Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu (2:1) u 171. "večitom" derbiju i tako osvojili jesenju titulu.
Crno-beli su trijumfom u zaostalom meču devetog kola Superlige došli do 47 bodova, jedan više od večitog rivala, za nezvaničnu titulu jesenjeg šampiona.
Strelci za ekipu Igora Duljaja bili su Bibras Natho iz VAR penala u 41, nakon prekršaja Milana Rodića nad Aranđelom Stojkovićem i Mateus Saldanja u 66. minutu. Jedini gol za crveno-bele postigao je "rezervista" Šerif Ndiaje u 71. minutu.
Partizan je ovom pobedom prekinuo niz od devet derbija bez trijumfa, u kojima je Zvezda bila bolja tri puta, uz šest remija, dok su crveno-beli nastavili post u Humskoj, gde su poslednji put slavili 2016. godine.
OMRI GLAZER 5.5 - Zaustavio šut Saldanje, koji je bio ispred njega u petercu i sprečio Brazilca da zatrese mrežu, Što se penala tiče, nije bio ni blizu da odbrani šut Natha sa bele tačke. Lopta otišla u jednu on u drugu stranu. U drugih 45 minuta, loše jed ispucao loptu, kod drugog gola Partizana. Zaboraviće ovaj derbi brzo.
KOSTA NEDELJKOVIĆ 5 - Desna strana je njegova, ali večeras to nije bio slučaj‚ zasmetao Saldanji u odličnoj šansi u prvom delu prvog poluvremena. Zvezdin omladinac očigčledno je bio pod utiskom večitog derbija, nedostajali su njegovi prodori. Bahar ga je izveo iz igre na početku drugogg poluvremena.
UROŠ SPAJIĆ 6 - Detalj sa početka utakmice mogao je dobro da ga uzdrma kad ga je Saldanja bukvalno "izuo", ali brzo je nastavio sa igrom. U prvom delu korektgno odradio posao a u drugom je "ispao" kod gola zajedno sa Hvangom.
ALEKSANDAR DRAGOVIĆ 6 - U tandemu sa Spajićem dobro je reagovao i neutralisao duge lopte ka Saldanji i Kaluluu. Standardno odradio posao u prvom poluvremenu. U nastavku, kapiten je delovao nesigurfnije, a pored njega je Saldanja postigao, ispostaviće se na kraju gol koji je na kraju i odliučio 171. večiti derbi.
MILAN RODIĆ 5 - Odlično dodao do Olanjinke, kod poništenog gola Mijatovića, ali nesmotren start nad Stojkovićem kod penala načinilo ga je tragičarom. U nastavlku ništa vredno pomena, igrao je dok je imao snage, izgurao je nekako svih 90 minutga, ali i on će brzo zaboraviti ovaj duel, posebno zbog neintedligentnog starta kod penala. Kiksnuo i kod drugog pogotka rivala, bio najbliži svom golu i tako onemogućio da barem iznudi ofsajd poziciju napadača Partizana.
SRĐAN MIJAILOVIĆ 5 - Šta reći, igrao je na svojoj poziciji zadnjeg veznog, ali ponovo je delovao kao da je zalutao na teren. Malo "kvarenja" Partizanovih napada, a ružno će sanjati Bibarsa Natha, koji ga je zalomio i bukvalno poslao po burek u prvom delu meča.
IMBEOM HVANG 6 - Kao i na utakmicama Lige šampiona pokazao je koliko zna fudbala, odlično se kretao, bilo ga je na svakom delu terena, ali, utisak je da je ostao nedorečen. Nije to bio onaj momak koji je u Ligi šampiona u nekim utakmicama za klasu bio bolji od saigrača.
OSMAN BUKARI 6 - Malo je u 171. večitom derbiju pokazao i Zvezdin brzanjac. Crno-beli defanzivci dobro su ga neutralisali i "usporili". Njegovih prepoznatljivih sprintova na kašičicu, a pamtiće se asistencija Ndijajeu kod gola Zvezde.
ALEKSANDAR KATAI 5.5 - Daleko je ovo izdanje bilo od onog starog El Magika! Skoro celu sezonu je kod Baraka Bahara na klupi i to se itekako vidi. Probao je Izraelac sa Kataijem kao "faktorom X" na ovom derbiju, ali... Sve ovo najbolje se videlo u 75. minutu, kada je umesto da pocepa mrežu, šutirao pravo u Jovanovića. Šlag na tortu, promašeni zicer u nadoknadi vremena.
PITER OLANJINKA 5 - Još jedne neubedljiva igra napadača crveno-belih, koji bukvalno traći vreme koje provodi na terenu. Dobro je asistirao Mijatoviću, na dodavanje Rodića u prvom delu i to je bilo bukvalno sve, uostalom, sve je rekao Barak Bahar izmenom već u poluvremenu. Ništa, ali ništa, ko zna koji već put ove (polu)sezone.
JOVAN MIJATOVIĆ 6 - Zvezdin klinac debitovao je u prvih 11 u večitim derbijima i bio opasniji u prvom poluvremenu. Proklinje ofsajd zbog dva poništena gola, delovalo je u prv ih 45 minuta da bi ovo moglo da bude njegovo veče, ali nije bilo tako. U nastavlvku meča osim još jednog poništenog gola - tanko.
