Kalinić jasan pred Bajern! Ovo je ključ za trijumf u Minhenu
Podeli vest
Govorio je Nikola Kalinić za medije pred duel 28. kola Evrolige u Minhenu protiv ekipe Bajerna (20.30, Sport klub 1) i tom prilikom istakao je ključ kontrola toka utakmice.
Košarkaš Crvene zvezde Ognjen Dobrić izjavio je da očekuje napornu i tešku utakmicu protiv Bajerna u Evroligi i dodao da veruje u pobedu svog tima u Minhenu.
Zvezda će pokušati da prekinu dugogodišnji negativan niz u Minhenu, gde su poslednji put pobedili 2015. godine. Iako Bajern igra izuzetno dobro na domaćem terenu, Sferopulos ističe da je ključ za uspeh dobra odbrana i pametan napad, kao i prepoznavanje taktika poput presinga i igre jedan na jedan.
- Ekipa Bajerna kod kuće igra generalno dobro, pogotovo od ove godine kada im je izgrađena nova arena. Verovatno im je to dalo dodatno samopouzdanje ove sezone. Imali smo prošle nedelje kiks protiv Žalgirisa ako možemo tako to da nazove i sada moramo da odemo tamo da pokušamo da pobedimo, kao što idemo protiv svakog - istakao je krilni igrač tima sa Malog Kalemegdana Nikola Kalinić.
Filip Petrušev neizvestan je pred meč sa Bajernom, kako prenose mediji srpski reprezentativac je bolestan i upitno je da li će se pridružiti ekipi, zatim je trener košarkaša dodatno potvrdio ovu informaciju, dodajući da srpski reprezentativac ima virus.
Crvena zvezda i Partizan su na putu da ispišu nove stranice u istoriji srpske košarke, a to će im poći za rukom pod uslovom da se domognu plej-ofa Evrolige. Međutim, jedna stvar ih umnogome koči u tom pohodu, jer, za razliku od većine drugih klubova elitnog takmičenja, moraju da se troše u domaćem šampionatu.
05.03.2025
11:00
Foto: Starsportphoto
Nikola Kalinić
Smatra Kalinić da do poslednjeg kola neće biti poznato ko ide u plej-of, ko u plej-in, a ko završava učešće nakon ligaške faze.
- To je Evroliga. Jednostavno takmičenje je tako napravljeno da se ne zna do poslednjeg kola ko prolazi ako ne, pogotovo od kad je uveden plej-in. Nadamo se da više nećemo dozvoliti kiks i definitivno tražimo naše šanse za što bolji plasman - istiće Kalinić.
Foto: Starsportphoto
Janis Sferopulos i Nikola Kalinić
Kako do pobede u Minhenu?
- Ključ je kontrola toka meča, to je ono što nam je izostalo u prošlom meču, bar se meni tako čini. Svaki put kada smo uspeli da iskontrolišemo tempo i tok meča, stizali smo do pobede. Jednostavno ako želimo da pobedimo moramo da imamo kontrolu, fokus i smirenost i mislim da je to ono što može da nas dovede do pobede - zaključio je Kalinić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaš Crvene zvezde Ognjen Dobrić izjavio je da očekuje napornu i tešku utakmicu protiv Bajerna u Evroligi i dodao da veruje u pobedu svog tima u Minhenu.
Nedaleko od saobraćajne petlje "Autokomanda", u smeru ka Nišu, priključeno na saobraćajnicu "Nova 8", otvoriće se novo autobusko stajalište "Beograd (jug)". Iz tog razloga, biće uspostavljen novi režim rada linija međumesnog, prigradskog i gradskog prevoza.
"Bezbednost i zdravlje na radu su apsloutni prioritet radne atmosfere koju stvaramo u Srbiji", poručila je ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski.
Šapčani od jutros čekaju u dugačkom redu da daju krv za lečenje Vuka Matića (22) jedinog preživelog u teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se u ponedeljak dogodila na auto-putu Ruma-Šabac.
Snažnu detonaciju u domaćinstvu G.G. u naselju Bair, koja je jutros uznemirila i preplašila stanovnike Bogatića, izazvala je eksplozija plinske boce, saznaje Informer.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da je dana 28.4.2026. godine, na osnovu naloga Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije ovog tužilaštva, uhapšen osumnjičeni N.G. zbog sumnje da je izvršio teške prevere.
Saobraćajna nezgoda dogodila se danas kod Novog Sada, a Mladen Mijatović oglasio se na svom zvaničnom Instagram profilu, gde je objavio fotografije sa lica mesta.
U Višem sudu u Podgorici, preslušavanjem glasovnih poruka sa Skaja, među kojima su, navodno, i one u kojima se pominje nedavno ubijeni Krsto Vujić u Španiji, ali i one koje šalje Igor Vukotić, nastavljeno je suđenje za ubistvo Šćepana Roganovića u Herceg Novom 13. februara 2020.
Evropska unija razmatra uvođenje strožih uslova za kreditni paket od 90 milijardi evra namenjen Ukrajini, pri čemu bi deo isplata bio uslovljen sprovođenjem poreskih reformi, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom.
Jedinica Oružanih snaga Ukrajine iz sastava mornarice izvela je napad na tanker "Marquise", koji se nalazi pod sankcijama više zapadnih zemalja, saopštio je Generalštab Ukrajine.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da Iran "ne može da se sabere" i da bi im "bolje bilo da se uskoro opamete" kada je reč o sporazumu o nuklearnom naoružanju.
Snimak koji se munjevito proširio internetom prikazuje neobičan zadatak koji je deveruša dobila odmah po završetku venčanja, a reakcije publike su podeljene.
Na svečanoj večeri u Beloj kući, gde su Donald i Melanija Tramp ugostili britanskog kralja Čarlsa III i kraljicu Kamilu, prva dama pojavila se u izdanju koje je odmah postalo glavna tema.
Pojavile su se informacije da OpenAI razmatra razvoj sopstvenog pametnog telefona, koji bi mogao ozbiljno da uzdrma tržište i dovede u pitanje dominaciju platformi kao što su "App Store" i "Google Play".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar