MORAĆEMO DA SE OZNOJIMO PROTIV PARTIZANA! Dragović još nije izgubio derbi: Neka opet Katai bude junak!
Podeli vest
Štoper Crvene zvezde Aleksandar Dragović priželjuje je da Aleksandar Katai reši 169. večiti derbi koji je na programu u petak (19.00).
Nema sumnje, jedni i drugi će u petak jurišati na trijumf, Zvezda verovatno da reši pitanje šampiona Srbije, a crno-beli kako bi "oživeli" posle serije loših rezultata.
Predstojeći "večiti" derbi, 169. po redu, biće igran na stadionu "Rajko Mitić“, a videćemo da li u sredu 1. marta (19 časova), kao što je najavila Crvena zvezda, ili dan kasnije (18.00), što je želja Partizana
20.02.2023
14:45
U prošlim derbijima Dragović je bio dobar prognozer za ključnog igrača, pa i sada predviđa:
- Neka opet bude junak Sale Katai, da ne menjamo dobru tradiciju - kazao je za Žurnal Aleksandar Dragović.
Defanzivac lidera Superlige u mečevima sa Partizanom ima skoro od dve pobede i tri remija. Prošle sezone je sa Zvezdom pobedio "večitog" rivala i u finalu Kupa Srbije.
- Dobro zvuči da u petak dođem do skora od tri pobede i tri remija. Ipak nije lak posao, Partizan zaslužuje maksimalno poštovanje, bez obzira što ima dvocifren bodovni zaostatak. Moraćemo da se ozbiljno oznojimo da ostvarimo pozitivan rezultat. Znamo koliko je derbi važan navijačima, a i za nas igrače ima posebnu draž, pa sam izuzetno srećan što nisam gubio od Partizana.
Lepo mi je u Zvezdi
Aleksandar Dragović je tokom zime bio blizu odlaska u Seriju A, u Sampdoriju, ekipu Dejana Stankovića. Uprava Zvezde je to stopirala.
- Mirno sam prihvatio odluku i volim što sam u Zvezdi, lepo mi je u klubu - poručio je Aleksandar Dragović.
Zvezda ima 13 bodova više od Partizana na tabeli Superlige, pa bi zbog toga mogli opuštenije da dočekaju derbi.
- Derbi je uvek posebna utakmica, bez obzira da li je razlika bod ili 13. Siguran sam da nećemo biti opušteni.
U Partizanu je u danima pred derbi novi trener Igor Duljaj zamenio njegovog prethodnika Gordana Petrića.
Foto: Starsportphoto
- Partizan je dobra ekipa i sigurno će dolazak novog trenera biti šok terapija. Fokusiran sam isključivo na nas, bitno je da odigramo kako možemo i pobedimo.
Dragovića čekaju dueli protiv Rikarda Gomeša.
- Rikardo je dobar igrač, izuzetno ga poštujem i pravi smo sportski rivali. Nema neke posebne taktike, trudim se da ga što bolje čuvam, kao i svakog drugog napadača.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predstojeći "večiti" derbi, 169. po redu, biće igran na stadionu "Rajko Mitić“, a videćemo da li u sredu 1. marta (19 časova), kao što je najavila Crvena zvezda, ili dan kasnije (18.00), što je želja Partizana
Blokader i propali košarkaš Vladimir Štimac više od godinu dana preti uredniku Informera i medijima, a sada, kada je u Palati pravde u Beogradu sreo Dragana J. Vučićevića, pobegao je glavom bez obzira.
Hrvatska radiotelevizija ponovo je pokazala da ni program zabavnog karaktera ne može da prođe bez otvorene političke provokacije i antisrpske propagande.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić odgovorila je Draganu Đilasu na uvrede na Iks mreži, ističući razliku između korupcije i percepcije korupcije.
U utorak od 21 čas emituje se 27. epizoda Exatlona u kojoj ćete moći da gledate uzbuđenja na kakva ste navikli u najekstremnijem sportskom rijalitiju na svetu.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Novi ChatGPT trend koji podrazumeva izradu karikature na temelju onoga što o korisniku zna, zaludeo je svet. Imuni nisu ostali ni zaposleni u Informeru.
Ruski stručnjaci najavili su početak izrade personalizovane vakcine protiv raka, koja bi mogla da donese novu nadu pacijentkinji iz Srbije oboleloj od melanoma.
Otmica pevača Daniela Kajmakoskog, izvedena usred noći u jednom od najprometnijih delova Beograda, otvorila je ozbiljna pitanja o bezbednosti javnih ličnosti, ali i o profilu ljudi spremnih da se upuste u ovakav zločin.
U kratkom vremenskom periodu, desio se niz bombaških napada na lokale i paljenje luksuznih automobila u Beogradu. Postoji sumnja istražnih organa da su pojedini slučajevi povezani i da su izvršioci isti.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu uhapsili su G. S. (1961), bivšu direktorku Ustanove za odrasle i starije, i D. Đ. (1976), rukovodioca u istoj ustanovi.
Bela kuća je danas obrisala objavu sa naloga potpredsednika Sjedinjenih Američkih Država Džej Di Vensa u kojoj je masakr nad Jermenima bio opisan kao "genocid", uz obrazloženje da je poruka objavljena greškom.
Najmanje tri osobe poginule su danas, a šest je povređeno nakon što se na naftovodu kompanije Pemeks u meksičkoj državi Oahaka dogodila eksplozija, rekao je guverner Oahake Salomon Hara.
Nagli pad prihoda od izvoza nafte i gasa primorava ruske vlasti da povećavaju poreze i da se sve više zadužuju kod domaćih banaka kako bi održale stabilnost državnih finansija, dok se ekonomski pritisak na Moskvu pojačava kako se rat u Ukrajini približava četvrtoj godini.
Lako je gledati filmove, naročito kada domaća kinematografija decenijama unazad pruža vrhunsko umetničko zadovoljstvo. Mnogo je teže, međutim, setiti se kada su ta dela zapravo nastala.
Glumac Nikola Pejaković je na panel-diskusiji na Zlatiboru rekao da Filmski centar Srbije zajedno sa producentima mora naći razlog zašto se dogodio problem da se 53 filma nisu snimila, a dat je novac za njihovo sufinansiranje.
Glumac i producent Lazar Ristovski kaže da je zbog filma "Belo odelo" prodao stan i ostavio porodicu na ulici kako bi u potpunosti mogao da finansira pomenuto ostvarenje.
Poznati srpski komičar i kuvar Miloš Nedeljkov, publici poznatiji kao Balkandad, nedavno je boravio u Australiji, gde je gostovao u popularnoj jutarnjoj emisiji "Sun rise on 7".
Za manje od dvadeset minuta i uz minimalan broj sastojaka možete pripremiti mekane, nežne njoke od krompira koje su savršena osnova za razne vrste sosova.
Otkrijte kako da uz nekoliko jednostavnih navika produžite životni vek svog pametnog telefona. Pravilna briga o bateriji, pametno upravljanje memorijom i optimizacija performansi mogu vam pomoći da telefon radi pouzdano godinama.
Mnogi se u kuhinji susreću sa istim pitanjem, da li je potrebno prati sirovu piletinu pre nego što se stavi da se kuva ili peče? Iako je ova navika veoma rasprostranjena, stručnjaci za bezbednost hrane upozoravaju da ona može doneti više štete nego koristi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar