Spoj mladosti i iskustva: Katai i Zvezdina deca rasturili Napredak (VIDEO)
Podeli vest
Zvezda deklasirala Napredak u sred Kruševca predvođena decom! Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak 4:0 (3:0) u meču 6. kola plej-ofa Superlige Srbije.
Domaćina je načeo Nikola Knežević u 8. minutu. Prednost je duplirao Uroš Sremčević u 42. minutu i bio je to njegov prvi gol za crveno-bele. Da stavi šlag na tortu na sopstvenu dobru partiju, potrudio se Aleksandar Katai u nadoknadi prvog poluvremena. Malo je Sremčeviću bio jedan pogodak, pa je u 68. minutu dao još jedan gol.
Očekujem spektakl na utakmici u Kruševcu, poručuje trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević. Crveno-beli će sutra od 19.00 časova (Arena 1 premijum= gostovati Napretku u meču 6. kola plej-ofa Superlige Srbije.
Bivši kapiten Crvene zvezde i miljenik navijača, Mičel Donald (35) uvek se rado seća vremena provedenog u taboru crno-belih, te ovim putem poziva sve "delije" na proslavu titule koja će se održati 25. maja.
Crvena Zvezda slavi 35. ukupno, a sedmu u nizu titulu prvaka države na meču protiv Čukaričkog koji je na programu 25. maja, a povodom toga oglasio se nekadašnji igrač tima sa "Marakane", El Fardu Ben.
13.05.2024
13:12
Rezultat je svakako impresivan, iako je Zvezda već obezbedila titulu i maltene igra za utiske. Ipak, više od same pobede, rukovodstvo sa "Marakane" trebalo bi da raduje činjenica da su Zvezdina deca spremna za ozbiljan fudbal. Samo na ovom meču prošlo je 11 igrača koji imaju manje od 23 godine. Neki su počeli sa klupe, neki su bili starteri, ali svima im je bilo zajedničko da su željni dokazivanja. Među njima je bio i desni bek Kosta Nedeljković, koji je poslednji put igrao protiv Partizana u gostima u decembru.
Jasno je po sastavu bilo da Milojević sve karte sad baca na finale Kupa, koje bi trebalo da bude odigrano u utorak u Loznici. Zvezda će tamo odmeriti snage sa Vojvodinom u direktnoj borbi za još jedan trofej, tako da su u Kruševcu na teren istrčali rezervisti. Bili su uz njih Kanga, Mulunović i Katai, koji znaju kako tim diše. Svi ostali, počevši od Guteše na golu do Sremčevića u napadu, shvatili su meč kao pozornicu na kojoj bi trebalo da se dokažu.
Foto: Starsportphoto
Raspoloženi Knežević brzo je načeo rivala, na asistenciju Katija u 8. minutu. I nakon pogotka, pretio je vezista u nekoliko navrata, a ma koliko rezultata ne bio povoljan po domaćina, fer je reći da bi bio još drastičniji da nije golman Vladimir Savić davao sve od sebe.
U 42. minutu Sremčević je dao gol, koji je bio njegov prvi od dolaska u Zvezdu. Ostao je sam pred Savićem i lako ga je prevario.
Samo tri minuta kasnije i Katai je dao gol. Loptu je sa ivice šesnaesterca ka sredini terena uputio Žan Filip Kraso. Stigla je do Kneževića, a on ju je precizno poslao ka Kataiju. Iskusni ofanzivac zalomio je golmana koji je proklizao i maltene mu je ostao brisan prostor ka golu da ubaci loptu.
U 68. minutu Sremčević je potvrdio raskošan golgeterski talenat i postavio konačnih 4:0.
Do kraja utakmice, nije više bilo golova, ali ima čime Milojević da bude zadovoljan. Kao što je i sam rekao, ovo je bila prilika da vidi decu, kojoj je poručio da moraju da budu strpljiva i čekaju šansu.
Fudbaleri Crvene zvezde upisali su još jednu "recku" u Superligi Srbije. U petom kolu plej-ofa novi-stari šampion Srbije pobedio je 3:2 i to posle kiše golova u prvom poluvremenu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Očekujem spektakl na utakmici u Kruševcu, poručuje trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević. Crveno-beli će sutra od 19.00 časova (Arena 1 premijum= gostovati Napretku u meču 6. kola plej-ofa Superlige Srbije.
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Razulareni blokaderi danas su najavljivali haos u Vrbasu zbog dolaska predsednika Srpske napredne stranke (SNS) MIloša Vučevića, preteći kako mu neće dati da uđe u taj grad i da će "je*ati sve iz opštine", međutim, njihovim gnusnim pozivima odazvalo se svega 45 zgubidana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je intervju čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu i tom prilikom odgovorio otvoreno šta misli o šefu Bele kuće Donaldu Trampu.
Filozofski fakultet u Beogradu još se nije oglasio povodom davanja odgovora u vezi sa misterioznom smrću studentkinje Milice Živković (25), a rok da to učini je istekao!?!
Na mreži Iks osvanuo je šokantni snimak na kojem se vidi blokaderska profesorka u vidno alkoholisanjom ili čak nadrogiranom stanju kako priča nepovezane rečenice, od kojih smo jedino mogli da razumemo da su blokade za nju "provod".
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija automobila gotovo potpuno prekrivenog ptičjim izmetom, što je podstaklo brojne šaljive komentare da bi njegov vlasnik mogao imati sreće i osvojiti dobitak na Lotou.
Državni inspektorat Republike Hrvatske obaveštava potrošače o povlačenju proizvoda "Samyang" Cup Inst. Noodle Hot Chicken Carbonara zbog povećanih količina 3-MCPD i glicidil estara masnih kiselina.
Potraga za Anđelom Mihajlović (37), koja je u četvrtak doputovala iz Beča još uvek je u toku, a sada je u njenom automobilu pronađena i sumnjiva poruka, kao i patike koje su bile van vozila.
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
Dvojica maloletnika i jedan tek punoletni Nišlija, već mesecima zadaju glavobolju policiji i dovode u opasnost svoje, ali i živote drugih građana divljajući ukradenim vozilima po gradu, ali i po auto-putu.
Brižit Makron, supruga francuskog predsednika Emanuela Makrona, priznala je da ju je vreme koje provodi kao prva dama Francuske učinilo tužnijom i ciničnijom.
Američki državni sekretar Marko Rubio danas je izjavio da ponuda Irana o ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza pod striktnim uslovima nije prihvatljiva za Sjedinjene Američke Države niti druge zemlje.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
Voditeljka i pevačica Suzana Mančić progovorila je o ćerki Teodori Kunić koja je udata za 23 godine starijeg generala Miroslava Talijana, i dotakla se prinove.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar