09.02.2024

19:01

Novi Zvezdin poraz! Litvanski tim slavio u Beogradu

Kođarkaši Žalgirisa savladali su Crvenu Zvezdu u gostima rezultatom 93:91 u 26. kolou Evrolige!

Crveno-beli i litvanski tim trenutno imaju identičan skor. Oba tima imaju 10 pobeda i 15 poraza u najjačem takmičenju startog kontinenta.

Crvena zvezda- Žalgiris 91:93(22:23,23:20,20:25,26:25)

Dvorana: Beogradska arena

Sudije: Huan Karlos Garsija, Karmelo Paterniko, Đordi Alijaga

Crvena zvezda: Smart, Lazarević, Hanga, Davidovac, Mitrović, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gidratis, Gilespi, Dos Santos

Trener: Janis Sferopulos

Žalgiris: Evans, Lekavičius, Hejs, Giedratis, Smits, Montevila, Birutis, Lukosiunas, Samner, Butka, Dimsa, Lavrinovičijus, Manek, Butkevičius, Ulanovas

KRAJ

40. minut - Nemanja Nedović je imao sjajan prodor za dva poena (87:88). Zatražio je Trinkijeri tajm-aut. Poentirao je sada Evans preko Jaga, Janis Sferopulos je sada tražio minut kako bi dao savet igračima. Napravljen je grub prekršaj nad Bolombojom. On je pogodio oba slobodna bacanja (89:90). Nesportski faul pravi Jago Dos Santos. Polovičan je Ulanovas bio sa slobodnih bacanja (89:91). Siguran Dimša sa slobodnih bacanja (89:93). Brazilac je pogodio oba slobodna bacanja (91:93).

39. minut - Fenomenalno kucanje Fredija GIlespija (85:87). Žalgiris posle slobodnih bacanja ima +3 (85:88). Butkivičijus maša oba slobodna bacanja

38. minut - Kažnjava Žalgiris loš napad Zvezde, a zatim poeni Jaga (83:85). Pogađa Ulanovas preko ruke (83;87)

37. minut  - Ostao je Dimša sam i pogodio za tri poena. U napadu Zvezde napravljen je faul nad Gilespijem. Polovičan je sa penala bio Amerikanac (81:83)

36. minut - Nova trojka Žalgirisa, pogađa Evans (76:80). Pogodio je Nedović oba slobodna bacanja (78:80). Giedratis pogađa za izjednačenje (80:80)

35. minut - Poentirao je Jago Dos Santos (74:75).  Povećava Žalgiris prednost sa slobodnih bacanja. Pogađa zatim uz prekršaj Jago Dos Santos,  ipak nije pogodio slobodno bacanje (76:77)

34. minut - Dobio je tehničku Luka Mitrović, umesto njega u igru je ušao Dejan Davidovac. Evans je pogodio tri slobodna bacanja. Litvanci imaju seriju od 7:0

33. minut - Pokušao je Nedović, ali bez uspeha. Evans sa slobodnih bacanja donosi izjednačenje Žalgirisu (72:72)

32. minut - Pogađa Gilespi uz faul, a zatim je pogodio slobodno bacanje (72:68). Andrea Trinkijeri je zatražio tajm-aut. Birutis smanjuje prednost Zvezde (72:70)

31. minut - Fauliran je Greg Gilespi, a zatim je pogodio oba slobodna bacanja, a nakon toga kradu loptu igrači Crvene zvezde, a Nedović je poentirao (69:68).

Kraj treće četvrtine

30. minut - Žalgiris sa slobodnih bacanja povećava prednost (65:68)

29. minut - Pokuašo je Jago sa asistencijom za Gilespija, međutim isteklo je vreme za napad

28. minut - Vraća trojku odmah Manek (65:66). Pokušao je ponovo Jago, ali sada bez uspeha.

27. minut - Rokas Giedratis pogađa za tri poena (62:63), a zatim fenomenalni Jago Dos Santos pogađa preko ruke trojkoku (65:63)

26. minut - Odlično se snašao Evans za dva poena (57:61), a onda nova asistencija Jaga za Bolomboja. Zvezdin Brazilac je na dabl dabl učinku, ali s druge strane precizan Birutis (59:63).

25. minut  Ulanovas precizan za tri poena, odmah je Janis Sferopulos zatražio tajm-aut (53:59). Prvci poeni iz igre Džoela Bolomboja (55:59). Novi poeni Zvezde, sada je precizan bio Giedratis!

24. minut - Povećava Žaligirs prednost.

23. minut - Nedović pogađa za vođstvo Zvezda, ali Ulanovas vraća trojkom (53:54).

22. minut - Nova trojka Evansa (47:51). Smanjuje Giedratis Žalgirisa (49:51), a zatim i poeni Luke Mitrovića za izjednačenje (51:51)

21. minut - Pogađa Jago Dos Santos, ali vraća Žalgiris trojkom (47:48)

Kraj druge četvrtine

20. minut - Novo vođstvo Crvene zvezde, sjajno se snašao Nedović i pogodio za tri poena. Sada je Trinkijeri zatražio tajm-aut (42:41). Iz neverovatne pozicije Birutis pogađa za dva poena (42:43). Preko ruke Jago Dos Santos pogađa za tri poena (45:43). Fauliran je Samner u poslednjem napadu Žalgirisa, a zatim je pogodio oba slobodna bacanja (45:45)

19. minut - Dimša trojkom povećava prednost litvanske ekipe, novi tajm-aut Sferopulosa (37:41). Smanjuje Jago prednost Žalgirisa (39:41).

18. minut - Fauliran je Jago, ipak  bio je polovičan sa linije slobodnih bacanja (36:36). Ponovo prave faul igrači Žalgirisa, a Zvezda je opet bila polovična sa penala, sada je šuter bio Nemanja Nedović (37:36). Iskoristio Šmits prazan prostor za vođstvo Žalgirisa (37:38).

17. minut - Lep pas Jaga za Mitrovića koji je crveno-belima doneo novo vođstvo (35:34). Ulanovas pogađa oba slobodna bacanja (35:36)

16. minut - Pogađa Džavonte Smart za tri poena, navijači su ovaj potez ispratili ogromnim aplauzom (33:31). Pogađa trojku Evans, Janis Sferopulos je odmah zatražio tajm-aut (33:34)

15. minut - Novi poeni Samnera (28:31). Pogađa Smart dva slobodna bacanja, Amerikanac ima već šest poena (30:31)

14. minut - Samner sa osam metara pogađa za tri poena (26:29), a nakon toga prvi poeni Dejana Davidovca

13. minut - Jako lepo se snašao Majk Tobi na ofanzivnom skoku i pogodio za izjednačenje (26:26)

12. minut - Pokušao je Adam Hanga za tri, ali nije uspeo u svojoj nameri. Pogodio je Džavonte Smart za vođstvo Crvene zvezde (24:23). Manek je odlično iskoristio neopreznost Zvezdinih igrača i pogodio uz faul, nakon toga je bio precizan i sa slobodnih bacanja (24:26)

11. minut - Odmah na stratu druge četvrtine, trener Žalgirisa, Andrea Trinkijeri je zatražio tajm-aut

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Odlično se namestio Mitrović i ponovo je bio precizan iskusni igrač tima sa Malog Kalemegdana (20:21). Loš napad Žalgirisa, ipak lopta se odbila od obruč, tu se našao Hejs i na sjajan način kucanje povećao prednost svoje ekipe. Mitrović u poslednjem napadu postiže nove poene. Jago Dos Santos posle prve četvrtine već ima šest asistencija

9. minut - Prvi poeni Džavontea Smarta na ovom meču (18:19)

8. minut - Fenomenalna trojka Luke Mitrovića (16:17). Loše je Zvezda postavila odbranu, to je tiskoristio Davidas Giedratis (16:19)

7. minut - Pokušao je Nedović da zaustavi Lekavičijusa, ali precizan je bio Litvanac za tri poena. Prednost Žalgirisa smanjio je Jago Dos Santos (13:17)

6. minut - Promašio je Šmits za tri poena, zatim je Zvezda imala kontru, usledilo je zakucavanje Giedratisa (11:14)

5. minut - Mitrović je sjajno otvorio put do koša Jagu Dos Santosu, a on je to iskoristio. S druge strane precizan Kiran Evans (9:14)

4. minut - Novi poeni Birutisa (7:9), a zatim se sjajno pod košem snašao Šmids i povećao prednost litvanskog tima (7:11)

3. minut - Vraća Žalgiris trojku vrlo brzo, za to je zaslužan Evans (5:7). Ipak, odmah Zvezda dolazi do izjednačenja, ovaj put je ne Nedović bio precizan za dva poena.

2. minut - Birutis je fauliran, a zatim je pogodio dva slobodna bacanja (2:4). Prva trojka Crvene zvezde, precizan je bio Nemanja Nedović (5:4)

1. minut - Igrač Žalgirisa, Birutis otvara meč poenima, ali odmah vraća s druge strane Luka Mitrović (2:2)

19.45 -Zvezda u ovaj meč ulazi posle neugodnog poraza od Budućnosti u ABA ligi, a trener Janis Sferopulos je svestan šta njegovi igrači treba da promene.

– Očekujem bolju odbranu, kao što sam rekao na početku. Defanzivno moramo biti solidni. Ako dozvolimo da igraju u svom ritmu imaćemo probleme. Moramo da dezorganizujemo utakmicu, to je prva stvar koju moramo da unapredimo u poređenju sa utakmicom protiv Budućnosti.

19.30 - Košarkašu Žalgirsa se zagrevaju za meč.

19.18 - Koeficijent na Crvenu zvezdu je 1.55, a na gostujući tim iznosni 2.50-

19.08 - Crveno-beli će večeras biti oslabljeni. Pošto u sastavu zbog povreda nema Miloša Teodosića i Branka Lazića.

19.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen meču Crvene zvezde i Žalgirsa.

Srbija će ostati razjedinjena dokle god ne definiše šta je njen nacionalni interes! Vučićeva politika vratila je nacionalno dostojanstvo i zato izaziva jake otpore!

Despot Stefan Lazarević govorio je da će ljubav sve pobediti. U emisiji "Info veče" govorilo se o nečemu sasvim suprotnom, o mržnji. Mi u našoj zemlji mnogo gradimo, ali smo zanemarili najvažniji hram, a to je čovek. Mržnjom su se bavili umni ljudi kao što su Niče i Dučić, kao i sveti otac Justin Popović koji je rekao da je mržnja smrt duše. Na ovu temu govorili su ministar unutrašnje i spoljne politike Tomislav Momirović i prof. dr Dragoslav Slojević sa Fakulteta organizacionih nauka.

30.06.2024

22:24

Cela Evropa strahuje od migranata ekstremista! Srbija među poslednjima na listi ugroženosti od terorizma!

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Branko Nadoveza sa Instituta za noviju istoriju i stručnjak za bezbednost Gordana Mišev.

30.06.2024

20:42

Islamska zajednica strogo osudila čin vehabije! Tamo gde je verujući čovek, nema terorizma! (VIDEO)

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Veljko Jovanović, član SNS-a, Radiša Roksić, biviši načelnik BIA, a uživo u program javio se i Rašed Ef Plojević zamenik predsednika Ešihata Islamske zajednice u Srbiji.