31.10.2021

15:24

POTERA SE NASTAVLJA! Ivanić načeo Radnički, Katai se vratio golom, pogodio i Pavkov! /VIDEO/FOTO/

Crvena zvezda se posle kiksa u prošlom kolu protiv Radnika vratila na pobednički put, savladala je u Kragujevcu Radnički sa 3:0

Goste je načeo Mirko Ivanović, a prednost duplirao Milan Pavkov, dok je pobedu overio Aleksandar Katai na početku drugog poluvremena, bio je to njegov sedmi gol u prvenstvu.

Crveno-beli su napravili dobru uvertiru za meč sa danskim Mitjilendom u četvrtak, koji bi mogao da im donese proleće u Ligi Evrope. Ali i smanje razliku u odnosu na "večitog" rivala Partizan na pet bodova. Potera se nastavlja!

Gsoti su važan deo posla završili tokom prvih 45 minuta utakmice golovima Mirka Ivanića i Milana Pavkova.

Agresivno su krenuili Kragujevčani, ali čim su crveno-beli uspeli da preuzmu inicijativu, i poveli su. Borjan je imao posla tokom prvih nekoliko minuta. Ali, kako je meč odmicao uspeli su crveno-beli da s oslobode pritiska domaćina i prebace igru na polovinu rivala.

Umalo je Kanga sa oko 40 metara matirao mladog golmana Lukića, a onda su poveli posle gola u 18. minutu. Mirko Ivanić je šutirao sa 18 metara posle akcije sa Pavkovom. Pogodila je lopta Milana Milanovića i promenila pravac, prevario Ognjena Lukića za 1:0 za šampiona Srbije.

U nastavku nije bilo mnogo šansi ni na jednoj strani, mada su Kragujevčani bili spremeni za nadigravanje, ali su s druge strane gosti bili sigurnu, pa im nosu dozvolili pošteno da zaprete Borjanu.

Delovalo je da neće biti golova do kraja poluvremena, ali je Pavkov imao drugi plan. Duplirao je vođstvo gostiju! Odlično je šutirao glavom sa oko 11 metara na centaršut Rodića. Ovo je Pavkovu bio četvrti gol ove sezone u šampionatu, a Rodiću  šesta asistencija.

Samo nekoliko minuta se igralo po povratku sa odmora, a Zvezda je povećala prendost na 3:0. Aleksandar Katai se vratio na teren posle pauze i postigao gol u 49. minutu. Oslobodio se Filipovića i onda precizno šutirao po zemlji sa dvadesetak metara.

Kada je Zvezda rešila utakmicu spustila je malo ritaam i bez problema privela utakmicu kraju. Kragujevčani su pokušali bar da ublaže poraz, ali bez uspeha.

SUPERLIGA

15. kolo

Radnički Niš – Mladost  2:0 (1:0)
Škrbić 8, 79p

Radnički Kragujevac - Crvena zvezda  0:3 (0:2)

Stadion: Čika Dača. Sudija: Milan Mitić

RADNIČKI: Lukić - Varjačić, (54. Jovanović) Milanović, Damjanac, Blagojević - U. Vidović, Ilić, Dragutinović, Arsenijević, (54. Tomić) Ristić - Trifunović, Filipović.

CRVENA ZVEZDA : Borjan - Gajić, Eraković, Dragović, Rodić - Petrović, Kanga - (od 73. Vukanović) Ben, (od 73. Stanić ) Ivanić, (od 53. Živković) Katai - Pavkov.

Drugo poluvreme

90. minut - Igraće se još 2 minuta!

86. minut Tomić je šutirao, ali samo u Srnića koji je stajao pored Živkovića u živom zidu.

83. minut - Živković je bio u naletu, ali je blokiran-

77. minut - Kovačević je šutirao, ali nema promene rezultata, slabo je ovo za golmana crveno-belih.

73. minut - Dve izmene u ekipi Zvezde! Izlazi iz igre Mirko Ivanić, a na terenu je Petar Stanić. Umesto Bena u igru će Vukanović.

72. minut - Ništa se vredno pomena se ne dešava na "Čika Dači", Zvezda je rešila pitanje pobednika i sada rutinski privodi utakmicu kraju.

65. minut -  Varjačić je ostao na zemlji posle duela sa Rišairom Živkovićem. Morala je da interveniše lekarska ekipa.

61. minut - Zvezda je rešila pitanje pobednika, pa je malo spustila ritam, što domaćin pokušava da iskiristi kako bi bar ublažio poraz.

55. minut - Nemanja Tomić i Saša Jovanović umesto Andreja Ristića i Milana Milanovića u Radničkom!

55. minut - Slobodan udarac za Zvezdu, Kanga je šutirao, ali ostaje 0:3 za goste.

53. minut - Katai je odradio posao, postigao gol, pa je mesto ustupio Živkoviću.

52. minut - Filipović je šutirao glavom posle centaršuta iz prekida, ali preko gola!

49. minut - GOOOOL! Zvezda vodi 3:0, Katai! Njegov sedmi gol u prvenstvu! Katao je prvo oslobodio Filipovića i onda precizno šutirao po zemlji sa oko dvadesetak metara.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

45+1 minut - GOOOL! Zvezda vodi 2:0, Pavkov je duplirao vođstvo gostiju!
Odlično je šutirao glavom sa oko 11 metara na centaršut Rodića. Ovo je Pavkovu četvrti gol ove sezone u šampionatu, a Rodiću je šesta asistencija.

40. minut - Čarke na terenu, Vidović je završio na zemlji posle duela sa Kataijem koji ga je odgurnio laktom i dobija žuti karton.

38. minut - "Skraćeni korner" za goste.. Katai je ubacio, gosti se odbranili, potom je i Kanga centrirao pred gol, ali su igrači domaćeg tima uspeli da zaustave Beograđane.

36. minut - Opet pokušaj Ivanića, zapretio je sa oko 20 matara, ali bez problema golman Lukić dolazi do lopte.

32. minut - Trifunović nije uspeo da zapreti Milanu Borjanu, Eraković je na vreme intervenisao.

28. minut - Opet Kanga sa velike udaljenosti, namestio se, ali preko gola je ova lopta završila.

27. minut - Katai je šutirao, ali je Ilić izblokirao udarac, prvi korner za Zvezdu.

26. minut - Opet gužva,s ada pred golom Radničkog. Prekršaj nad Kangom, Milanović je startovao na ivici kaznenog prostora.

23. minut - Traže penal igrači Radničkog, Trifunović je ostao na zemlji posle starta Njegoša Petrovića. Sudija Mitić je pokazao na korner.

18. minut - GOL! Vodi Zvezda 1:0! Mirko Ivanić je šutirao sa 18 metara posle akcije sa Pavkovom. Na putu do gola lopta je pogodila Milana Milanovića i promenila pravac, prevarila Ognjena Lukića i završila u mreži.

15. minut - Krenuo je Trifunović ka golu Zvezde, ali ga na vreme zaustavlja Eraković.

12. minut - Opasno je ovo bilo! Kanga je pokušao da iznenadi golmana Lukića sa oko 40-ak metara. Imao sreću da lopta prođe malo iznad prečke. nema promene rezultata.

9.minut - Opasan je Radnički! Centaršut sa desne strane, Gajić je glavom izbaci loptu u korner.

7. minut - Opet gužva pred Zvezdinim golom, Blagojević je pokušao, ali nema promene rezultat.

5. minut - Nastavlja se pritisak Radničkog, a Ristić dobija žuti karton posla starta na Borjanu, kome se ukazuje pomoć na terenu. Brzo se pridigao i nastavio meč.

3. minut - Nije ovo bilo bezazleno pred golom Borjana. Bila je ovo prva prilika Kragujevčana, Trifunović je zahvatio loptu glavom i poslao je pored gola u trećem minutu.

2.minut - Krenuli su igrači Radničkog, ali je Borjan bio brži i osujetio pokušaj domaćina.

2. minut - Kracate su tribina, sjajan je atmosfera, grme navijači na "Čika Dači"!

1. minut - Utakmica je počela!

Dejan Stanković

13.26 - Dejan Stanković posle poraza od Radnika a pred meč sa Radničkim kaže:

- Nije ništa specijalno promenio taj poraz u pripremi. Svesni smo rezultata, bilo je to otreženjenje za nas. Mogu da izgube, ali ne na onakav način, to sam prebacio igračima. Nadam se da će ova utakmica biti sušta suprotnost.

13.23 - Trener Radničkog Vladimir Radenković pred meč je rekao:

- Poraz Zvezde u Surdulici je jedan trenutak koji može da se desi. To je bio model kao treba. Moramo da odigramo maksimalno, da budemo deo ambijenta, da utakmicu 90 minuta održimo u fazi neizvesnosti.

13.23 - Na stadionu "Čika Dača" je oko 9.000 navijača.

13.15 - zvezda je porazom od Radnika (1:2) pala na osam bodova zaostatka za vodećim Partizanom, ali ima i meč manje. Kragujevčani su na 12. mestu, ali takođe sa utakmicom manje.

13.06 - Kragujevčani su u seriji od tri poraza u šampionatu.

13.01 - Uvertiru, nažalost, pred meč napravili su navijači! Popularni Crveni đavoli i Delije, sukobili su se pre utakmice ova dva tima.