IZMENE:
od 46. VLADIMIR LUČIĆ 6 - Umesto Pitera Olanjinke. - Ušao Zvezdin omladionac u drugom delu, prodisali su crveno-beli, ali ima on i boljih izdanja. Ovog puta bilo je manje zalamanja, ali je bio i manje opasan po defanzivu rivala. Mora mnogo bolje.
od 46. GELOR KANGA 6 - Umesto Srđana Mijailovića, imao je odličan šut iz slobodnog udarca, koji je vrhhovima prstiju u korner izbacio Jovanović. Ned može da se kaže da Bahar nije pogodio sa izmenom, defanzivni vezista Zvezded bio je mnogo bolji nego uj nekim ranijim utakmic ama, i to "sa klupe".
od 65. ŠERIF NDIJAJE 7 - Umesto Koste Nedeljkovića. Ušao je u igru, dao gol i, reklo bi se odradio posao. Dao je prvi i jedini gol u Superligi ove jeseni, našao se na pravom mestu i zatresao mrežu. Gol mu je "pojašao" ocenu, inače, ništa specijalno nije pokazao.
od 89. ŽAN FILIP KRASO - umesto Hvanga - Napravio šansu Kataiju u zaustavnom vremenu, ali malo vremena na trerenu za konkretnu ocenu.
TRENER BARAK BAHAR 5 - Šta reći? Nova loša partija ove sezone tima koji je izveo na teren. A ovo je bila utakmica u kojoj su bar donekle mogle da se operu fleke iz sada već promašene polusezone. Ponovo Rodić (okesj nema alternativu, ali...), zatim potpuno neubedljivi Mijailović, kome "ne pasuje" ni pozicija desnog beka, koja nije njegova, ali očigledno ni mesto zadnjeg veznog. Bahar je lutao zajedno sa njim i na ovom meču. Kataija je zamislio kao X faktora u večitom derbiju, a otkad je došao Izraelac ga je "skrajnuo" i potpuno poremetio. Opet poverenje Olanjinki koji treba da daje golove, a "redovno" ih ne daje. Mogli bi još, ali nećemo. Promašio je Bahar i ovaj meč i posle užasa u Ligi šampiona, prokockao i takozvanu jesenju titulu. Ogromna većina Delija rekla bi: Barače, druže, da se ne ljubimo.
Crvena zvezda je stigla do kraja još jednog učešća u Ligi šampiona. Letos krupne ambicije, a na kraju začelje grupe G, iza Mančester Sitija, Lajpciga i Jang bojsa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Crvena zvezda je stigla do kraja još jednog učešća u Ligi šampiona. Letos krupne ambicije, a na kraju začelje grupe G, iza Mančester Sitija, Lajpciga i Jang bojsa.
Jedna obična prijava nestanka za 48 sati pretvorila se u pravu misteriju. Aleksandru Nešoviću Baji, poznatijem kao članu Kekine grupe, gubi se svaki trag u noći između utorka i srede, a istraga je dovela čak do hapšenja načelnika beogradske policije Veselina Milića.
Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas da Srbija mora da sačuva punu stabilnost, političku i ekonomsku bezbednost i istakao da je Srbija jedna od najbezbednijih zemalja.
Jedan od ideologa blokadera, profesor Milo Lompar, danas je učestvovao na tribini u Kragujevcu, gde je doveo crnokapuljaše i jezive, suspektne likove s fantomkama da budu deo njegove lične garde, otkriva Informer.
Informer je došao u posed još jednog ekskluzivnog audio-snimka sa blokaderskog sastanka u Beogradu na kom su učestvovali predstavnici takozvane Radne jedinice za izbornu logistiku (RJIL), a na kom je sve prštalo od svađe i na kom je otkriveno ko je zgubidanskim Beograđanima najveći trn u oku.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Jak pljusak zahvatio je večeras delove Beograda, a prema najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), nestabilno vreme očekuje se i u ostatku Srbije.
Mercedes je u Štutgartu osvežio S-klasu sa 2.700 promena kako bi zadržao tron luksuza. Nova limuzina stiže sa AI tehnologijom i moćnim hibridima za vrhunski komfor.
Policija je danas u selu Ljukovo kod Inđije zaplenila beli automobil "folksvagen" u sklopu opsežne istrage koja se odvija od jutarnjih časova na dve lokacije kod Inđije.
Tokom dana došlo je do teške saobraćajne nezgode na magistralnom putu Bijelo Polje - Mojkovac kada je vozač putničkog automobila iz nepoznatih razloga izgubio kontrolu i sleteo u kanal pored puta.
Zvaničnici iz administracije Donalda Trampa aktivno podstiču Ujedinjene Arapske Emirate (UAE) da zauzmu strateški važno iransko ostrvo Lavan u Persijskom zalivu.
Predsednik Finske Aleksandar Stub izjavio je u intervjuu za televizijski kanal LRT da je lično razgovarao sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim nakon incidenata u kojima su ukrajinski dronovi narušili vazdušni prostor Finske.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar