17.09.2019

22:56 >> 22:51

(VIDEO) TADIĆ DOBRO IZDRESIRAO "DOGE"! Ajaks laganom pobedom započeo Ligu šampiona, osam golova u Salcburgu, pao šampion Evrope!

Fudbaleri Ajaksa pobedom su započeli novu sezonu u Ligi šampiona. Ekipa našeg Dušana Tadića slavila je na "Johan Krojf areni" protiv Lila sa 3:0. Veče je bez sumnje obeležio meč u Salcburgu između istoimenog domaćina i belgijskog Genka koji je završen sa 6:2, dok je u istoj grupi Napoli pobedio Liverpul sa 2:0

Ekipa šampiona Holandije nije mogla da na bolji način započne novu sezonu u Ligi šampiona gde će pokušati da naprave korak dalje u odnosu na prošlu kada su igrali polufinale najjačeg evropskog takmičenja. Bez većih problema na krcatoj "Johan Krojf areni" savladan je vicešampion Francuske, Lil.

Kvinsi Promes doveo je domaće u vođstvo već u 10. minutu što je bilo praktično sve vredno pažnje tokom prvih 45. minuta. Samo pet minuta tokom nastavka igre trebalo je domaćima da završe posao kada je Edson Alvarez pogodio za 2:0, da bi već u 62. Taljifiko postavio konačan rezultat. Naš Dušan Tadić nosio je kapitensku traku i predvodio svoj tim u premijeri na evropskoj sceni.

Nema sumnje da su svi mečevi ostali u senci pobede Salcburga nad Genkom sa čak 6:2. Zanimljivo da su golovi tokom prvog poluvremena viđeni samo na ovom meču i onom igranom u Amsterdamu.

Heroj pobede bio je sjajni Norvežanin Heland koji je postigao tri gola za svoj tim i doneo im pobedu koju su čekali 13 godina u Ligi šampiona.

Drugi meč grupe E doneo je sudar dva prošlosezonska rivala Napolija i Liverpula, koji su tada igrali sa Crvenom zvezdom i Pari Sen Žermenom. Ovoga puta Napoli je uspeo da pobedi šampiona Evrope i to golovima pred sam kraj meča.

Prvo je Dris Mertens bio siguran sa bele tačke u 82. minutu da bi u nadoknadi vremena džoker Fernando Ljorente potvrdio pobedu i prvi poraz "Redsa" ove sezone.

Zanimljivo je bilo i u sudaru Borusije Dortmund i Barselone gde su domaći mogli do pobede, ali su prečka i golman Ter Štegen sačuvali obraz Špancima. Marko Rojs je promašio i jedanaesterac.

Na ostalim mečevima, Timo Verner je nosio Lajpcig do pobede protiv Benfike sa 1:2, a Valensija je preko Rodriga došla do tri boda na gostovanju Čelsiju. Ros Barkli imao je priliku da sa bele tačke donese bar remi svojoj ekipi, ali je bio neprecizan.

Ostale golove kao i tabele pogledajte u nastavku teksta.

LIGA ŠAMPIONA - 1. KOLO:

Grupa E:

Napoli - Liverpul 2:0 (Mertens 82. (penal), Ljorente 92.)

Salcburg - Genk 6:2 (Haland u 2. i 34. 45, Hvang He Čan 37, Sobolaj 45, Ulmer 67 - Lucumi 40, Samata 53)

Grupa F:

Inter - Slavija Prag 1:1 (Barela 92. - Olajinka 64.)

Borusija Dortmund - Barselona 0:0

Grupa G:

Lion - Zenit 1:1 (Depaj 50. (penal) - Azmun 41.)

Benfika  - Lajpcig 1:2 (Seferović 85. - Verner 69. i 79.)

Grupa H:

Čelsi - Valensija 0:1 (Rodrigo 75.)

Ajaks - Lil 3:0 (Promes 10, Alvarez 50, Taljifiko 63)

KRAJ!

92. minut - GOOOOOL! Ljorente stalja tačku na pobedu protiv Liverpula!

86. minut - Čelsi je imao priliku da izjednači sa penala, ali je neprecizan bio Ros Barkli!

85. minut - GOOOOOL! Seferović smanjuje prednost Lajpciga!

82. minut - GOOOOOOL! Napoli iz penala dolazi do prednosti nad Liverpulom! Mertens siguran!

79. minut - GOOOOOL! Verner pogađa za 2:0 Lajpciga protiv Benfike!

75. minut - GOOOOL! Valensija vodi u Londonu protiv Čelsija! Rodrigo dovodi Špance u vođstvo!

69. minut - GOOOOL! Lajcig dolazi do prednosti protiv Benfike golom Tima Vernera!

67. minut - GOOOOL! Nastavlja se serija pogodaka u Salcburgu! Ulmer pogađa za 6:2!

63. minut - GOOOOL! Ajaks dolazi do 3:0! Taljifiko pogađa za overu pobede Holanđana!

57. minut - Dortmund je imao penal protiv Barselone, ali brani Ter Štegen šut Marka Rojsa!

53. minut - GOOOOOL! Genk smanjuje i nastavlja goleadu u Austriji! Mbvana Samata pogađa za Belgijance!

50. minut - GOOOOL! Ajaks preko Alvareza dolazi do 2:0 protiv Lila!

46. minut - Nastavljeni su mečevi!

POLUVREME! Golovi samo na dva meča, Salcburg vodi 5:1 protiv Genka! Tadićev Ajaks preko Neresa do prednosti u duelu sa Lilom!

45.minut - GOOOOL! Nema kraja golovima u Salcburgu! Sobolaj pogađa za još jedan gol šampiona Austrije!

45. minut - GOOOOL! Kakva ludnica u Salcburgu! Haland postiže het-trik za 4:1!

40. minut - GOOOL! Genk se vraća u meč pogotkom Džona Lucumija! Kakav meč u Austriji!

37. minut - GOOOL! Salcburg se baš uželeo Lige šampiona! Hvang He Čan postiže i treći gol za šampiona Austrije, Genk u nokdaunu!

34. minut - GOOOL! Salcburg nastavlja teror! Ponovo Haland!

10. minut - GOOOL! Vodi Ajaks, Kvinsi Promes dovodi Holanđane u vođstvo!

2. minut - GOOOOL! Prvi pogodak postignut je u Salcburgu! Haland dovodi domaće u vođstvo!

1. minut - Počeli su mečevi u kasnijem terminu programa!

20.51 - Odmah nastavljamo dalje, čeka nas još šest mečeva, a evo kako je izgledalo spremanje za reprizu prošlosezonskog duela između Napolija i Liverpula:

KRAJ U MILANU I LIONU! Posle velike drame oba meča završena su 1:1!

92. minut - GOOOOOL! BARELA! Inter dolazi do spasa tek u nadoknadi vremena! Posle udarca Sensi je pogodio prečku, a vezista "neroazura" pogodio za izjednačenje!

82. minut - Slavija prilično dominantna u Milanu. Mogli su Česi i do još nekog gola, ali su u poslednjoj liniji napada ostali bez završnog udarca. Igra Intera ne obećava. Lion je krenuo na sve ili ništa.

64. minut - GOOOOOL! Šok u Milanu, Slavija golom Olajinke vodi protiv Intera!

50. minut - GOOOOL! Memfis Depaj pogađa sa bele tačke za 1:1 u Lionu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Poluvreme! Inter i Slavija bez golova posle prvih 45. minuta, Zenit preko Azmuna poveo u Lionu!

41. minut - GOOOL! Prvi pogodak u novoj sezoni Lige šampiona postigao je napadač Zenita Serdar Azmun. Iranski Mesi donosi prednost svom timu na gostovanju Lionu.

29. minut - Još uvek bez golova na oba meča. Inter je popravio utisak i preuzeo inicijativu. Lautaro Martinez imao je najbolju priliku za domaće, ali je golman Slavije bio na mestu. U Francuskoj Lion nastavlja dominaciju terenom, ali bez uspeha.

10. minut - U Italiji za sada opasniji gosti iz Praga, pokušali su u dva navrata, ali siguran je bio Samir Handanovič. Lion za sada kontroliše posed protiv Zenita, ali bez uzbuđenja.

1. minut - Utakmice u Milanu i Lionu su upravo počele!

18.30 - Evo i sastava sa prva dva meča, naš reprezentativac Branislav Ivanović biće kapiten na otvaranju Lige šampiona za Zenit.

18.20 - Prvi meč Antonija Kontea na klupi Intera, a videćemo hoće li biti uspešan.

18.15 - Jedno objašnjenje pre početka mečeva u Milanu i Lionu. Kao što možete da vidite u tekstu iznad uvek će vam biti dostupni aktuelni rezultati sa svih mečeva zajedno sa strelcima. Takođe, biće vam dostupni i snimci golova kako oni budu postizani dok ćete na dnu imati uvek dostupne i ažurirane tabele zajedno sa parovima prvog kola. Na vama je samo da se zavalite i uživate.

18.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen mečevima prvog kola grupne faze Lige šampiona. Nakon duge pauze ponovo gledamo najbolji evropski fudbal. Avantura kreće iz Milana i Liona, a uz informer. rs pratite dešavanja sa terena širom Starog kontinenta.

Grupa E:

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa F:

Grupa G:

Grupa H:

"Srbija protiv nasilja" zapravo je generator nasilja! Opoziciji se smeši još jedan poraz na izborima! (VIDEO)

U toku je konstitutivna sednica Narodne Skupštine Srbje. Opozicija ponovo pokušala da ometa gospodina Rabrenovća. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Dejan Vukelić, urednik Srpskog portala, a u studiju mu se priključila i Ana Đorđević, borac za prava Srba na KiM, Đorđe Todorov iz Centra za društvenu stabilnost i Vanja Vukić, visoki funkcioner SPS-a. Putem vajber uključenja u program se javio i glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević.