14.01.2024

19:02

Kraj! Zvezda rutinski sa Borcem posle duplog kola Evrolige! (VIDEO/FOTO)

ABA liga/kkcrvenazvezda

Košarkaši Crvene zvezdepobedili su Borac iz Čačka 90:74 u okviru 16. kola ABA lige.

Crveno-belima je utakmica protiv Čačana bila šesta u samo 13 dana i odigrali su je posle duplog kola Evrolige.

CRVENA ZVEZDA - BORAC ČAČAK 90:74 (35:18, 16:26, 22:18, 17:12)

Grad: Beograd.

Dvorana: Beogradska arena.

Sudije: Milivoje Jovčić, Ivan Stefanović, Stefan Ćalić.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Tobi, Hanga, Davidovac, Lazić, Bolomboj, Ilić, Gedraitis, Gilespi, Jago.

Trener: Janis Sferopulos

BORAC ČAČAK: Rebrača, Segu, Birc, Nikolić, Tasić, Radović, Tomašević, Talić, Frenklin, Uskoković, Čarapić, Manojlović.

Trener: Dejan Mijatović.

40. minut - Loš napad Zvezde, Rebrača pogađa u kontri. Kraj meča – 90:74.

39. minut - Nova trojka Jaga, a potom faul Lazarevića. Rebrača bez pogotka sa penala 90:72.

38. minut - Čarapić na Hangu, ali ne pogađa, Jago za triiiii, još jedna dalekometna trojka 90:72.

37. minut - Poeni za Mitrovića 87:68

36. minut - Ne uspeva alej-up Borca, Luka Mitrović skače i poentira 82:66.

35. minut - Segu opet ne pogađa, ali se u nastavku akcije ispravlja 78:66. Gedraitis promašuje trojku.

34. minut - Prvi poeni za Stefana Lazarevića 78:64. Tasić neprecizan za tri

33. minut - Trojka Jaga 76:64. Posle izgubljene lopte Borca, Gedraitis promašuje za tri

32. minut - Segu ponovo greši, kome lopta, ne zna ni on sam. Aut! Lopta je za Zvezdu.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Birc dva plus jedan 73:60. Kraj treće deonice Crvena zvezda vodi 73:62.

29. minut - Segu van balansa, lopta je za crveno-bele. hanga do Gedraitisa, koji pogađa pod faulom 71:57. Greši Uskoković, Hanga do Davidovca, Zvezda opet ima visoku razliku 73:57

28. minut - Tasić je precizan za dva, pa onda Zvezdi "curi" napad...

27. minut - Promašuje Tasić za tri, pa onda Mitrović pogađa dva penala 66:55

26. minut - Rebrača pogađa težak šut 61:55, a promašuje Gedraitis. Uskoković u prodoru, ne da Bolomboj, a onda Jago pogađa za tri 64:55.

25. minut - Faul na Bolomboju, prvo bacanje promašuje, drugo pogađa 61:53. Segu promašuje za tri, greši Jago, Lazić pravi faul.

24. minut - Segu polovičan sa penala 58:53, pa Mitrović 60:53

23. minut - Gedraitis precizan sa linije penala 55:48. Birc pogađa 55:51. Jago do Gedraitisa, a Litvanac za triiii 58:51.

22. minut - Segu gubi loptu, uzima je Jago, ali zaigrali su se crveno-beli istekao je napad. Uskoković promašuje za tri.

21. minut - Pogađa Uskoković, pa Birc, Borac je na samo minus 3 na početku drugog poluvremena 51:48. Jago precizan sa penala 53:48

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Novi poeni Birca, Čačani stižu Zvezdu 48:44, ali onda Jagoooo za tri 51:44. Promašuju gosti poslednji šut u prvom poluvremenu i ostaje 51:44.

19. minut - Davidovac je precizan, ali i Birc 48:42.

18. minus - Birc pogađa za plus 6 - 46:40.

17. minut - Lazić promašuje za tri, ali ne pogađaju ni gosti. Stiže Borac na minus 8 - 44:36.

16. minut - Faul Lazarevića. Nova teška greška Borca, ali na drugoj strani kiks pravi i Lazarević. Lopta mu se od noge odbila u aut. Lična Tomaševića. Giespi promašuje oba penala, ali lopta je za Zvezdu. Na kraju se Rebrača najbolje snalazi. Napad je za ekipu Dejana Mijatovića.

15. minut - Lazarević do Gilespija koji brutalno zakucava 44:29.

14. minut - Davidovac za tri, pa Segu odgovara dvojkom 42:27.

13. minut - Greše gosti, pa Tobi 39:23.

12. minut - Birc pogaša, pa Mitrović 37:23.

11. minut - Davidovac promašuje za tri, pa onda poeni Čačana 35:20. Greše domaći, napad za Borac. Faul Lazarevića. Hanga krade loptu, pa faul Tomaševića.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Nova greška gostiju, crveno-beli u napadu, Tasić faulira Mitrovića. Pogađa jedno od dva, a onda je na drugoj strani precizan Uskoković 33:18. Koš Gedraitisa sekund pre kraja prve deonice. 35:18.

9. minut - Trojka Lazića 28:14, tajm-aut traži Mijatović. Ništa novo, Zvezda nastavlja da puni koš Borca, sada je Tobi poentirao 32:16.

8. minut - Faul na Tasiću, koji pogađa jedno od dva bacanja 22:14. Poeni Tobija uz faul Birca 25:14. Čačani su proćerdali  još jedan napad.

7. minut - Gilespi promašuje, napad za Borac. Jago pogađa 19:13. Nova greška Čačana, pa trojka Jaga 22:13.

6. minut - Poeni za Zvezdu preko Gedraitisa 17:12, pa faul Gilespija. Birc je polovičan sa penala 17:13.

5. minut - Jago organizuje napad, Gilespi pravi blok, dože Jago trojku, promašuje, ali Gilespi popravlja 15:9

4. minut - Poeni Gilespija uz faul. Siguran je bio centar crveno-belih i sa linije penala – 11:7
Promašaj Rebrače na drugoj strani

3. minut -  Jago novom trojkom cepa mrežicu! Segu sada vraća trojku, lopta se jedva vraća u obruč.Borac pravi mini seriju 6:7.

2. minut - Faul na Frenklinu, ali košarkaš Borca promašuje oba slobodna bacanja. Jago organizuje napad za Giedraitisa, koji promašuje ovog puta.

1. minut - Prvi napad za Borac, i prva dva poena na meču, a onda crveno-beli trojkom Gedraitisa odgovaraju 3:2.

19.00 - Pored Nemanje Nedovića, koji odsustvuje četiri nedelje zbog povrede, van terena bi trebalo da budu Miloš Teodosić i Nikola Topić

18.51 - Crvena zvezda je prva na tabeli sa skorom 13-2, a nakon poraza u Ljubljani želi da nastavi sa pobedama i da čuva prvo mesto pred plej-of. Borac je na desetom mestu sa skorom 7-8.

18.42 - U prvom delu sezone crveno-beli su slavili u Čačku 93:87 protiv ekipe koja je ove sezone jedno od prijatnijih iznenađenja regionalne lige.

18.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Crvena zvezda - Borac Čačak na portalu Informer.rs

Bitka za Srbiju se nastavlja! Predsednik Vučić danas u Briselu sa zvaničnicima EU i na novoj rundi dijaloga

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u jednodnevnoj radnoj poseti Briselu, tokom koje će se odvojeno sastati sa predsednikom Evropskog saveta Šarlom Mišelom, evropskim komesarom za susedsku politiku i proširenje Oliverom Varhejijem i generalnim direktorom Direktorijata Evropske komisije za susedstvo i pregovore o proširenju Gertom Janom Kopmanom.