brnabić je istakala da će sednica Skupštine biti 4. marta sa početkom u 10 časova.
- Vlada Srbije usvojila je Predlog izmena i dopuna Zakona o visokom obrazovanju i uputila ga u Skupštinu! Mi sad preuzimamo, želimo da budemo brzi i efikasni jer stvarno nema vremena za gubljenje jer ako ovo ne uradimo što pre, neko može da nađe izgovor da ne nastavi sa sprovođenjem nastave i ispita odnosno da nastavi blokade - rekla je Brnabić.
Kako je navela, to će biti prva tačka na sednici, te da se neće previše komplikovati, zbog čega se nada da će se sve brzo rešiti. Dodala je i da će Skupština biti brza i efikasna, nikad brža i nikad efikasnija.
Foto: Tanjug/M. Milivojević
Ana Brnabić
Ona se dotakla i toga šta je Marinika Tepić izjavila za braću Vučić.
- Braća Vučić su organizovali tajni prislušni centar u EPS-u u koji se ulazilo kroz ormar, rekla je Tepić - navela je Ana Brnabić i dodala da nema ništa bizarnije.
- Novi hit Marinike Tepić. Ja tražim sada da se uozbiljimo. Sve ovo više nikakve veze sa politikom nema. Ovo je tema kojom zaista treba da se bave doktori - rekla je Brnabić i dodala:
- Zahtevam da službe ispitaju svaki navod Marinike Tepić. Ako je bilo šta od ovoga tačno, evo neka odmah uhapse predsednika. Ali ako nije, neka konačno institucije počnu da rade svoj posao i uhapse Mariniku zbog uznemiracanja javnosti. Zbog toga se odgovara u svakoj pravnoj državi - rekla je Brnabić.
Foto: Tanjug/M. Milivojević
Ana Brnabić
- Hajde da se malo uozbiljimo i da nadležni organi nešto urade. Taj prislušni centar u EPS-u je neko napravio. Ne ulazi se u njega kroz ormar. Taj prislušni centar je neko napravio, ali da bi se prisluškivao Aleksandar Vučić - ističe predsednica parlamenta.
- Marinika Tepić nije imala stan u Novom Sadu pre nego što je završila mandat pokrajinske sekretarke. Odjednom, nakon četiri godine ove funkcije, vi kupite stan od 106 kvadratnih metara u Novom Sadu, u najstrožem centru. I nikom to nije bilo sumnjivo. Zbog čega onda od te 2023. nije niko ispitao ove navode, proverio dokaze - pita se Brnabić.
- Takvi ljudi nama govore o korupciji. Da ne pričamo o Draganu Đilasu, on je pored Šolaka, svetski šef po pitanju korupcije - kazala je.
Osvrnula se i na konferenciju koju je održao Miroslav Aleksić.
- Oni su porodično osnovali Fond za unapređenje resursa građana, NVO, kako bi preko nje izvlačili novac za sebe. Pa je onda Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja, koje je vodilo G17, uplatilo 54 miliona dinara Fondu, kako bi oni unapređivali resurse. Mislim da je svima jasno - rekla je Brnabić.
Foto: Tanjug/M. Milivojević
Ana Brnabić
- Podržavam svaku borbu protiv korupcije, ali svako u Srbiji zna da ne možemo govoriti o iskrenoj borbi protiv korupcije, dok neko ne privede Šolaka, Đilasa, Tepić i Aleksića - istakla je predsednica Skupštine.
O ostavci Vučevića
- Ostavka premijera će biti poslednja tačka na sednici redovnog zasedanja Skupštine, zato jer Vlada mora da obrazlaže taj zakon - navela je Brnabić.
O krivičnim prijavama protiv Marinike i Aleksića
- Te prijave su podnete 2023. i po njima do sada niko nije postupao. Prijave je podneo Milenko Jovanov. Ja razumem da postoji ogroman strah, koji ne mogu da opravdam. I dan danas postoje određeni tužioci i sudije koji vuku iz tog perioda, a sa druge strane imate one koji se plaše. Nakon čistke pravosudnog sistema, troje sudija je oduzelo sebi život - rekla je i dodala da niko ne sme da bude zaštićen.
