BACITI SRBIJU NA KOLENA! Frontalni udar iz četiri pravca, moćnici žele da slome Beograd!
Podeli vest
Svetski moćnici žele slabu, poniznu i vazalnu Srbiju - i zato je pokrenut frontalni udar na Beograd i predsednika Srbije Aleksandra Vučića, otkriva Informer. Rušilački napad ide iz četiri pravca i ima za cilj nasilno postavljanje marionetske vlasti koja će ispuniti sve zahteve stranaca i predati im Srbiju na tacni!
Kako za Informer otkriva izvor iz diplomatskih krugova, haos čiji smo svedoci poslednjih meseci osmišljen je, koordiniran i režiran u stranim ambasadama, a krajnji cilj paklenog plana sastoji se u tome da se Beograd natera da odustane od suverene, nezavisne i slobodarske politike.
Tajkunski mediji pod kontrolom opozicije besramno su pokušali da sruše odlične veze Srbije i Mađarske, kao i lične srdačne i prijateljske odnose predsednika Srbije Aleksandra Vučića i mađarskog premijera Viktora Orbana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na TikToku iz Republike Srpske.
13.02.2025
23:30
- Treba biti baš politički naivan pa poverovati da se sve dešava slučajno i spontano. Ako pogledate širu sliku, sve će vam biti jasno. U Republici Srpskoj su osudili Dodika, u Srbiji traju pokušaji obojene revolucije, dežurni hejteri poput onog Picajzle (Tonino Picula, prim. aut), kaljaju ugled Srbije gde god stignu, a separatisti u Vojvodini budni sanjaju vlažne snove o Vojvodini republici. Dodajte tome i stalne napade na Srpsku pravoslavnu crkvu i sve će vam biti jasno. Kad sve to zbirno pogledate, jasno je da je Srbija u vihoru hibridnog rata - kaže naš sagovornik.
Centar za društvenu stabilnost napravio je jednočasovni dokumentarni film "Dosije Vojvodina" koji na detaljan način objašnjava genezu vojvođanskog separatizma, njegove korene i uzroke, njegove najprepoznatljivije protagoniste, kao i njegove najodanije suparnike.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dežurni je krivac propaloj srpskoj opoziciji bez obzira da li ga optužuju oni sa levog ili oni sa desnog dela političkog spektra. Pa ipak, svi oni koji svakodnevno kriminalizuju, satanizuju i dehumanizuje šefa države, tvrde da nije nadležan ni za šta!
Pa iako je osuđen Dodik, jasna je namera političkog Sarajeva i njihovih sponzora da na ovaj način kazne čitav srpski narod, da Srbi u Republici Srpskoj postanu građani drugog reda, pa i da se u pitanje dovede temelj Bosne i Hercegovine - Dejtonski sporazum.
Uostalom, o tome se u Sarajevu ne govori tajno i po kuloarima, već sa takvim stavovima javno nastupaju osvedočeni srbomrsci, pre svih Emir Suljagić.
- Za jedno 10-20 godina pisaće se da je Dodik najzaslužniji za obnovu državnosti BiH onako kako je zamišljena 1. marta 1992. godine. Verovatno se jedini više od Dodika radujem kraju Dejtonskog sporazuma koji je sašio mrtvačke gaće samo za nas, nastavak borbe sa jednom ili obe ruke vezane na leđima. Veselim se obnovi Armije RBiH, AID-a i drugih institucija koje će konačno moći da tretiraju srpski projekt u BiH onako kao između 1992. i 1995. - agresivni neprijateljski projekt koji mora biti smrvljen kao pitanje egzistencijalnog imperativa - zapretio je Suljagić uoči izricanja presude Dodiku, o čemu smo takođe pisali.
Da ovo nije tek izdvojeni stav u Sarajevu, već mejnstrim politika, svedoči i saopštenje SDA, stranke Bakira Izetbegovića.
- Ne može biti zabrane delovanja bilo kojoj instituciji BiH na bilo kojem delu Bosne i Hercegovine, niti entitet može svojim zakonima derogirati nadležnost državnih institucija. Izvorni Dejton ne postoji. Nikakvi razgovori o povratku na "izvorni Dejton" neće se desiti. "Izvorni Dejton" ne postoji, jer su to svi njegovi aneksi, kao i svi zakoni koji su usvajani proteklih godina i sve institucije koje su formirane. "Izvorni Dejton" je sintagma koju velikosrpska politika, namernim pogrešnim pravnim tumačenjima, koristi kao alibi za realizaciju Deklaracije svesrpskog sabora, dokumenta koji je hodogram za agresiju na Bosnu i Hercegovinu", ustvrdilio su iz stranke Bakira Izetbegovića - navedeno je u saopštenju.
Pokušaj "obojene revolucije"
Paralelno sa udarima okorelih srbomrzaca iz regiona, pokušaj podrivanja Srbije odvija se i na unutrašnjem planu. Takozvani studentski protesti, a zapravo protesti ekstremističke opozicije, koji traju meseci unazad, po svemu sudeći ušli su u poslednju, radikalnu fazu.
Foto: Ata images
U prilog tome govori i najava lažnog ekologa i lažnog borca za zaštitu životne sredine Nebojše Petkovića da se 9. marta, na godišnjicu studentskih demonstracija 1991. godine, "okupira" centar Beograda i na Trgu Republike postavi 500 šatora.
- Simbolika sa Majdanom i ukrajinskim pučem je i više nego očigledna. Setite se samo da je 2013. godine predsednik Januković prisiljen da ode sa vlasti, a sve je počelo sa šatorima na Majdanu. Kulminiralo je pucnjima iz snajpera na kijevskom trgu, a sve se završava danas, u ratnoj klanici na istoku Evrope - ističe naš sagovornik.
Da opozicija priželjkuje da padne krv svedoči i skandalozno ponašanje Miloša Jovanovića, predsednika Novog DSS koji je, na blokadu gradilišta u EXPO došao sa bojnim nožem, o čemu su Informer i svega još nekoliko medija, jedini izveštavao.
Foto: Informer
Belosvetske picajzle i grupe za pritisak
Za treći krak udara na Srbiju zaduženi su Tonino Picula, izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju i evroposlanici totalno nenaklonjeni Srbiji.
Foto: Ata images
- Njihov zadatak je nešto drugačiji. Oni treba da opanjkavaju Srbiju pred međunarodnim javnim mnjenjem vodeći se prvim i jedinim imperativom - Vučić je diktator i tiranin, u Srbiji nema slobode i demokratije, jednom rečju: u Srbiji ništa ne valja. A onda te njihove nebuloze preuzimaju takozvani nezavisni mediji, a zapravo grupe za pritisak i serviraju javnosti u Srbiji - objašnjava mehanizam pritiska naš sagovornik.
Pitanje Vojvodine
Koliko je Srbija razapeta između interesa onih koji joj ne žele dobro, svedoči i ponovno otvaranje pitanja Vojvodine.
Imajući sve navedeno u vidu, jasno je koliko će Srbiji u danima pred nama biti potrebno državničke mudrosti, hrabrosti, upornosti i istrajnosti i koliko će državni vrh morati da donosi istorijski važne, sudbonosne odluke.
A imajući u vidu da je na njem čelu Aleksandar Vučić, nema sumnje da će ti izbori biti, kao i nebrojeno puta u prošlosti, dobro odmereni i na korist Srbije i njenih građana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na pitanje o šokantnim saznanjima Informera da Tužilaštvo za organizovani kriminal sprema optužnicu protiv njega zbog lažne afere "Generalštab".
Blokaderi i njihovi ideolozi, tradicionalna opozicija i njene medijske trovačnice, toliko su opsednuti predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem da su ga u proteklom periodu proglasili za dežurnog krivca za sve i svašta, iako je i političkim laicima jasno da šef države nema nikakve veze sa stvarima koje blokaderi i opozicija pokušavaju da mu pripišu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas da je fantastična i istorijska vest to što se Srbija pomerila sa 57. na 39. mesto po pripremljenosti za korišćenje veštačke inteligencije i upozorio da će Srbiji biti potrebno mnogo više električne energije kako se dalje bude tehnološki razvijala.
Tajkunski mediji pod kontrolom opozicije besramno su pokušali da sruše odlične veze Srbije i Mađarske, kao i lične srdačne i prijateljske odnose predsednika Srbije Aleksandra Vučića i mađarskog premijera Viktora Orbana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da blokaderima i opoziciji smeta glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević, jer su hteli da ugase Informer TV kako bi mogli da pobede na izborima.
Predsednik Rusije Vladimir Putin naložio je ruskoj vladi da utvrdi spisak kritičnih objekata koje će 2026. godine štititi rezervisti Oružanih snaga Rusije.
