Eraković najskuplji Zvezdin defanzivac! Mladi štoper odlaskom u Zenit srušio rekord kluba
Podeli vest
Strahinja Eraković (22) sa transferom od 7.000.000 evra najveća je prodaja crveno-belih kada je reč o odbrambenim igračima.
Najskuplji defanzivac u istoriji Crvene zvezde je Strahinja Eraković (22), koji je iza sebe ostavio i veličine poput Siniše Mihajlovića, Nemanje Vidića, Gorana Bunjevčevića...
Sportski direktor Crvene zvezde Mitar Mrkela za Informer TV otkrio je da Strahinja Eraković ima dve ponude, te da će tokom narednih dana doneti odluku gde će nastaviti karijeru.
Srpski fudbaler i reprezentativac naše zemlje Strahinja Eraković (22) nalazi se pred odlaskom sa "Marakane", ali ne u Spartak iz Moskve kako se isprva mislilo, već u Zenit iz Sankt Peterburga, prenose ruski mediji!
17.07.2023
22:54
Mladi fudbaler će karijeru nastaviti u Zenitu, koji će za njega izdvojiti sedam miliona evra, a crveno-belima će pripasti i deset procenata od njegovog narednog transfera.
Jedino je ostalo da se ruski i srpski šampion dogovore oko toga da li će odlični štoper ostati na "Marakani" još šest meseci, što čelnici crveno-belih pokušavaju da dogovore u završnoj rundi pregovora.
Fudbaler Crvene zvezde Strahinja Eraković (22) zaradiće u Spartaku iz Moskve šest miliona evra za četiri godine, dok će srpskom šampionu pripasti sedam miliona evra i deset odsto od naredne prodaje, saznaje Informer.
Prema navodima "Sport ekspresa", pod vinjetom "eksluzivno", Spartak Moskva je spreman da za Strahinju Erakovića izdvoji osam miliona evra, a vest prenosi urednik pomenutog portala.
15.07.2023
19:25
Foto: Starsportphoto
Strahinja Eraković
Naš reprezentativac će sa klubom iz Sankt Peterburga potpisati ugovor na četiri godine, a zaradiće ukupno šest miliona evra na ime plate.
U Spartaku besni
Ovaj transfer je posebno zanimljiv i privlači pažnju javnosti zato što je Eraković pre samo tri dana bio na pragu Spartaka. Praktično je sve već bilo utanačeno, a onda se dogodio veliki preokret.
Zenit i Moskovljani su ponudili identične uslove, ali je aktuelni prvak tamošnje Premijer lige iskoristio pravo preče kupovine, važan segment uključen u sponzorski ugovor koji Crvena zvezda ima sa "Gazpromom".
Sportski direktor crveno-belih Mitar Mrkela tvrdi da posao još nije zaključen, ali sudeći po reakcijama koje stižu iz ruske prestonice, jasno je čiji je dres izabrao momak koji je ponikao u Ljutice Bogdana.
Foto: Zoran Sinko
Mitar Mrkela
- Erakovićev transfer je bio planiran, a s tim smo upoznali i trenera Baraka Bahara pre nego što je došao u klub. Čekala se samo prava ponuda. Imamo dve i na igraču je da odluči šta mu je bolje. U zavisnosti od ličnih uslova i sportskih ambicija on će prelomiti. Mislim da ćemo u narednih nekoliko dana znati gde odlazi - rekao je Mitar Mrkela tokom gostovanja na Informer TV.
S druge strane, u taboru Moskovljana besni su i razočarani ovakvim raspletom situacije. Generalni direktor Oleg Mališev je poručio da, ako neko želi da igra u Zenitu, onda i nije za Spartak, dok je korak dalje otišla Zarema Salihova. Supruga vlasnika kluba Leonida Feduna, koja se inače nalazi na jednoj od glavnih funkcija, žestoko je reagovala posle preotimanja pojačanja.
- U Zenitu su kao cigani, uzimaju igrače kao konje. Potpisuju čak i one koji im uopšte nisu ni potrebni. Navijači Spartaka smatraju Crvenu zvezdu bratskim klubom, ali njihov stariji brat je Zenit - poručila je Salihova.
Prestigao velikane
S finansijske strane, ovo je odličan posao za Crvenu zvezdu. Na listi najskupljih defanzivaca u klupskoj istoriji Eraković je iza sebe ostavio pokojnog Gorana Bunjevčevića, koji je leta 2001. za tadašnjih šest miliona evra otišao u Totenhem.
Foto: FK Crvena zvezda
Iza mladog asa je i preminula legenda Siniša Mihajlović, čiji je transfer u Romu 1992. iznosio 4,5 miliona, a tu je i čuveni kapiten Mančester junajteda Nemanja Vidić, koje je 2004. kupio upravo moskovski Spartak za 4,45 miliona.
Kada je reč o svim transferima crveno-belih, rekord još drži prodaja Gorana Drulića u Saragosu 2001. za 13 miliona, dok Eraković deli sedmo mesto na listi sa Markom Grujićem, koji je za istu sumu u zimu 2016. prešao u Liverpul.
Degenek stiže kao zamena
Posle prodaje Strahinje Erakovića nema više nikakvih prepreka da se Miloš Degenek (29) vrati na "Marakanu" i po treći put obuče dres Crvene zvezde. Iskusni defanzivac želi ponovo u Beograd, a njegov klub, američki Kolumbus Kru trebalo bi da prihvati 600.000 evra na ime obeštećenja, koliko su crveno-beli spremni da plate. Novi trener Barak Bahar vidi reprezentativca Australije kao idealno rešenje na mestu desnog beka ili štopera.
ZVEZDINI NAJSKUPLJI DEFANZIVCI
1. Strahinja Eraković Zenit 7.000.000
2. Goran Bunjevčević Totenhem 6.000.000
3. Siniša Mihajlović Roma 4.500.000
4. Nemanja Vidić Spartak 4.450.000
5. Milan Biševac Lans 4.100.000
6. Zoran Njeguš Atletiko M. 3.800.000
7. Miloš Degenek Al Hilal 3.600.000
8. Dejan Stefanović Šefild v. 3.000.000
9. Aleksandar Luković Udineze 2.700.000
10. Nenad Tomović Đenova 2.200.000
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sportski direktor Crvene zvezde Mitar Mrkela za Informer TV otkrio je da Strahinja Eraković ima dve ponude, te da će tokom narednih dana doneti odluku gde će nastaviti karijeru.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost najoštrije osuđuje nastavak napada na pravni poredak koji trenutno sprovodi Branko Stamenković u sadejstvu sa njegovom mentorkom Zagorkom Dolovac.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
OFAK produžio je rok za pregovore Naftnoj industriji Srbije do 24. marta 2026. godine, što je još jedna šansa za Srbiju i dokaz koliko smo uporni u ovoj borbi i pregovorima.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Sankcije već 11 godina nisu postigle svoje ciljeve, ali su uverile rusko rukovodstvo i narod u agresivne namere Zapada, kaže bivši britanski ambasador u rusiji Ijan Praud.
Intenziviranje napada na Odesu nikako nije najava skorije operacije oslobađanja preostale glavne luke Banderovaca na Crnom moru, kaže veteran ruskih specijalnih snaga Aleksandar Arutjunov.
Zapadne zemlje, uključujući Ujedinjeno Kraljevstvo i saveznike u NATO, nisu spremne za mogući rat s Rusijom, upozoravaju vojni i bezbednosni stručnjaci okupljeni prošlog meseca u Londonu, prenosi CNN.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Narcisoidni partneri imaju potrebu za divljenjem, nedostatak empatije i koriste suptilne tehnike kontrole koje mogu dovesti do toga da počnete da sumnjate u svoj zdrav razum.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar