19.02.2020

22:54 >> 22:49

(VIDEO) ATALANTA JE APSOLUTNI HIT! "Slepi miševi" se pogubili u Milanu, Verner rastužio Murinja!

Fudbaleri Atalante pobedili su Valensiju u prvom meču omine finala Lige šampiona u Milanu sa ubedljivih 4:1, dok je u drugom meču hitac Tima Vernera sa penala bio dovoljan za trijumf Lajpciga protiv Totenhema u Londonu

Nije kraj bajke ekipe iz Begrama, ona je tek počela! Sjajna ekipa Atalante apsolutni je hit ovogodišnje Lige šampiona što se može zaključiti već u ovoj fazi takmičenja. Italijani su na svom terenu isprašili Valensiju i poslali je kući sa jako malim šansama za senzaciju u Španiji posle 4:1.

(VIDEO) MURINJO PROVOCIRA! Umesto o Lajpcigu, Portugalac govorio o KAZNI Sitija...

Iako ne igraju utakmice kod kuće u Begramu (zbog renoviranja stadiona) već na "San Siru" u Milanu, Atalanti to nije smetalo da bez mnogo muke pobedi "slepe miševe" koji nisu ličili na ekipu koja je uspela da iz grupe sa Lilom, Ajaksom i Čelsijem ostvari plasman među 16 najboljih u Evropi.

Domaći tim uspeo je da spakuje četiri pogotka gostima iz Španije, a u strelce su se redom upisivali Hatebur (16. i 64. minut), Iličić (42. minut) i Frojler, dok je kakvu takvu nadu Valensiji dao Denis Čerišev u 67. minutu postavivši konačan rezultat.

Lep rezultat pred revanš ostvarila je ekipa Lajpciga u gostima Totenhemu. Odlična ekipe Julijana Negelsmana slavila je pre sve ga zahvaljujući sjajnom golmanu Gulašiju.

Mađar je skidao šuteve Lo Selsa, Moure i u par navrata Bergvajna, a kako to obično biva ekipe "pevaca" je skupo platila promašaje.

Glupost Dejvisa i penal nad Lajmerom u pogodak je pretvorio najbolji igrač nemačkog tima Timo Verner u 58. minutu i omogućio "bikovima" mirniji revanš. Biće Žoze Murinjo na teškim mukama...

Revanši su na programu 10. marta.

TOTENHEM - LAJPCIG 0:1 (0:0)

Verner u 58. za Lajpcig (penal)

Stadion: Stadion Totenhema (London), Sudija: Čunajt Čakir (Turska)

TOTENHEM: Loris - Orije, Aldervejreld, Sančez, Dejvis - Lo Selso, Vinks, Žedson Fernandeš (od 63. Lamela) - Bergvajn, Dele Ali (od 65. Ndombele), Moura.

LAJPCIG: Gulaši - Klosterman, Ampadu, Halstenberg - Mukijele, Lajmer (od 83. Forsberg), Zabicer, Anhelino - Nkunku (od 74. Hajdara) - Šik (od 77. Poulsen), Verner.

ATALANTA - VALENSIJA 4:1 (2:0)

Hatebur u 16. i 64. minutu, Iličić u 42. minutu, Frojler u 58. za Atalantu - Čerišev u 67. minutu za Valensiju

Stadion: San Siro (Milano), Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

ATALANTA: Golini - Toloi, Palomino, Kaldara (od 75. minuta) - Hatebur, De Ron, Frojler, Gosens - Papu Gomez - Iličić, Pašalić (od 92. Tameze).

VALENSIJA: Domenek - Vas, Dijakabi, Mangala, Gaja - Tores, Pareho, Kondogbija, Soler - Maksi Gomez, Gedeš (od 64. Čerišev).

Tok meča:

KRAJ! POBEDE LAJPCIGA I ATALANTE!

92. minut - Poslednja promena u ekipi iz Begrama, Pašalić izlazi, a menja ga Tameze.

90. minut - Još pet minuta će se igrati u Londonu, u Milanu još četiri.

86. minut - Ponovo preti Lo Selso i ponovo brani Gulaši.

83. minut - Forsberg u igri, van terena ide Lajmer.

81. minut - Nova promena u Atalanti, Gomez napušta teren, a u igri je Malinovski.

77. minut - Još jedna izmena u Lajpcigu, umesto Šika na terenu je Poulsen.

75. minut - Menja i Atalanta, Zapata u igri umesto Kaldare.

74. minut - Promena u Lajpcigu. Umesto Nkunkua u igri je Hajdara.

73. minut - Sjajna odbrana Gulašija! Lo Selso je ponovo probao!

67. minut - GOOOOL! Valensije se tek sad probudila! Čerišev nakon dva minuta na terenu pogađa!

65. minut - Ndombele je u igri umesto Dele Alija.

64. minut - Promena u Valensiji, umesto Gedeša u igri je Rus Denis Čerišev.

64. minut - GOOOOL! ATALANTA RAZBIJA! HATEBUER ZA 4:0!

63. minut - Nestvarna akcija Lajpciga koju Šik nije uspeo da pretvori u gol. Ponovo sjajan Loris. Promena u Totenhemu, Lamela menja Fernandeša.

61. minut - Lo Selso je imao dobru šansu, ali brani Mađar na golu Lajpciga!

58. minut - GOOOOOL I U MILANU! Atalanta vodi 3:0! Freuler!

58. minut - GOOOOL! Verner! Lajpcig vodi!

56. minut - PENAL ZA LAJPCIG! Dejvis ruši Lejmera! Nemci imaju šansu da povedu!

55. minut - Nešto slaviji početak meča u Milanu, Valensija mora da krene po gol.

48. minut - Lukas Moura je bio jako blizu pogotka, ali je spreman bio Gulaši.

46. minut - Počela su druga poluvremena na oba meča!

POLUVREME! Atalanta maksimalna, bez golova u Londonu!

42. minut - GOOOOOL! ATALANTA SE NE ŠALI! Josip Iličić pogađa i sada je 2:0 za Italijane!

36. minut - Verner je imao ozbiljnu šansu. Šutirao je Nemac sa nekih desetak metara, ali je Loris sjajno odbranio.

31. minut - STATIVA! Feran Tores pogađa samo okvir gola, Valensija je bila blizu izjednačenja.

21. minut - Umalo 2:0 za Atalantu, Gosens je probao, ali pored gola.

17. minut - Patrik Šik je bio u dobroj prlici, ali nije bio precizan.

16. minut - GOOOOOL! VODI ATALANTA! Gomez je dodao loptu Hatebueru, a ovaj pogodio za vođstvo domaćih!

9. minut - Kakva prilika za Atalantu! Mario Pašalić je imao sjajnu šansu ad dovede svoj tim do prednosti, ali mu je Domenek odbranio šut!

8. minut - Prva šansa za Totenhem na utakmici, odlično je šutirao Stiven Bergvajn, ali brani Gulaši.

21.00 - Utakmice su upravo počele!

20.35 - Sa druge strane Atalanta i Valensija su se do sada samo jednom susreli u prijateljskom meču 2017. godine kada su Italijani slavili sa 2:1.

20.32 - Totenhem i Lajpcig do sada se nikada nisu sreli u međusobnom okršaju što i nije tako čudno. jer je nemački klub osnovan ne tako daleke 2009. godine.

20.30 - Atalanta je već napravila veliki uspeh plasmanom u osminu finala, ali je Valensija odlučna u nameri da ih zaustavi u ovaj fazi takmičenja.

20.26 - Timo Verner je postigao 26 golova na poslednjih 31 nastupa za Lajpcig. Videćemo može li u Londonu da nastavi seriju.

20.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen mečevima osmine finala Lige šampiona između Totenhema i Lajciga, odnosno Atalante i Valensije. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz Engleske i Italije.