Prvi čovek košarkaškog klub Crvena zvezdam, Nebojša Čović obratio se medijima
Imeđu ostalog, Nebojša Čović je priča o finasijskom "fer-pleju" Evrolige, te u finansijskom izveštaju crveno-belog kluba.
- Evroliga ima finansijski "fer-plej" i preko njega imaju finansijski panel koji se sastoji od tri čoveka. Oni povremeno vrše kontrolu, mi smo imali to 2017. godine. Naši finansijski izveštaji su godišnji, to predamo našoj državi, ali i Evroligi. Tako isto radimo sa sezonskim finansijskim izveštajem. Naše poslovanje je adekvatno mogućnostima, da li neko ima privilegije i protekcije čini mi se da da. Klub prijavi da ima gubitak od 120 miliona evra oni po "fer-pleju" ne bi imali pravo da se takmiče. Pojavi se neki fudbalski klub ili banka kao garant. Mi taj luksuz nemamo. Ono što je sigurno bez države ne bi mogli da funckionišemo onako kako možemo. Svi koji vam pričaju da mogu to kao privatne kompanije. Da, da, mogu, ako kao privatna kompanija prodaju 50 automobila pa na njima napravim "višak" pa dam u klub. Nemojte da razrađujemo tu maštu, a možemo na konkretnim primerima. Ne postaje se milijarder za dve godine, a posebno ako niste dovoljno obrazovani. Sa zvaničnim diplomama, ne klupljenim - kazao je Nebojša Čović.
Nije se tu zaustavio Nebojša Čović.
- Ne znam da li je to pitanje dobio neki drugi klub koji takođe nisu privatni. Ne znam da li su to pitanje dobili klubovi koji nisu objavili prihode i rashode prošle sezone. Ne znam da li su to pitanje dobili klubovi koji nisu objavili rang plata za igrače i stručni štab. Pošto niste pitali onda ni od nas nećete dobiti odgovor. Mislim da je to konkretno. Bilo vam je dosadno da objavite naše tabele prihoda i rashoda, ali tako mi funkcionišemo. Kada svi budu poslovali transparentno kao mi - nemam ništa protiv. Kada bih ja pitao "Sportklub" kakav ugovor imate sa sponzorima sigurno mi ne bi rekli. Postoji domen i "poslovne tajne" ne zavisi samo od nas, ali ni od naših partnera. To je poslovna tajna o investicijama u Srbiji. Žao mi je, izašao bih u susret, ali ne mogu - rekao je Nebojša Čović, a potom dodao.
Predsednik Crvene zvezde Nebojša Čović održao je konferenciju za medije povodom novog naslovnog sponzora, a dotakao se i brojnih tema vezanih za klub sa Malog Kalemegdana
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Crvene zvezde Nebojša Čović održao je konferenciju za medije povodom novog naslovnog sponzora, a dotakao se i brojnih tema vezanih za klub sa Malog Kalemegdana
Nenad Rašković, kojeg je danas brutalno pretukla Kosovska policija, izjavio je za Kosovo onlajn da su ga trojica izvukla iz njegove porodične kuće nakon čega su ga vezali za drvo i tukli ga tražeći da im da pušku koju, kako je rekao, nema.
Premijer Crne Gore Milojko Spajić, koji je došao na to mesto glasovima Srba, a svakodnevno sprovodi antisrpsku politiku, po ko zna koji put u poslednje vreme napao je Srbiju.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je da se evropski put Srbije, aktuelni pregovori sa Evropskom unijom, regionalna saradnja i nove inicijative za Zapadni Balkan nalaze u centru pažnje, da je uključivanje u Šengenski sporazum u interesu Srbije, ali da se ne razmatra uvođenje viza građanima Rusije.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila je da je jedini princip koji dosledno primenjuje crnogorski premijer Milojko Spajić - princip slepe poslušnosti.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je da će u toku večeri i noći u većem delu zemlje biti pretežno vedro, a samo na severu Vojvodine, uz lokalni razvoj oblačnosti, moguća je retka pojava kratkotrajne kiše ili pljuska.
Sutra, 12. avgusta, na nebu iznad Srbije dolazi do šok prizora koji se neće ponoviti decenijama, jer će doći do delimično pomračenja Sunca koje će biti vidljivo golim okom uz pravu zaštitu.
U ovom trenutku se preko Panonske nizije premešta oslabljeni hladni front, koji će u narednim danima doneti pad temperature, dok će padavine biti lokalnog karaktera.
Likvidacije izvršene snajperskim naoružanjem u Srbiji i regionu predstavljaju potpis profesionalaca i najčešće su povezane sa obračunima visokopozicioniranih članova organizovanih kriminalnih klanova.
Porodična kuća mladića koji se nalazi na izdržavanju zatvorske kazne, u jednom selu kod Obrenovca, našla se na meti nepoznatih napadača koji su oko 2 sata iza ponoći na objekat bacili topovski udar.
Uprava policije, u saradnji sa Državnim tužilaštvom, proverava više od 50 stranih državljana, među kojima su dominantno državljani Ukrajine, kao i Moldavije i Slovačke, a koji su juče zatečeni u jednoj većoj kući u podgoričkom naselju Mareza, gde je pronađena i veća količina sofisticirane digitalne opreme, uređaja i novca.
Policija u Herceg Novom uhapsila je A. V. (20), državljanina Srbije iz Novog Sada, zbog sumnje da je počinio krivično delo nasilničko ponašanje nad maloletnikom.
Perete kosu uveče i budite se sa spljoštenom, naelektrisanom frizurom koja se već do podneva masti? Možda problem nije u šamponu ni u tvrdoj vodi, već u tome kada perete kosu.
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
Atina Tošić, ćerka Jelene Karleuše i Duška Tošića, ponovo je privukla ogromnu pažnju na društvenim mrežama, a njena najnovija objava iz teretane izazvala je lavinu komentara.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.