Novogodišnji specijal "Na merama" podsetiće vas na neke od najzanimljivijih trenutaka koje je prethodnih sedmica zabeležilo tajno novinarsko odeljenje Infomera, kao što su (ne)snalaženje u saobraćaju Branimira Nestorovića, tajno domunđavanje Đorđa Stankovića sa Žaklinom Tatalović, "protestni pozeraj" Vladimira Štimca..
Gošća emisije "Info Jutro" na Informer TV bila je Dajana Paunović, direktorka istoimene fondacije koja je govorila o izborima koji se održavaju na Kosovu i Metohiji.
Deveta epizoda Informerove popularne emisije “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam šta u slobodno vreme radi selektor fudbalske reprezentacije Srbije Veljko Paunović, zašto je teolog Miloš Stojković oličenje “čoveka iz naroda”, gde voli da odlazi političar i dobrotvor Arno Gujon, te kako sada izgleda bivši predsednik i premijer Vojislav Koštunica…
Prošle sedmice u Informerovoj hit emisiji “Na merama”, mogli ste da vidite kako narod reaguje kad vidi princa Aleksandra Karađorđevića, šta u slobodno vreme radi glumac blokader Miloš Timotijević, koje je omiljeno mesto opozicionara Miloša Parandilovića, te kako političar u pokušaju Đorđe Miketić glumi gradsku facu…
Milena Todorović (1938) iz Jadranske Lešnice jedna je od dobitnica nagrade "Milunka Savić”, koju dodeljuje Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u okviru manifestacije "Sedam veličanstvenih žena“.
Za doček Nove godine treba se obući toplo i slojevito, poručuju meteorolozi, jer bi nas, posle nekoliko godina, praznična noć mogla obradovati prizorom koji se dugo čekao – snežnim prekrivačem.
Tokom burnih devedesetih godina, dok su Srbiju potresali ratovi, hiperinflacija i međunarodne sankcije, pojavio se čovek koji je mnogima obećavao izlaz iz beznađa. Njegovo ime bilo je Jezdimir Vasiljević, a javnost ga je brzo upoznala pod nadimkom – Gazda Jezda.
U Novom Pazaru večeras se dogodilo samoubistvo u kojem je pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova, zaposlen u Sektoru unutrašnje kontrole izvršio samoubistvo iz službenog vatrenog oružja.
Vlasnik stana u kom je boravio napadač sa Novog Beograda, Tihomir Krstić (44), za ceo slučaj saznao je iz medija, gde je, kako se saznaje, video i šokantne fotografije prostorija koje je iznajmljivao ženi sa kojom je osumnjičeni živeo.
Predsednik Rusije Vladimir Putin naložio je ruskoj vladi da utvrdi spisak kritičnih objekata koje će 2026. godine štititi rezervisti Oružanih snaga Rusije.
Kina je danas ispalila rakete prema Tajvanu i rasporedila nove amfibijske jurišne brodove, bombardere i ratne brodove kako bi u potpunosti okružila ostrvo i uvežbala blokadu.
Ukrajinski napad na rezidenciju predsednika Rusije je teroristički akt uperen protiv i Vladimira Putina i napora predsednika SAD Donalda Trampa, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski trudi se svim silama da zadrži vlast, a neki evropski šefovi država ga podržavaju na štetu sopstvenih zemalja, izjavio je danas predsednik ruske Državne dume Vjačeslav Volodin.
Tokom novogodišnjih i božićnih praznika ne postoji ništa bolje nego ušuškati se uz nekoliko klasičnih filmova koji dočaravaju čaroliju praznične atmosfere.
Filip Nikolić bio je francuski pop pevač i glumac srpskog porekla koji je veoma mlad stekao ogromnu popularnost, ali nažalost, preminuo je u 35. godini.
Par trikova zahvaljujući kojima će baterija telefona trajati duže na svim prazničnim putovanjima, i dati priliku za beleženje nezaboravnih i magičnih trenutaka.
Danas je u "Elitu" stiglo pismo u kojem je navedeno da je šestoro učesnika žestoko kažnjeno jer su bez dozvole napustili kuću, dok je emisija bila u toku.
Pevač Husein Alijević, poznatiji kao Husa Beat Street, otvorio je dušu i govorio o detaljima iz privatnog života koji su do sada bili manje poznati javnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar