03.11.2022

16:45 >> 19:32

TUŽAN KRAJ! Zvezda se BRUTALNIM porazom oprostila od Evrope, BILA JE OVO NOĆ ZA ZABORAV!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Monaka rezultatom 4:1 u meču poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope.

Ovim porazom crveno-beli tim je završio evropsku avanturu u tekućoj sezoni.

Voland je dva puta zatresa mrežu Crvene zvezde (5,27), zatim je usledio autogol Milana Rodić (49), tračak nade za Zvezdu vratio je Kanga sa bele tačke (54), da bi potom Voland ponovo bio precizan u 87. minutu meča.

Zvezda je dobro otvorila meč sa dva jaka napada, ali odmah je usledila kontra tima iz Kneževina koja im je donela vođstvo.

Enrike je sjajno iskoristio  prazan prostor nabacio je loptu Kevinu Volandu koji je glavom savladao Milana Borjana.

Nastavio je Monako nakon prvog pogotka sa napadima, Ben Jeder je bio precizan u 15. minutu, međutim gol je poništen zbog ofsajda.

Ipak, u  27. minutu, Monako je postigao novi gol, strelac je ponovo bio Kevin Voland koji je odlično iskoristio centaršut Kaja Enrikea.

Posle ovog pogotka nismo gledali preterano zanimljiv fudbal i rezulat se u prvih 45 minuta meča više nije menjao.

Međutim, već na startu drugog poluvremena, u 49. minutu susreta, Monako je poveća prednost na 3:0.  Golovin je uputio šut, a lopta je zakačila Milana Rodića koji je tako postigao autogol.

Samo četiri minuta kasnije, Basilašvili je napravio prekršaj u šesnaestercu nad Mirkom Ivanić i sudija je pokazao na penal.

Odgovornosti se prihvatio Gelor Kanga i preciznim šutem sa bele tačke je smanjiio  prednost domaćeg tima.

U 67. minut Aleksandar Pešić je bio precizan za 3:2, ali nakon VAR provere gol je  poništen.

U 87. minutu Kevin Voland je postigao het-trik i tako stavio tačku na ovaj meč i Zvezdin boravak u Evropi.

Crvena zvezda je završila kao poslednja u grupi sa šest bodova i za nju je evropska avantura završena. Trabzon je treći sa identičnim brojem bodova i on će takmičenje nastaviti takmičenje u Ligi Konferencija, dok u nokaut fazu Lige Evrope idu Ferencvaroš i Monako.

Standings provided by Sofascore

Monako-Crvena zvezda 4:1

Golovi: Voland (5,27,87) Rodić (AG Rodić 49) - Kanga (54)

Stadion: Luj Drugi

Sudija: Serdar Gezubujuk (Holandija)

Monako: Nubel - Disasi, Maripan, Badiašile - Dijata, Fofana, Kamara, Golovin, Kajo Enrike - Voland, Ben Jeder

Crvena zvezda - Borjan - Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić - Bukari, Kanga, Ivanić, Mitrović, Katai, Pešić

KRAJ UTAKMICE

87. minut - Voland golom stavlja tačku na ovu utakmicu

80. minut - Mirko Ivanić je uputio šut, ali pored gola

76. minut - Nova šansa za Monako, ali nije se dobro snašao Embolo

67. minut - Poništen je gol Aleksandra Pešića zbog ofsajda

65. minut - Dobro je primio loptu Kingsi Kangva, ali loše je poslao loptu u šesnaesterac

62. minut - Kamara je pao na travu posle duela sa Gelorom Kangom, fudbaler Crvene zvezde je dobio žuti karton

56. minut - Odličan šut Kange, korner za Crvenu zvezdu

54. minut - Odgovornosti se prihvatio Gelor Kanga i  pogotkom vratio makar malu nadu navijačima Crvene zvezde

53. minut - Penal za Zvezdu! Badišili je napravio prrekršaj nad Ivanićem i dobio žuti karton

49. minut - Novi gol Monaka! Autugol Rodića! Loptu je na levu stranu dobio Golovin uputio je šut koji zakačio Rodića i lopta je završila u golu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

40 .minut - Sporiji tempo igre

36. minut - Žuti karton je dobio Aleksandar Katai

27. minut - Drugi gol za Monako! Ponovo je strelac Kevin Voland. Ponovo je lopta došla sa leve strane nakon centaršuta Kaja Enrikea, snašao se potom Voland i postao dvostruki strelac na meču

25. minut - Novak šansa za Kevin Volanda! Nemac je šutira iz voleja, lopta je otipla preko gola

23. minut - Zbog grubog starta Rodiće je dobio žuti karton

22. minut - Prva ozbiljna šansa  posle prekida za Crvenu zvezdu, ipak nisu se snašli puleni Crvene zvezde

21. minut - Šutira Mitrović, lopta je pogodila Maripana i završila u korneru

18. minut - Lopta ide ka Pešiću, ali bio je u ofsajdu napadač Crvene zvezde

17. minut - Ponovo preti Bisasi glavom, lopta je zakačila nekog od igrača Crvene zvezde, tako da je korner za domaći tim

15. minut - Ben Jeder postiže gol za Monako, ali isti je poništen zbog ofsajda

13. minut - Igrači Crvene zvezde su bili  u napadu, ali sudija je podigao zastavicu zbog ofsajda

12. minut - Nova pretnja po gol Crvene zvezde! Snažan šut je uputio Ben Jeder, ali brani Milan Borjan

5. minut - Monako vodi! Iskoristio je šansu Voland i doveo u prednost svoj tim! Enrike je iskoristio prazninu i ubacio loptu, Volnad je  to sjajno iskoristio i glavom je savladao Milana Borjana

3. minut - Pokušao je Stefan Mitrović da ubaci loptu s boka, ali blokirali su  to igrači Monaka

1. minut - Utakmica je počela

18.35 - SAMO SE DELIJU ČUJU!

18.25 - Tu je porodica Gelora Kange

18.15 - Duško Tošić je na stadionu

18.10  - ČUJU SE SAMO ZVEZDINI NAVIJAČI!

17.00- Postoji mogućnost da utakmica između Monaka i Crvene zvezde bude odložena. U Monte Karlu pljušti kiša, a stadion Luj Drugi ima specijalnu drenažu terena, koja nije pogodna za sve vremenske uslove.

16.45 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Lige Evrope između Crvene zvezde i Monaka