10.08.2021

17:30 >> 20:55

NIŠTA OD LIGE ŠAMPIONA! Šerif ELIMINISAO Crvenu zvezdu /VIDEO/

Fudbaleri Crvene zvezde ostali su drugu godinu zaredom bez plasmana u Ligu šampiona, pošto su ponovo eliminisani u trećem kolu kvalifikacija

Crveno-beli su poraženi u Tiraspolju od Šerifa rezltatom 1:0, čime je prvak Moldavije obezbedio plasman u plej-of za ulazak u elitu.

Jedini poogdak na meču u tiraspolju postigao je štoper Danilo Arboleda u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Defanzivac Šerifa je pobegao Milošu Degeneku i Milanu Rodiću, pa je glavom lobovao Milana Borjana nakon centaršuta Kastanjede iz slobodnog udarca.

Ova pobeda je Moldavcima bila dovoljna za prolaz, pošto je prvi susret u Beogradu završen bez pobednika.

Na startu utakmice je nešto bolja bila ekipa Crvene zvezde koja je pretila preko Filipa Falka, direktno ili indirektno, ali bezuspešno. Potom je inicijativu preuzeo domaći tim koji je u nekoliko navrata pokušavao da matira Borjana, ali se Zvezdin kapiten nije dao.

Sredinom prvog poluvremena je u glavnoj ulozi bio sudija Feliks Cvajer koji je u svega nekoliko minuta podelio pregršt žutih kartona.

Posle tog perioda je Zvezda ponovo držala sve konce igre u svojim rukama, ali je usledio hladan tuš i pogodak Arbolede u poslednjim trenucima poluvremena.

Drugo poluvreme je počelo dosta sporijim tempom, a prvu šansu je tek posle 15 minuta imao Ben. Odmah nakon toga je zapretio i Nikolić, ali je Zvezda dobila samo korner.

Najbolju šansu crveno-beli su imali u 66. minutu kada je Mirko Ivanić izašao sam ispred golmana Šerifa, ali je šutirao pravo u njega.

Nakon toga je Zvezda ušla u jurnjavu iz koje nije stvorila nijednu šansu do kraja meča, a mnogo bolje prilike su imali domaći fudbaleri koji samo pukom slučajnošću nisu još koji put zatresli mrežu srpskog tima.

Šerif - Crvena zvezda 1:0 (1:0) /prvi meč 1:1/

/Arboleda 45+2/

Šerif stadion (Tiraspolj)

SUDIJA: Feliks Cvajer (Nemačka)

ŠERIF: Atanasijadis - Hulijen, Dulanto, Arboleda, Kristijano - Til, Ado, Kolovos (od 67. Jansane) - Traore (od 85. Bizjak), Kastanjeda - Luvanor. Trener: Juri Vernidub.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Degenek, Dragović, Rodić - Sanogo (od 77. Gavrić), Srnić (od 60. Nikolić) - Falko (od 46. Ben), Ivanić, Katai (od 64. Krstičić) - Dioni (od 46. Krstović). Trener: Dejan Stanković.

Tok meča

Kraj! Šerif je trijumfovao rezultatom 1:0 i tako se plasirao u plej-of za ulazak u Ligu šampiona!

90+3. minut - Nikolić pokušava, ali šalje loptu nebu pod oblake.

Igraće se još četiri minuta!

90. minut - Dobar centaršut Rodića, ali su svi zakasnili na loptu.

88. minut - Šutirao je Ivanić posle duplog pasa sa Gavrićem, ali neprecizno.

85. minut - Bizjak menja Traorea.

82. minut - Hulijen je šutirao, Borjan sjajno odbranio, pa Krstičić rasčistio pred rivalima.

81. minut - Ponovo je šansu imao Šerif. Kastanjeda je bio u poziciji za šut, ali ga je maestralno izblokirao Dragović.

78. minut - Gavrić je pao preko lopte, zatim igrao rukom i na kraju dobio žuti karton.

77. minut - Gavrić menja Sanoga.

72. minut - Šutirao je Jansane makazicama, ali pored Zvezdinog gola odlazi lopta.

71. minut - Neugodan šut Kastanjede, ali Borjan brani i lopta odlazi u korner.

70. minut - Jansane je šutirao iz opasne kontre, ali pravo u Borjana.

68. minut - Pokušao je Ivanić da plasira loptu u rašlje gola Šerifa, ali je ona prošla malo pokraj gola.

68. minut - Gajić je šutirao katastrofalno.

67. minut - Jansane menja Kolovosa.

66. minut - Stopostotna šansa za Ivanića! Iznenada se Mirko našao sam sa loptom ispred gola Šerifa, ali je šutirao pravo u golmana Atanasijadisa.

64. minut - Izašao je Katai, a zamenio ga je Krstičić.

63. minut - Žuti karton za Rodića zbog faula kojim je prkeinuo kontru.

61. minut - Nikolić je odmah po ulasku u igru pripretio, ali je Atanasijadis izbio loptu u korner.

60. minut - Gajić je centrirao za Bena koji je šutirao glavom, ali pored gola. Odmah posle toga je Nikolić zamenio Srnića.

56. minut - Šutirao je Kristijano, ali mu je lopta prešla preko noge i otišla baš daleko od gola Borjana.

53. minut - Sporiji start drugog dela. Igrači Zvezde ne uspevaju da zaprete, a Moldavci se organizovano brane.

47. minut - Srnić je šutirao iz solidne pozicije, ali preko gola.

46. minut - Krstović i Ben menjaju Dionija i Falka. Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme! Šerif vodi 1:0 posle prvog dela!

45+4. minut - Sanogo dobija žuti karton.

45+2. minut - GOL! Šerif vodi! Arboleda je strelac. Defanzivac Šerifa je pobegao Degeneku i Rodiću, pa glavom poslao parabolu pod prečku, a Borjan je loptu ispratio samo pogledom.

45+1. minut - Prvi šut Zvezde u okvir gola, bio je delo Falka, ali je Atanasijadis bio siguran.

43. minut - Srnić je šutirao, ali i on van okvira gola.

39. minut - Odložio je Ivanić loptu za Kataija koji je šutirao sa nešto više od 20 metara, ali preko gola.

35. minut - Divno je Ivanić primio loptu, ali je onda sve upropastio nekontrolisanim udarcem sa distance.

34. minut - Fantastična reakcija Degeneka kojom je sprečio Luvanora da se nađe u velikoj šansi.

31. minut - Opasan šut Traorea koji je pobegao Gajiću, ali je Borjan dobro intervenisao.

30. minut - Hulijen je dobio žuti karton zbog faula, a Kastanjeda zbog prigovora.

Igrači Šerifa dobijaju nove kartone

28. minut - Žuti karton i za Kristijana koji se sa leđa faulirao Ivanića.

27. minut - Kolovos dobija žuti karton zbog faula nad Srnićem.

26. minut - Ponovo je bilo opasno po Šerif, ali na oštar centaršut Kataija niko nije odreagovao kako su se crveno-beli nadali.

24. minut - Zastalo je srce navijačima Šerifa. Šutirao je Katai iz velike daljine, lopta je lelujala, ali je na kraju prošla pored gola.

18. minut - Srnić pravi oštar faul i dobija žuti karton.

Srnić protiv Šerifa

18. minut - Traore je centrirao na peterac, ali srećom po Zvezdu, nijedan igrač Šerifa nije naleteo na loptu.

14. minut - Dulanto je šutirao glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla pored gola Milana Borjana.

9. minut - Luvanor je pokušao da iznenadi Borjana, ali je bio neprecizan.

8. minut - Izvrstan centaršut Falka iz kornera u peterac, ali crveno-beli nisu uspeli da ugroze Atanasijadisa.

7. minut - Šutirao je Falko, ali je izblokiran, pa je Zvezda dobila samo korner.

Falko u akciji

5. minut - Kristijano šutira sa 40 metara, ali visoko preko Borjanovog gola.

3. minut - Izveo je Falko korner, šutirao je Degenek glavom, ali pored gola.

Utakmica je počela!

18.57 - Na teren su izašli fudbaleri oba tima i spremni su za poečtak meča.

18.50 - Sa terena su se igrači vratili u svlačionice i počinju završne pripreme za početak meča.

Prskalice kvase teren u Moldaviji

18.45 - Do početka meča je ostalo još 15 minuta.

18.35 - Iako je dozvoljeno 50 odsto kapaciteta stadiona, što je oko 6.500 ljudi, na tribinama stadiona Šerifa ih za sada ima manje od hiljadu.

Stadion Šerifa malo manje od pola sata pre početka utakmice

18.27 - Izabranici Dejana Stanovića su izašli na teren kako bi se zagrejali.

Zagrevanje crveno-belih

18.20 - Sportski direktor Crvene zvezde Mitar Mrkela se solo šetkao po terenu i bio je vidno zamišljen.

Mitar Mrkela u Tiraspolju

18.10 - Navijači Crvene zvezde nisu baš najsrećniji zbog sastava, a to su i jasno pokazali.

17.50 - Šansu sa klupe među crveno-belima čekaće Popović, Gordić, Babić, Pankov, Gobeljić, Petrović, Krstičić, Nikolić, Bakajoko, Gavrić, Ben i Krstović.

Sa druge strane, na klupi za rezerve u domaćem timu ostali su Keleadnik, Pašenso, Petro, Radeljić, Belusov, Bizjak, Kostanca, Zapata i Jansane.

17.38 - Sa drzge strane, Juri Vernidub se opredelio za sledećih 11:

Atanasijadis - Hulijen, Dulanto, Arboleda, Kristijano - Til, Ado, Kolovos - Traore, Kastanjeda - Luvanor.

17.35 - Pojavili su se sastavi, a Dejan Stanković je sve iznenadio sa izborom Slavoljuba Srnića u startnoj postavi!

Borjan - Gajić, Degenek, Dragović, Rodić - Sanogo, Srnić - Falko, Ivanić, Katai - Dioni.

17.30 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Šerif - Crvena zvezda.