17.03.2024

17:00

KRAJ: Zvezda razbila Cibose u Zagrebu! (VIDEO/FOTO)

abaliga.com

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cibonu u Zagrebu 82:59 u meču 23. kola ABA lige.

CIBONA - CRVENA ZVEZDA 59:82 (14:21, 16:21, 20:20, 9:20)

Zagreb.

Dvorana: KC Dražen Petrović.

Sudije: Uroš Obrknežević, Denis Hadžić, Gordan Terlević

CIBONA: Radovčić, Perasović, Mutapić, Proleta, Majković, Pavković, Aranitović, Ferderber, Katanović, Bošnjak, Bundović.

CRVENA ZVEZDA: Smart, Lazarević, Hanga, Davidovac, Mitrović, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Gilespi.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Mitrović asistira za nove poene Davidovca 59:82. Mustapić nije uspeo da poentira i to je kraj: Cibona - Crvena zvezda 59:82.

39. minut - Mutapić pogađa trojku za 57:80. Mitrović, pa dobra reakcija Filipa Bundovića.

38. minut - Sve je gotovo u Draženovom domu čeka se samo kraj i konačan rezultat. Smart promašuje za tri, Mustapić do kraja, ali nema koša. Smart ne pogađa sa drugog obruča sad.

37. minut - Mutapić promašuje trojke u nizu. Mitrović, pa Davidovac, koji pogađa kao na trengu 54:80.

36. minut - Luka Mitrović poentira 53:76. Hanga do Bolomboja 54:78.

35. minut - Promašaj Nedovića, a na drugoj strani Radovčić uzvraća još težim promašajem.

34. minut - Radovčić nije imao kontrolu, Nedović, Bolomboj, pa Gedraitis za tri! 53:74.

33. minut - Mutapić sad promašuje trojku, novi, peti u nizu poeni za Nedovića 53:69. Novi promašaj Mutapića za tri. Ide Nedović na drugi obruč i poentira 53:71.

32. minut - Mutapić pogađa za tri 53:64. Mitrović do Nedovića koji je potpuno sam, šut za tri i - to je to, ušla je 53:67.

31. minut - Gedraitis promašuje za tri, ali kakvo samo brutalno zakucavanje Bolomboja! Bundović promašuje za tri, pa Nedović ne pogađa zicer.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Bundović je namestio ruku 47:62, Smart hteo da odgovori, ali bez uspeha. Faul na Radovčiću u pokušaju za tri. Pogodio je sva tri bacanja 50:62. Cibosi su završili četvrtinu serijom 9:1.

29. minut - Izgubljena lopta crveno-belih, a onda Bundović pogađa svoju drugu trojku 44:61. Smart jedno od dva penala 44:62

28. minut - Hanga pogađa uz faul 41:59. Aranitović gubi loptu, Hanga lepo za Tobija, koji dobija faul i pogađa oba penala 41:61.

27. minut - Majcunić promašuje za tri, promašuje, pa onda Hanga. Majcunić u poslednjoj sekundi napada 41:57.

26. minut - Tobi odgovara trojkom. Radovčić za tri preko Bolomboja ne pogađa.

25. minut - Smart atraktivno 34:52. Pogađaju Cibosi, ali Bolmboj odgovara zakucavanjem 36:54. Odličan protok lopte, jedan od najboljih napada domaćih večeras, Aranitović na kraju za tri 39:54.

24. minut - Gedraitis za tri, faul Mustapića. Biće tri bacanja. Dva od tri za Litvanca sa penala 34:50

23. minut - Tobi za tri, nema koša, kratko, Bošnjak, ali preko Tobija se ne može, ipak Bošnjak pogađa 34:48.

22. minut - Gedaritis dva plus jedan. Prvi pogodak Litvanca iz igre večeras 32:48. Hanga lupa rampu Aranitoviću. Bolomboj pored dvojice ne može da zakuca.

21. minut - Džavonte Smart otvara poenima drugo poluvreme. Težak pokušaj Bošnjaka preko Bolomboja, nema poena. Hanga je fauliran, pogađa oba penala.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Nedović ni Gedraitis ne pogađaju za tri. Aranitović sve sam, faulira ga Nedović 30:42. Izgubljena lopta za crveno-bele Nedović nije uspeo da pronađe Lazarevića. Bošnjak poentira, Nedović sa velike razdaljine pokušava, kraj poluvremena 30:42.

19. minut - Faul Davidovca. Nema poena za Hrvate, pa Nedović na drugoj strani 27:42. Prekršaj na Bundoviću koji pogađa oba penala 29:42.

18. minut - Majcurić za tri 27:38. Smart ovog puta ne pogađa za tri. Nedović odličan u odbrani, šalje pas do Smarta, koji pod košem pogađa iz teške situacije 27:40.

17. minut - Nedović do Smarta, koji trojkom sa velike daljine stiže do desetog poena 24:36. Nema poena za Cibonu, skida Bolomboj sa obruča, pa Ilić poentira 24:38.

16. minut - Smart jedan na jedan, lako pobeđuje Bošnjaka 22:33. Bošnjak do Aranitovića, koji još jednom lepo pogađa i vezuje pet poena 24:33.

15. minut - Aranitović preko Hange, odličan potez, sedmi poen Aranitovića 21:31, a onda Tobi pravi faul u napadu. Radovčić do Aranitovića, koji će imati dva bacanja. Jedan od dva 22:31.

14. minut - Majcunić van balansa, ne pogađa, ali ostaje lopta za domaći tim. Bundović pogađa prvu trojku za Hrvate 19:26. Davidovac je precizan 19:28, a onda Bundović pravi faul u napadu. Nedović za Hangu i trojkaaa 19:31

13. minut - Odlična odbrana Tobija na Aranitoviću. Napad za goste. Nedović za tri - kratko. Bošnjak nije uspeo, Davidovac vodi crveno-bele u tranziciju, ali izgubljena lopta.

12. minut - Tobi dolazi do četvrtog poena 16:25. Proleta ne pogađa za tri. Trojke Cibone 0/7. Penali za Bolomboja. Ne pogađa prvo, drugi put sigurniji 16:26. Prvi put Zvezda ima dvocifrenu razliku.

11. minut - Nedović, nije prošla lopta za Davidovca, Majcunić dva puta promašuje za tri. Šest minuta zagrepčani bez poena iz igre. Davidovac pogađa pod kontaktom 14:23. Radovčić preko Bolomboja 16:23.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Bolomboj je zaključao reket, ponovo Cibosi bez rešenja, Smart u prodoru na trojicu, nema poena. Radovčić promašuje za tri, kraj prve četvrtine.

9. minut - Bolomboj udara rampu Bundoviću, Nedović je povukao kontru i dobio faul 14:19. Greše košarkaši Cibone, Nedović ispod koša na drugoj strani 14:21

8. minut - Gilespi pravi drugu ličnu na Aranitoviću, koji pogađa 13:13. Tobi na drugoj strani pogađa za dva 13:15. I Bolomboj šalje Aranitovića na bacanja. Jedan od dva 14:15. Gedraitis promašuje za tri, hvata Tobi, Smart promašuje za tri, Gedraitis daje oba penala 14:17.

7. minut - Agilni Radovčić fauliran, imaće dva bacanja. Oba penala je promašio, a na drugoj strani Nedović će imati dva bacanja od kojih je pogodio jedno 11:11. Dobra reakcija Gedraitisa u odbrani, Zvezda ima napad. Ponovo Nedović ide na liniju penala. Ovog puta nema greške 11:13.

6. minut - Aranitović promašuje, a Gedraitis na drugoj strani ima dobija faul. Gedraitis jedno od dva 11:10.

5. minut - Ukršta korak Džavonte Smart i tu je nezaustavljiv 9:7. Radovčić lep poen 11:7. Smart, Mitroviću ispada lopta, ali Bolomboj stiže do lopte i zakucava 11:9.

4. minut - Nema poena za domaće, pa onda Mitrović na asistenciju Gedraitisa lako pogađa 7:5. Sjajno Radončić ide do kraja 9:5.

3. minut - Bolomboj promašuje, Bošnjak poentira preko Mitrovića, Cibosi dobro otvaraju meč. Luka Mitrović promašuje.

2. minut - Aranitović postiže prve poene za Zagrepčane 2:3, Hanga promašuje za tri. Mustapić pogađa, uz faul 5:3

1. minut - Cibona nije iskoristila prvi napad na meču. Na drugoj strani takođe nema poena, ali opet greše domaći, pa Smart pogađa za tri 0:3

17.42 - U prvom delu sezone Zvezda je pobedila u Beogradu ubedljivo 84:56.

17.30 - Trener crveno-belih Janis Sferopulos je uoči meča rekao:

Očekuje nas utakmica sa izuzetno talentovanim timom koji ima veliki potencijal. Cibona je ekipa koja ima iskusne igrače ali i grupu vrlo mladih igrača, i igraju sa velikim samopouzdanjem i entuzijazmom. Kao i uvek, i to napominjem pred svaki meč u ABA ligi, psihički moramo da budemo spremni, ali i fizički na terenu da odigramo utakmicu na nivou i u skladu sa našim standardima u ABA ligi.

17.20 - Zvezda je trenutno na 19 pobeda i 3 poraza i sa dve pobede više od Budućnosti se nalazi na prvom mestu. Cibona se nalazi na 11. poziciji, u mirnoj je luci, pa pred ovaj meč nema rezultatski pritisak.

17.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Cibona - Crvena zvezda na portalu Informer.rs.

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.