O poseti Tonina Picule
- Da li sam bila najradosnija zbog toga, nisam, ali upravo zbog poštovanja prema EP i predsednici, prihvatila sam sastanak. Njegov nacrt je sraman. Nadam se da će kao rezultata posete moći da nađe neku činjenicu. Ne znam ko bojkotuje, kada se skoro svaka poslanička grupa srela sa njim. Nisu se sa njim videli Vučić i Vučević, ali ne moraju da se viđaju ni sa kim iz EP jer je za njega nadležan naš parlament - izjavila je Brnabić.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić potvrdila je sinoć da će se u Beogradu sastati sa stalnim izvestiocem Evropskog parlamenta (EP) za Srbiju Toninom Piculom, iako je, kako je navela, njegova ocena u izveštaju o Srbiji "sramota".
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas za Euronews Srbija će se pred parlamentom , najverovatnije 4. marta, naći predlog izmena i dopuna Zakona o visokom obrazovanju kao i da će biti konstatovana ostavka predsednika Vlade Miloša Vučevića. Ona je navela i da će pozvati sve na dijalog i da se rasprava u parlamentu održi.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić održala je jutros konferenciju za medije na kojoj je izjavila da su se svi univerziteti složili oko izmena Zakona o visokom obrazovanju, a sve u cilju ispunjenja četvrtog zahteva studenata.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić potvrdila je sinoć da će se u Beogradu sastati sa stalnim izvestiocem Evropskog parlamenta (EP) za Srbiju Toninom Piculom, iako je, kako je navela, njegova ocena u izveštaju o Srbiji "sramota".
Kijev je tokom noći i jutra bio pod snažnim raketnim i dronovskim udarima, a prema navodima ruskih vojnih dopisnika, glavni ciljevi bili su energetski objekti u prestonici i okolini.
Ukrajina svake godine gubi oko 800.000 ljudi, upozorio je ukrajinski ekonomista i finansijski analitičar Aleksej Kušč, navodeći da se demografski pad već direktno preliva na ekonomiju, kupovnu moć građana i razvoj biznisa.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Jovana (39) i Vladimir (46) Tomanović iz Loznice nisu imali još rešeno stambeno pitanje, a već su bili roditelji tri dečaka. Vasilije, Maksim i Despot ubrzo su dobili i brata Lazara, pa Evu, a početkom decembra im stiže još jedan brat ili sestra!
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u Mis Irbijevoj ulici (Zvezdara), na delu od Marčanske do Ulice Vojislava Ilića, od danas do 17. jula doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Vernici Srpske pravoslavne crkve danas slave Svetu Agripinu, vladimirsku ikonu Majke Božje za koju se veruje da je postradala zbog vere u Hristu, kao i da molitva za nju donosi ispunjenje želja i dobro zdravlje.
Kada monstrumi u naletu bolesne ljubomore, posesivnosti ili želje za kontrolom zverski likvidiraju osobu koju su navodno voleli, prva karta na koju igraju u sudnici jeste neuračunljivost. Međutim, forenzička psihijatrija poseduje filtere koje nijedan glumac pred sudijama ne može da prevari.
D. Š. (55) iz Razgojnskog Čifluka zadobio je večeras višestruke povrede opasne po život, kada je motorom udario u banderu, potvrđeno je u policiji i Opštoj bolnici Leskovac.
Oružane snage Ukrajine (OSU) izvele su tokom noći masovan napad dronovima na Lenjingradsku oblast i Sankt Peterburg, a ruska protivvazdušna odbrana oborila je ukupno 56 ukrajinskih bespilotnih letelica, saopštili su ruski izvori.
Etna, jedan od najaktivnijih vulkana u Evropi, ponovo je snažno izbacivala pepeo, zbog čega je privremeno obustavljen dolazni avio-saobraćaj na međunarodnom aerodromu „Katanija Vinčenco Belini“ na Siciliji.
Krim je tokom noći bio pod novim talasom udara, a prema lokalnim izvorima i satelitskim podacima, pogođeni su lučka zona u Kerču, energetski objekti kod Simferopolja i područje aerodroma Gvardejsko.
Jedan od glavnih likova serije "Tajne malog grada" je ruski glumac Maksim Bitjukov, koji tumači lik policijskog načelnika i iskusnog istražitelja Porfirija Petroviča Parfjonova.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Putnici širom sveta sve češće se susreću sa strožim pravilima o ručnom prtljagu, jer avio-kompanije pokušavaju da ubrzaju ukrcavanje, smanje kašnjenja i povećaju bezbednost letova.
Pobednica "Zadruge 1" Kristina Kija Kockar ponovo je javno prozvala pevačicu Anabela Atijas, podelivši snimak sa njenog nastupa na kojem se vidi mali broj posetilaca.
Una Čolić, starija ćerka pevača Zdravka Čolića, poznata je po tome što često deli detalje iz života sa pratiocima na društvenim mrežama, a tako je bilo i ovog puta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.