22.11.2020

16:30 >> 19:33

(VIDEO) ZVEZDA POBEDILA U NOVOM SADU! Gajić i Ben pogađali pred utakmicu sa Gentom!

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su trijumf u 15. kolu Linglong Superlige u velikom derbiju protiv Vojvodine u Novom Sadu 0:2 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novi trijumf u Linglong Superligi Srbije, pošto su u derbiju u Novom Sadu slavili protiv Vojvodine sa 0:2 i tako povećali bodovnu prednost u odnosu na prvog pratioca!

Nije utakmica pošteno ni počela, a Vojvodina je zapretila Milanu Borjanu! Vukadinović je u 40. sekundi opalio po lopti, ali je golman Crvene zvezde reagovao fenomenalno i otklonio opasnost. Opao je posle toga ritam utakmice, a onda je Milan Gajić doneo prednost beogradskoj ekipi posle loše reakcije Nemanje Čovića!

Imala je Vojvodina posed lopte na svojoj strani, ali su Njegoš Petrović i Seku Sanogo zaustavili svaki napad Novosađana! Do poluvremena mreže su mirovale pa je Crvena zvezda na odmor otišla sa predošću!

U drugom poluvremenu ista meta isto odstojanje! Vojvodina je imala posed lopte, ali nisu uspeli da ga materijalizuju. Pokušao je Lalatović sa izmenama da razmrda svoju ekipu, a jedna od njih bila je kobna!

Ušao je Ognjen Đuričin i skrivio penal, koji je El Fardu Ben pretvorio u gol i tako doneo Zvezdi miran san pred odlazak u Belgiju, gde će crveno-beli pokušati da overe plasman u narednu rundu Lige Evrope!

Vojvodina - Crvena zvezda 0:2 (0:1)

Strelci: Gajić 26, Ben 75.

Stadion "Karađorđe"             Sudija: Novak Simović

Vojvodina: Vukliš - Bjeković, Bralić, Đorđević, Devetak - Drinčić, Bojić, Vukadinović, Čović, Andrić - Mrkaić.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Eraković - Sanogo, Petrović, Kanga - Ben Ivanić - Falćineli.

Tok meča:

90. minut - Sudija Simović produžio je meč još tri minuta!

85. minut - Ušao je Aleksa Vukanović na teren i odmah pripretio iz daljine, ali ostaje 0:2!

79. minut - Totalna inicijativa Vojvodine sada, 11 korner za Novosađane! Ipak, čiste Sanogo i Milunović to.

75. minut - GOOOOOOOL! Siguran je bio El Fardu Ben sa "kreča"! Crvena zvezda vodi sa 0:2!

74. minut - Srušio je Ognjen Đuričin Veljka Nikolića, a Simović je pokazao na belu tačku!

72. minut - Šansa za Andrića, ali je još jednom loše šutirao!

69. minut - Krenuo je Andrić u kontranapad, ali ga je Sanogo faulirao.

65. minut - Dobar sada pokušaj Drinčića da uposli Andrića, ali je bek Vojvodine loše šutirao pored Bena.

60. minut - Ponovo je opao ritam utakmice, pokušava Vojvodina, ali bez uspeha.

56. minut - Faul Aranđela Stojkovića nad Gelorom Kangom, ima Zvezda dobru priliku za direktan udarac iz slobodnog udarca! Ipak, lak plen za Vukliša.

53. minut - Još jedan pokušaj Crvene zvezde, sada je Ben šutirao, ostaje 0:1!

50. minut - Lako je Ivanić izbacio Andrića, ali je šutirao preko gola!

49. minut - Kombinovali su Gajić i Ben, ali je Devetak izbacio loptu u korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Gotovo je prvo poluvreme! Zanimljivo je bilo u prvih 45 minuta na "Karađorđu"!

43. minut - Proklizao je Andrić, Petrović mu je oduzeo loptu i krenula je Zvezdina kontra. Ipak, Devetak je izblokirao Falćinelija.

41. minut - Uhvatio se Borjan za koleno, ne deluje dobro kapiten beogradskih crveno-belih! Ipak, posle lekarske reakcije sve je kako treba sa Borjanom.

40. minut - Ima Vojvodina inicijativu u ovim momentima, ali bez konkretnog učinka, dobro se brani Crvena zvezda.

36. minut - Nova šansa za Zvezdu, šutirao je Ivanić!

32. minut - Posle dobrog kornera Drinčića, Bojić je šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola - ostaje 0:1!

31. minut - Nesporazum između Ivanića i Erakovića, loše je Zvezdin omladinac odreagovao, te je i on dobio žuti karton.

29. minut - Nekontrolisan start Njegoša Petrovića, imao je sreće Zvezdin vezista što je dobio samo žuti karton!

28. minut - Sada dobar udarac Drinčića, Andrić je malo skrenuo loptu. Ipak, Borjan je ostao miran i ponovo sačuvao svoju mrežu!

26. minut - GOOOOOOL! Vodi Crvena zvezda, Gajić je strelac posle lepog solo prodora - 0:1! Loše je reagovao Čović, lopta se odbila do Kange koji je uposlio Zvezdinog desnog beka, a ovaj sjajnim udarcem u bližu stativu doveo svoju ekipu u do prednsti!

24. minut - Opao je ritam utakmice! Mnogo grešaka sa obe strane.

18. minut - Lepo je pokušao El Fardu Ben, ali lopta je otišla malo preko gola!

17. minut - Dobar pas Ivanića, Devetak je na ivici šesnaesterca srušio Bena! Ima Zvezda slobodan udarac sa dobrog mesta!

14. minut - Oduzeo je Petrović loptu na sredini terena, krenula je kontra Zvezde, ali loš pas Kange - ostaje 0:0!

9. minut - Svirao je Novak Simović faul Milana Gajića, što se nije svidelo Dejanu Stankoviću. Ipak, Nenad Lalatović mu je objasnio da je Đorđević prilikom starta Gajića ostao bez kopačke.

6. minut - Posle furioznog starta Vojvodine, Crvena zvezda oslobodila se pritiska, imao je Ivanić doobru priliku, ali je Devetak je dobro raščistio!

2. minut - Imala je Vojvodina već tri kornera, Ben je faulirao Đorđevića, imaće Novosađani još jednu priliku da ugroze gol Milana Borjana!

1. minut - 40 sekundi je trebalo Vojvodini da pripredi Zvezdi! Vukadinović je šutirao, ali je Borjan sjajno odreagovao.

1. minut - Utakmica je počela!

16:30 - Dobrodošli na lajv prenos derbija Linglong Superlige Srbije između domaće Vojvodine i Crvene zvezde u okviru 15. kola. Sve detalje sa ovog meča iz minuta u minut možete pratiti uz portal Informer.rs!

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.