18:00

Kraj: Monako lako izašao na kraj sa crveno-belim gostima!

Starsportphoto©

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Monaku u okviru 28. kolu Evrolige.

Gostima iz Beograda posao će dodatno otežati odsustva čak petorice košarkaša. Dalibor Ilić je bolestan, Dejan Davidovac je dobio slobodne dane zbog rođenja prvog deteta, a Miloš Teodosić, Nikola Topić i Trej Tompkins još uvek nisu zalečili povrede.

MONAKO - CRVENA ZVEZDA 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20)

Dvorana: Sal Gaston

Sudije: Karlos Peruđa (Španija), Karmelo Paterniko (Italija), Saulijus Racis (Litvanija)

MONAKO: Džejms, Strazel, Žaite, Blosomgejm, Okobo, Motijeunas, Outara, Voker, Braun, Dialo, Korneli, Hol.

Trener: Saša Obradović

C. ZVEZDA: Bolomboj, Dos Santos, Nedović, Gedraitis, Tobi, Gilespi, Smart, Lazić, Hanga, Mitrović, Lazarević.

Trener: Janis Sferopulos

ČETVRTA ČETVRTINA

Poslednji koš na meču postigao je Gedraitis za konačnih 98:80!

40. minut - Napokon poeni za crveno-bele, a pogodio je Lazarević - 98:78.

39. minut - Odlazi Monako na +20, a Gilespi im vraća posed faulom u napadu - 96:76.

38. minut - Precizan je Strazel sva tri puta sa linije bacanja, dok je Bolomboj bio polovičan - 94:76.

Užasno veče za goste se nastavlja. Jago Dos Santos je zaradio peti faul pa će kraj utakmice ispratiti sa klupe.

37. minuta - Nastavlja da vlada terenom Majk Džejms. Pronašao je samog Motijeunasa pod košem, a Litvanac je poentirao - 91:75.

36. minut - Dos Santos sada sjajno proigrava Gedraitisa, koji pogađa. Nažalost, za tri poena pogodio je Džejms - 89:73.

Oba tima u ovim trenucima do poena dolaze preko linije za slobodna bacanja. Džejms je iskoristio oba, dok je Dos Santos bio polovičan - 84:71.

Nedović i Jago

35. minut - Lep prodor Dos Santosa i 14. njegov poen, a uz to je iznudio i prekršaj Strazela - 82:70.

34. minut - "Uzleteo" je Donte Hol! Još jedno njegovo atraktivno zakucavanje - 82:66.

Dobro se snalazi i iskusni Adam Hanga - 80:66.

33. minut - Svoj 18. poen upisuje Luka Mitrović, ubedljivo najbolji igrač u crveno-belom dresu - 80:64.

Pridružuje se u napadu i Blosomgejm. Nekadašnji igrač San Antonija upisuje svoj osmi poen - 77:62.

32. minut - Odlaze "kneževi" na +15! Eli Okobo još jednom trojkom baca Crvenu zvezdu na konopce - 75:60.

Rokas Gedraitis gubi loptu za Crvenu zvezdu.

31. minut - Poslednjih deset minuta otvaraju košarkaši Monaka pogotkom Elija Okoba za tri poena - 72:60.

TREĆA ČETVRTINA

Uspeva da uzvrati Lazarević za dva poena, a Hol je još jednom nagrađen sjajnim pasom i još jedno zakucavanje za bivšeg igrača Detroita - 69:60.

30. minut - NBA akcija u Monte Karlu! Pas Džejmsa je Hol uspeo da "ukroti" i atraktivno zakuca - 65:60.

29. minut - Kao i nebrojano puta do sada, nesmotrenost u odbrani i brzih četiri poena Monaka - 65:58.

Otvorenu trojku promašuje i Smart, ali je Gilespi za svoju upornost nagrađen sa dva slobodna bacanja. Amerikanac, međutim, pogađa samo jedno - 61:58.

28. minut - Velika šteta! Dva napada i dva jako dobra šuta za tri su promašili Nedović, pa zatim i Jago.

Nažalost, dobra odbrana nije usledila. Potpuno sam je ostao Blosomgejm, kome je lako bilo da poentira - 59:57.

27. minut - Strpljiv napad Crvene zvezde i odličan prodor Lazića kruniše poenima Gilespi - 57:57.

Napokon izjednačenje! Odlično asistira Mitrović, a Nedović uspeva da pogodi - 55:55.

26. minut - Fantastično igra Mitrović večeras! Uspeo je da pokupi promašaj Bolomboja i sjajno pogodi preko Džona Brauna - 54:53.

Promašio je Gedraitis za tri poena, ali je njegov promašaj, uz faul Brauna, vratio u koš Bolomboj - 52:51.

25. minut - Nikako da se "prelomi" Monako! Pogodak Mitrovića je opet vratio crveno-bele na koš zaostatka, ali je propust u odbrani dopustio lake poene Motijeunasa - 52:49.

24. minut - Dobro odigran napad Zvezde i potpuno otvoren šut imao je Lazarević, ali ga nije pogodio - 50:47.

23. minut - Kakva kombinacija Dos Santosa i Bolomboja! Amerikanac sjajno zakucava sjajno dodavanje Brazilca, Monako na poenu prednosti - 48:47.

Nastavlja dobru napadačku igru u drugom poluvremenu Zvezde Dos Santos - 48:45!

22. minut - Lepa kretnja Blosomgejma bez lopte i pogodak sa puno osećaja - 48:43.

Sjajno kombinuju visoki igrači beogradskog tima! Bolomboj je proigrao Mitrovića, a ovaj pogodio - 46:43.

21. minut - Otvaraju crveno-beli drugo poluvreme trojkom, koju je pogodio Gedraitis - 46:38.

DRUGA ČETVRTINA

Najefikasniji igrač posle prvih 20 minuta je Džejms sa 13 poena, dok Crvenu zvezdu predvode Mitrović i Dos Santos sa po deset.

Puno je vremena potrošio Dos Santos, pa za pogodak Lazarevića nije bilo vremena - 46:41 na poluvremenu!

20. minut - Umalo da Braun sjajno prikuca promašaj Džejmsa, ali mu je nedostajalo par centimetara više. Kontru je povukao Gedraitis, ali je zaustavljen faulom. Pogodio je jedno od dva bacanja Litvanac - 46:38.

Maestralan potez Kembe Vokera i poeni kao iz najboljih dana u NBA ligi - 43:37. Dos Santos je pogodio za dva, ali je Voker uzvratio pogotkom za tri - 46:37.

19. minut - Dobar pas Dos Santosa i još bolja reakcija Bolomboja za lake poene - 40:35.

Konfuzan je ovo bio napad Crvene zvezde, ali je Jago uspeo da čistom improvizacijom stigne do poena - 38:33. Uspeo je da se snađe i Donta Hol i poentira - 40:33.

18. minut - Pogodio je za dva poena Majk Džejms i zvanično posao najbolji strelac u istoriji Evrolige! Dobio je loptu, koju će zadržati kao suvenir - 38:31.

Majk Džejms - najbolji strelac Evrolige

17. minut - Jago je napao i pogodio preko Vokera, koji je tek ušao u igru - 36:28.

16. minut - Crvena zvezda u potpunom krahu! Nova izgubljena lopta i lako zakucavanje domaćina za dvocifrenu prednost - 36:25.

Dobro raspoloženje na klupi Monaka

Takvih problema nema na strani domaćih. Blosomgejm pogađa otvorenu trojku i sada je to najvećih +9 - 34:25.

15. minut - Borio se Gilespi na ofanzivnom skoku, ali lopta jednostavno nije htela u koš - 31:25.

Dobro se snalazi Gilespi i upisuje prve poene posle ukradene lopte - 31:25.

14. minut - Nešto lošija sekvenca na obe strane. Džejms je promašio zicer, pa je onda Lazić bio neprecizan iz reketa. Džejms je precizno izveo oba slobodna bacanja i sada ga samo jedan koš deli od istorije.

13. minut - Raspoložen je Džejms i silno rešen da obori rekord večeras. Pogotkom preko Hange stigao je na samo tri od Spanulisa - 29:23.

12. minut - Vratio se u igru Džejms i odmah pogodio! 27:23. Pokušao je istom merom da uzvrati Smart, ali je promašio čitav koš.

Propustili su svoj napad "kneževi". Koristi to Jago i sjajnim pogotkom za tri primorava Obradovića na tajmaut - 25:23.

11. minut - Dobar početak druge deonice za izabranike Janisa Sferopulosa. Adam Hanga se dobro kretao bez lopte i pogodio za tri - 25:20.

PRVA ČETVRTINA

Ponovo smušen napad gostiju i epilog je još jednom izgubljena lopta. Eli Okobo pogađa i tako završava prvu četvrtinu - 25:17.

10. minut - Napao je Hanga, ali nije pogodio. Na drugoj strani je Alfa Dijalo fauliran od strane Dos Santosa - 23:17.

9. minut - Ušao je u igru Tobi i Monako je uspeo tri puta da skoči u napadu. Motijeunas je nagrađen otvorenom trojkom, koju je pogodio, a Nedović pravi već treći faul - 20:17.

8. minut - Ostao je sam Outara i to iskoristio pogotkom za tri poena - 16:17! Nedović je napravio faul u napadu, a zbog rasprave sa sudijama zaradio je i tehničku grešku. Bacanje je pogodio Okobo - 17:17.

Luka Mitrović nastavlja odlično veče i postaje prvi dvocifreni košarkaš - 13:17. Na drugoj strani Bolomboj smečuje loptu u prvi red i čuva obruč!

7. minut - Fauliran je Džejms u svom pokušaju za dva, pa će imati dva slobodna bacanja. Prekršaj je napravio Stefan Lazarević - 13:15.

6. minut - Agresivan je Gedraitis i imaće dva slobodna bacanja sjajni litvanski šuter - 11:15.

Ponovo dobar kontranapad i ovoga puta ga realizuje Džon Braun - 11:11. Jako dobro je Crvena zvezda odgovorila. Sjajan protok lopte i zatekao Bolomboja samog pod košem, koji zakucava - 11:13.

5. minut - Krade loptu Strazel i izbacuje dobar pas za Blosomgejma koji zakucava - 9:11.

Opet Mitar! Već osmi poen za Luku Mitrovića i prednost je sada četiri razlike - 7:11. Džejms insistira, ali ne uspeva da pogodi za tri poena.

4.minut - Odlično reaguju gosti iz Beograda! Mitrović je jako raspoložen i upisao je šesti poen - 7:9.

Upisao se u strelce i Majk Džejms! Amerikanac je bio precizan uprkos faulu Lazića, pa mu sada nedostaje svega osam poena do istorije - 7:7.

3. minut - Maestralna asistencija Dos Santosa i laki poeni za Mitrovića još jednom - 4:7.

Napao je Bolomboj Motijeunasa i dobrim pasom pronašao Gedraitisa, koji je pogodio za tri! 2:5

2. minut - Dobar napad Zvezde kruniše Luka Mitrović poenima na samom obruču - 2:2.

Zvezda je munjevito izgubila loptu, ali Motijeunas nije pogodio i kaznio.

1. minut - Prvi napad na utakmici pripao je domaćinu. Odlična asistencija Džejmsa i Motijeunas pogađa - 2:0.

PRE MEČA

18.45 - Ekipu Saše Obradovića predvodi sjajni Majk Džejms, koji u proseku ubacuje čak 19 koševa po utakmici. Ukoliko večeras upiše 11 ili više, postaće najbolji strelac u istoriji.

18.35 - Crveno-beli su izašli na parket i započeli sa poslednjim pripremama pred utakmicu.

18. 30 - Monako se nalazi u fantastičnom naletu i u poslednjih pet susreta u elitnom takmičenju, ostvario je isto toliko pobeda.

18.20 - Beogradski klub neće moći da računa na petoricu igrača, ali će najbolji strelac, Nemanja Nedović biti u sastavu. On u dosadašnjem toku Evrolige prosečno postiže 13 poena po meču, a slede ga Hanga, Smart i Bolomboj sa po deset.

18.10 - Utakmica između Monaka i Crvene zvezde izaziva veliku pažnju zbog potencijalnog obaranja rekorda Evrolige. Naime, plejmejkeru "kneževa", Majku Džejmsu nedostaje samo 11 poena kako bi preuzeo prvo mesto na večnoj listi najboljih strelaca u istoriji takmičenja. Ukoliko u ovome uspe, Amerikanac će večeras prestići legendarnog Grka, Vasilisa Spanulisa.

18.00 - Dobro došli na tekstualni prenos utakmice 28. kola Evrolige između Monaka i Crvene zvezde.

Crvenoj zvezdi su šanse za plej-in u domenu teorije i svaka naredna utakmica prilika je da se ekipa ispuni samopouzdanjem i dobrom energijom pred završnicu i doigravanje regionalne ABA lige.

Svestan uloge autsajdera je trener Janis Sferopulos, koji poručuje da njegovi igrači neće "položiti oružje" u Monte Karlu.

- Igramo protiv atletski fantastičnog tima. Dobro igraju na obe strane parketa. Moramo biti odlučni u odbrani kako bismo osujetili njihove napade. Znamo da imaju sastav za fajnal-for, ali nećemo se predati - rekao je Grk.

Za protivnika imaće nekeadašnjeg igrača i trenera crveno-belih, Sašu Obradovića, koji je najavio maksimalan pristup svojih igrača u želji za što boljom pozicijom pred doigravanje.

- Znamo koliko su nezgodan i tvrd protivnik. Dobro pamtimo teško gostovanje na našem prvom meču. Ipak, mislim da smo kvalitetniji i ako pristupimo utakmici na pravi način, ne sumnjam u pozitivan ishod - kaže srpski stručnjak.

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.