03.05.2023

17:30 >> 19:18

ZVEZDA POSLE PENALA PROŠLA DALJE! Napredak pokazao hrabrost, ali Zvezda ide u polufinale

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije tako što su pobedili Napredak posle izvođenja penala (4:2).

Napredak se sjajno pokazao danas, ipak poklekli su posle izvođenja jedanaesteraca.

Bio je ovo dinamičan meč, prvih 20 minuta domaći tim je imao dve pretnje, zatim je  incijativu preuzela Crvena zvezda.

Najviše se istakao Alkesandar Katai koji je čak tri puta pucao na gol, ipak nije imao uspeha iskusni defanzivac.

U drugom poluvremenu ponovo smo gledali šanse sa obe strane. Dobro su bili raspoloženi i Petrić I Borjan.

Nekako je sve mirisalo na penale, što se  na kraju i ostvarilo.

U penal seriji presudili su promašaji Dejana Kerkeza i Nemanje Đekovića, odnosno MIlan Borjan je zaustavio njihove udarce.

Strelci za Zvezdu, koja brani trofej, bili su Marko Rakonjac, Irakli Azarov, Jovan Mijatović i Osman Bukari, dok jedini nije bio precizan Mirko Ivanović.

Za Napredak su pogađali Marko Šarić i Marko Putinčanin.

Crvena zvezda je tako postala prvi učesnik polufinala Kupa Srbije.

Napredak-Crvena zvezda 0:0 (2:4, posle izvođenja penala)

Stadion: Mladost Kruševac

Sudija: Milan Mitić

Napredak: Petrić - Jovanović, Đeković, Kerkez, Ljubomirac - Putinčanin, Vukajlović, Šarić - Bastajić, Krstić, Čečarić.

Crvena zvezda: Borjan - L.Nikolić, Eraković, Dragović, Azarov - Kangva, Mijailović - Bukari, Mitrović, Katai - Rakonjac.

1:1 - Precizan je bio Kerkez za izjednačenje

1:0 -  Rakonjac se prvi prihvatio odgovornsti koji je sigurno savladao protivničkog golmana.

KRAJ REGULARNOG TOKA  -  Sada su na redu penali

87. minut - Šutira Rakonjac iz šesnaesterca, ali bez uspeha

84. minut - Odličan šut Lazara Nikolića, ali brani Petrić

82. minut - Sve više izgleda da će se utakmica odlučiti šutiranjem penala

74. minut - Žuti karton je dobio Bastajić

69. minut - Žuti karton je dobio Stefan Mitrović

66. minut - Još jedna šansa za Napredak, ali ponovo brani Borjan, ovaj put je šutirao Zogović

56. minut - Šutirao je Šarić sa 40 metara, malo je failo da uhvati Borjana na spavanju

52. minut - okušao je Marko Rakonjac da primi loptu u kaznenom prostoru i okrene se, lopta je zatim došla do Stefana Mitrovića, ipak njegov šut je blokiran

46. minut - Drugo poluvreme  u tok

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - Ponovo preti Katai, uputio je šut iz ugla, ali preko gola

37. minut - Ponovo je imao Katai šansu, ali odlično je raspoložen Petrić na golu tima iz Kruševca.

33. minut - Ukazuje se lekarska pomoć igraču Napretka Ljubomircu. Grub start nad njim je imao Aleksandar Katai koji je dobio žuti karton

29. minut - Jak šut iz velike daljine uputio je Kingsi Kangva, međutim spremno je loptu dočekao Petrić

24. minut - Prva ozbiljna šansa za Crvenu zvezdu. Odlično je zalomio Katai protivničkog igrača, a zatim je pogodio stativu

21. minut - Ne mogu defanzivci Crvene zvezde na pravi način da priđu Napretka, ponovo su perfektno reagovali defanzivci domaćeg tima

18. minut - Ubacuje Aleksandar Kati loptu u šesnaesterac, ali niko nije mogao da dođe

14. minut - Ukazuje se lekarska pomoć Milanu Borjanu, doktorski tim je upravo na terenu. Ipak, sve je u redu s njim i nastaviće meč

10. minut - Trudi se Napredak da parira Crvenoj zvezdi, za sada gledamo ravnopravan meč.

6. minut - Prvi put je zapretila Zvezda. Ubacio se Lazar Nikolić, prošla je lopta kroz peterac domaćina, ali nikog nije bilo da je gurne u mrežu.

2. minut - Napredak je hrabro počeo, zapretio je Paličanin sa 20 metara, ali bez uspeha

1. minut - Utakmica je počela

18:29- Minut ćutanja pre meča

18.20 - Transparent na tribini gde je trebalo da budu Zvezdini navijači.

- Neka je večna slavna stradalima u školi Ribnikar - piše na tranaperentu.

17.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Napretka iz Kruševca i Crvene zvezde u Kupu Srbije.