30.09.2021

19:30 >> 22:55

ZVEZDA SLAVILA U BUGARSKOJ! Kanga bombom srušio Ludogorec /VIDEO/

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Ludogorec u Razgradu u drugom kolu Lige Evrope rezultatom 1:0

Šampion Srbije je do izuzetno važne pobede došao zahvaljujući golu koji je postigao Gelor Kanga u 64. minutu utakmice.

Početak utakmice je protekao bez pravih šansi, a glavni utisak uvodne četvrtine meča je da je sudija Žerom Brisar lak na kartonima i da se neće libiti da javno opomene svakog ko to zasluži.

Sredinom prvog poluvremena su se ređale prilike za Crvenu zvezdu, a od nekoliko polušansi se izdvojila Benova koja je bila velika. Ipak, reprezentativac Komorskih Ostrva nije uspeo sa leve strane iskosa da matira golmana domaćeg tima.

U završnici prvog dela se situacija smirila, pa se na poluvreme otišlo sa nepromenjenim rezultatom.

Na startu drugog poluvremena je Zvezda nastavila da opseda gol Ludogoreca, ali bezuspešno sve do 64. minuta. Tada je Kanga u svom maniru raspalio po lopti i poslao ju je u rašlje Ludogorecovog gola.

Četiri minuta kasnije je domaći tim imao najbolju šansu na meču kada je Tekpetej pogodio prečku, ali je sreća tada bila na strani Crvene zvezde.

Priliku da reši meč je propustio El Fardu Ben u 76. minutu kada je izašao sam ispred golmana Kahline koji je uspeo da mu odbrani. Međutim, samo minut kasnije je Sisinjo dobio drugi žuti karton i Zvezda je ostala sa igračem više.

Do kraja meča je još jednom bilo opasno po gol crveno-belih, kada je Strahinja Eraković kiksirao, ali Čibota to nije iskoristio, već je šutirao pored gola sjajno postavljenog Zorana Popovića.

U drugoj utakmici grupe F je Braga kod kuće savladala Midtjiland sa 3:1. Prema tome, posle dva kola Crvena zvezda ima šest bodova, Braga tri, a Ludogorec i Midtjiland po jedan.

Ludogorec - Crvena zvezda 0:1 (0:0)

/Kanga 64/

STADION: "Ludogorec Arena" (Razgrad)

SUDIJA: Žerom Brisar (Francuska)

CRVENI KARTON: Sisinjo

LUDOGOREC: Kahlina – Sisinjo, Plastun, Verdon, Pinas (od 71. Ikoko) – Bađi, Gonsalveš - Tekpetej, Santana (od 78. Čibota), Sa (od 71. Despodov) – Sotiriu. Trener: Valdas Dambrauskas.

CRVENA ZVEZDA: Popović - Gobeljić, Pankov, Eraković, Rodić - Sanogo, Kanga (od 71. Stanić) (od 86. Krstičić) - Ben (od 86. Živković), Ivanić, Srnić - Dioni (od 58. Pavkov). Trener: Dejan Stanković.

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 1:0!

90. minut - Igraće se još pet minuta!

86. minut - Rišairo Živković i Nenad Krstičić menjaju El Fardua Bena i Petra Stanića koji se povredio.

81. minut - Žuti karton za Stanića. Iz slobodnog udarca je pokušao Despodov, ali samo do živog zida.

80. minut - Veliki kiks Erakovića ostaje nekažnjen! Čibota je izašao sam ispred Popovića, ali je šutirao pored gola.

79. minut - Ben je šutirao preko gola iz slobodnog udarca.

78. minut - Čibota menja Santanu.

77. minut - Crveni karton dobija Sisinjo, tačnije drugi žuti posle duela sa Pavkovim! Zvezda ostaje sa igračem više!

76. minut - Kakva šansa! El Fardu Ben je izbio sam ispred Kahline, ali je hrvatski golman izašao kao pobednik još jednom.

75. minut - Snažan šut Pavkova iz daljine, ali je Kahlina bio na visini zadatka.

71. minut - Petar Stanić menja Gelora Kangu. Na drugoj strani Sa i Pinas ustupaju mesta Despodovu i Ikoku.

68. minut - Prečka! Tekpetej je šutirao, Popović je već bio savladan, ali je fudbaler iz Gane pogodio samo okvir gola.

66. minut - Pavkov faulom sprečava kontranapad i zasluženo dobija žuti karton.

64. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Zvezda vodi! Kanga je strelac. Gabonac je raspalio po lopti sa distance nakon što je naleteo na loptu koju nije uspeo da zahvati Pavkov i pocepao je mrežu domaćina.

61. minut - Šutirao je Ivanić, ali pravo u Kahlinu.

60. minut - Nekoliko dobrih napada bugarskog tima, ali bez prave šanse.

58. minut - Milan Pavkov menja Loija Dionija.

54. minut - Nova opasnost pred golom Ludogoreca, ali Dioni je poslao loš pas ka Benu, pa je sve propalo.

52. minut - Sisinjo dobija žuti karton zbog nesportskog poteza prema Sanogu.

50. minut - Ben je fantastično proigrao Ivanića, ali se ovaj spetljao i iz jako dobre šanse nije uputio ni udarac.

Mirko Ivanić protiv dva igrača Ludogoreca

Počelo je drugo poluvreme, bez izmena u oba tima.

Poluvreme! Bez golova u Razgradu posle prvih 45 minuta.

45+2. minut -  Gelor Kanga je treći igrač Zvezde sa žutim kartonom.

Gelor Kanga protiv tri igrača Ludogoreca

36. minut - Dioni je pokušao sa 25 metara, ali pravo u Kahlinu.

34. minut - Tekpetej je uputio nešto između šuta i centaršuta, ali je Popović bio spreman.

32. minut - Dobar centaršu Gobeljića ka Dioniju, ali je Francuz loše zakačio loptu.

28. minut - Pokušaj Kange sa ogromne udaljenosti, totalno bezopasan.

27. minut - Ponovo je Rodić bio fenomenalan. Oduzeo je loptu, proigrao Bena, ali je ovaj otišao previše u levu stranu i iskosa je poslao loptu pored gola.

Ben nije mogao iz ove pozicije da zatrese mrežu

25. minut - Rodić je ubacio oštru loptu sa leve strane, ali je Ivanić promašio "ceo fudbal".

20. minut - Dobra polukontra Crvene zvezde završena je lošim udarcem Ivanića sa distance.

18. minut - Tekpetej je pogodio samo živi zid iz slobodnog udarca.

17. minut - Žuti karton sada dobija i Mirko Ivanić zbog faula u opasnoj zoni.

13. minut - Prvi žuti karton na meču dobija Loi Dioni, reklo bi se zajedno zbog faula i prigovora.

Dioni i Sa u vazdušnom duelu

9. minut - Opasan napad Bugara, ali je šut Gonsalveša izblokiran.

6. minut - Prvo uzbuđenje pred golom Ludogoreca posle centaršuta Rodića, ali lopta nije došla do Dionija.

2. minut - Tekpetej je izašao s desne strane ispred Popovića koji je uspeo da odbrani njegov pokušaj.

Utakmica je počela!

20.55 - Do početka meča je ostalo još pet minuta.

20.40 - Možete videti i kako je Crvena zvezda predstavila ekipu Ludogoreca.

20.15 - Crveno-beli su izašli na teren "Razgrad Arene" kako bi osetili travu.

19.45 - Trener Ludogoreca Valdas Dambrauskas se opredelio za naredni tim:

Kahlina – Sisinjo, Plastun, Verdon, Pinas – Bađi, Gonsalves - Tekpetej, Santana, Sa – Sotiriu.

Na klupi za rezerve u domaćoj ekipi su ostali Padt, Hristov, Terzijev, Manu, Despodov, Čibota, Ikoko, Kafumana, Rotariu, Mitkov, Jankov i Dimitrov.

19.39 - Sa druge strane, sastav Ludogoreca se i dalje čeka.

19.38 - Pojavili su se sastavi, a Dejan Stanković je odlučio da na teren pošalje sledećih 11 igrača:

Popović - Gobeljić, Pankov, Eraković, Rodić - Sanogo, Kanga - Ben, Ivanić, Srnić - Dioni.

Kapiten je mladi Strahinja Eraković, a još veće iznenađenje je izbor Slavoljuba Srnića u startnoj postavi.

Šansu sa klupe čekaće Gordić, Gajić, Krstičić, Petrović, Stanić, Nikolić, Bakajoko, Falko, Živković i Pavkov.

19.30 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Ludogorec - Crvena zvezda.

Brnabić: Građanima dugujemo pristojan dijalog među strankama!

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je razgovor između vlasti i opozicije lekovit za parlament, a da je pristojan dijalog političkih stranaka koje drugačije misle nešto što političari duguju svim građanima Srbije, bez obzira na to da li su oni glasali za vlast, opoziciju ili možda nisu uopšte izašli na izbore.