03.08.2022

18:45 >> 22:24

ZVEZDA PETARDOM ZAKORAČILA KA ČETVRTOM KOLU! Crveno-beli razbili Pjunik, Bukari het-trikom postao novi miljenik "delija"

Fudbaleri Crvene zvezde pobedi su Pjunik rezultatom 5:0 na domaćem terenu u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fantastitičan performans pružili su crveno-beli na ovom meču. Od samog starta puleni Dejana Stankovića su krenuli ofanzivno.

Već drugom minutu odlične akcije, Bukari je postigao gol, ali isti je ponište zbog ofsajda posle VAR provere.

Nije to obeshrabrilo fudbaleri Crvene zvezde, a uzpravo isti igrač je odlično iskoristio asistenciju Kataija i nepažnju proitvničkog golma, te je doveo svoj tim u vođstvo u 29. minutu.

Samo tri minuta kasnije, Bukari je asistirao Kangvu koji je grudi smestio loptu u mrežu Pjunika.

Treći gol je u pao 43. minutu, a strelac je ponovo bio Bukari. On je šutem iz ugla savladao Jurčenka.

Činilo se da je Pjunik nešto bolje ušao u drugu poluvreme, dok se Zvezda malo povukla, ipak  u 69. minut meča Bukari je postigao het- trik na opšte oduševljenje delija.

U listu strelaca se upisao i mladi Stefan Mitrović koji je u 77. minutu imao prvi kontakt s loptom i odmah je savladao protivničkog čuvara mreže.

Sjajno je ovom pobedom Crvena zvezda zakoračila kao finalnoj fazi kvalifikacija za Ligu šampiona gde će je verovatno čekati Makabi Haifa koja je sa 4:0 savladala kiparski Apolon.

Crvena zvezda-Pjunik  5:0

Golovi: Bukari (29, 43,69), Kangva (32), Mitrović (77)

Stadion: Stadion Rajko Mitić

Sudija: Artur Suareš Dijaz

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kangva, Kanga - Bukari, Katai(Od 67. Srnić), Ivanić - Pešić

Pjunik: Jurčenko – Renco Hose, Harutjunjan(Od 66. Nenadović), Otubandžo(Od 57. Radeški), Juričić – Davidjan(Od 46. Gonzalez), Kosijuk, Žuninjo – Gajić, Kovalenko, Dašjan

KRAJ

88. minut - Milan Rodić je dobio crveni karton.

77. minut - Mladi Mitrović postiže svoj prvi evropski gol u dresu Crvene zvezde, ovo je bio njegov prvi kontakt s loptom i odmah gol

69. minut - Ponovo Bukari postiže gol, jako loša intervencija Jurčenka, het-trik fudbalera iz Gane

64. minut - Brani Jurčenko Kangin šut

57. minut - Dobra intervencija Jurčenka

55. minut - Korner za Pjunik

48. minut - Neuspešan šut Bukarija

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

43. minut - Ponovo Bukari, opet je novi igrač Crvene zvezde bio precizan iz ugla!

40. minut - Faul u napadu pravi igrač Pjunika

36. minut - Rodić šutira preko gola

32. minut - Odlično je Bukari ubacio do Kangve koji je  postigao gol, činilo se da je gol postignut rukom, a nakon VAR provere gol je priznat

29. minut - GOOOOOOOL! Odlično je Bukari iskoristio nepažnju igrača Pjunika i postigao je fantastičan gol

30. minut - Odlična šansa za Pjunik, ali uspeli su samo da izbore treći korner

26. minut - Odlično je centrirao Aleksandar Katai do Bukarija, ipak blokirali su to defanzivci Pjunika

23. minut - Odlična reakcija Strahinje Erakovića

21. minut - Prilika za Pjunik, blokiran udarac Dašijana, drugi korner za jermenski

17. minut - Odlčna prilika za Ivanića, ali napravio je faul u napadu

16. minut - Ponovo odlična šansa za Bukarija, ali brani nogom Jurčenko

13. minut - Pokušao je Aleksandar Pešić glavom

8. minut - Bez pravih šansi nakon poništenog pogotka

2. minut - Bukari daje gol za Crvenu zvezdu, sjajno je iskoristio akciju svog tima, ipak posle VAR provere, glavni arbitar je odlučio da je ofsajd

1. minut - Utakmica je počela. Odmah na startu, Milunović je završio na trravi posle duela, korner za Pjunik

20.35 - Marakana skoro puna pred evropsku premijeru

20.25 -  Navijači Crvene zvezde pristižu sa svih strana

20. 20 - Sve je spremno za duel Crvene zvezde i Pjunika u meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Prvi meč kvalifikacija za Ligu šampiona se igra na "Marakani" od 20.45. Ispred "Marakane" moglo se videti veliki broj ljudi koji su  da podrže Crvenu zvezdu.

19.20 -  Stanković izabrao startnih 11 za meč protiv Pjunika. Borjan,Eraković, Milunović, Dragović, Rodić,Kangva, Kanga, Bukari, Katai, Ivanić i Pešić su u prvoj postavi.

18.45 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde i Pjunika u kvalifikacijama za Ligu šampiona.