07.03.2020

17:45

(VIDEO) SILNA ZVEZDA PREGAZILA MAČVU! Šou Bena u Šapcu - dva gola i asistencija!

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su Mačvu sa 3:0 u 25. kolu Superlige i prekinuli niz od dva remija

Crveno-beli su nakon nerešenog rezultata protiv Inđije i Partizana upisali trijumf. Igrač meča bio je El Fardu Ben strelac dva gola i asistent, dok je Babić postavio konačnih 3:0.

Na startu meča odmah uzbuđenje, mogli su gosti da pobedu. Milan Pavkov je imao sjajnu šansu, ali zicer mu je odbranio golman Mladen Živković. Odlično je po desnoj strani probio Gobeljić i centrirao ka visokom napadaču. Sam je bio Pavkov, ali je loše reagovao na samo dva ili tri metra od gola.

STANKOVIĆ NIJE BIO LJUT POSLE KIKSA! Život ide dalje! Zašto bih bio razočaran?

Potom je Tomane pokušao glavom, ali i ovu šansu su prokockali crveno-beli. Ipak, poveli su gosti nakon 19 minuta igre.  El Fardu Ben je postigao 12. gol u sezoni. Oboren je Pavkov na ivici šesnesterca, reprezentativac Komorskih Ostrva je uzeo loptu i pogodio dalji ugao.

Samo četiri minuta kasnije Ben je glavom posle asistencije Tomanea pogodio za 2:0, a već u 37. minutu bilo je 3:0.

Ovog puta ja Babić bio strelac, a Ben je nakon dva pogotka upisao asistenciju. Sjajno je iz prekida centrirao El Fardu Ben. Sam je bio visoki štoper na pet metara od gola domaćina i spasa za Mačvu nije bilo. Crvena zvezda je već u 37. minutu praktično rešila pitanje pobednika.

ZVEZDIN REKORD ZA ISTORIJU! Crveno-beli nadmašili generaciju iz 2014. godine!

U drugom delu utakmice nije bilo previše uzbuđenja. Mačva nije bila kadra ozbiljnije da pripreti lideru šampionata, pa su crveno-beli lagano priveli meč kraju.

Poslednjih 30 minuta meča odigrao je Branko Jovičić, koji se vratio utakmicama posle višemesečne pauze zbog povrede.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

MAČVA - CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:3)

Strelac: Ben u 19. i 33. minutu, Babić u 37. minutu

Stadion: FK Mačva. Sudija: Dragan Čolović.

MAČVA: Živković - Pejović, Jovanović, Ristivojević, Tošić - Ivić, Ilić (od 46. Mihajlović) - Dukić (od 64. Zukanović), Adamović, Milinković (od 71. Milinković) - Gigić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Babić, Pankov - Petrović - Ben, Nikolić (od 59. Jovičić), Gavrić (od 71. Simić) - Pavkov, Tomane.

Tok meča

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj meča! Pobeda Zvezde 3:0.

89. minut - Prva ozbiljna prilika Mačve, Zukaković je pokušao, ali lopta je završila pored gola.

85. minut - Ništa se zanimljivo ne dešava na terenu. Priliku je imala Mačvu iz slobodno udarca, ali ništa od šanse.

80. minut - Poslednjih 10 minuta meča, deluje da nećemo do kraja meča videti još neki pogodak.

75. minut - Vatromet su sada napravili navijači Zvezde i proslavili 75. rođendan sportskog društva. Posle kraće pauze meč je nastavljen.

71. minut - Obrovac umesto Milinkovića kod Mačve. A kod Zvezde Simić umesto Gavrića.

68. minut - Mogao je sada Jovičić povratak na teren da proslavi pogotkom, ali je lopta završila tik iznad prečke.

67. minut - Gobeljić za Bena, pada dvostruki strelac, ali nema prekršaja. Domaći igrači tražili su žuti karton za Bena.

64. minut- Zukanović je ušao umesto Dukića.

63. minut - Mogao je Ben do het-trika, ali je njegov udarac iz voleja odleteo preko gola.

61. minut - Ivić je izborio odbru poziciju da zapreti Borjanu iz prekida, ali ništa od ove prilike za Mačvu.

59. minut - Branko Jovičić je na terenu posle višemesečne pauze, igru je napustio Veljko Nikolić.

54. minut - Na zemlji je završio Veljko Nikolić. Ukazuje mu se pomoć i brzo se pridigao igrač crveno-belih.

51. minut - Prvi pokušaj za Zvezdu u nastavku utakmice preko pavkova, ali ostaje 3:0 za goste.

46. minut - Izmena u ekipi Mačve. Umesto Ilića u igri je Mihajlović.

Prvo poluvreme

45. minut - Novi pokušaj Bena, ali lopta je završila pored gola.

45. minut - Udarac Nikolića u finišu poluvremena, ali na mestu su bili defanzivci Mačve.

37. minut - GOL! Zvezda vodi 3:0! Babić je nakon asistencije Bena povećao prednost gostiju. I on je glavom savladao Živkovića.

33. minut - GOL! Zvezda vodi 2:0! Ben je sada glavom povećao prednost Zvezde na 2:0. Tomane je asistirao Benu, kome nije bilo teško da pogodi glavom iz peterca, jer su zaspali defranzivci Mačve.

30. minut - Pavkov je ponovo bio u solidnoj šansi, ali opet loša realizacija napadača Zvezde.

28. minut - Krenuli su igrači Mačve ka golu Zvezde, ali na vreme je Babić reagovao i pokvario domaćinu planove.

27. minut - Prvi žuti karton za igrača Mačve, Tošić je neoprezno startovao.

19. minut - GOL! Zvezda vodi 1:0! Ben je sa oko 20 metara od gola levicom poslao loptu preko živog zida u dalji ugao i doneo prednost lideru Superlige.

18. minut - Pankov je poslao loptu za Pavkova, koji je fauliran i imaće Ben šansu iz slobodnog udarca da zatrese mrežu Mačve.

13. minut - Opet je Tomane pokušao da zapreti Živkoviću.  Hteo je da centrira portugalski napadač, ali bilo je vrlo opasno za Živkovića, koji se sudario sa stativom.

10. minut - Nova opasnost u kaznenom prostoru Zvezde, ali Borjan je na vreme osujetio pokušaj domaćina.

6. minut - Sada je Tomane probao glavom, ali nema promene rezultata.

5. minut - Odličan napad Zvezde, velika šansa za  Pavkova, dobio je loptu od Gobeljića, ali napadač gostiju je promašio zicer sa nekoliko metara od gola. Odlično je reagovao golman Mladen Živković. Samo korner za crveno-bele.

5. minut - Sada je Mačva zapretila, ali samo aplauzi navijača za fudbalčere domaćeg tima.

4. minut - napad Zvezde preko bena, ali odbranio se domaćin.

1. minut - Utakmica je počela!

15.35 -Mačva u poslednja tri kola ima samo dva boda uz remije protiv Radnika i Proletera kao gost i poraz od Bačke na svom terenu. Crvena zvezda je prvo remizirala u Inđiji (1:1), a onda odigrala meč bez golova sa Partizanom.

15.00 - Dobar dan i dobrodošli na Informer.rs koji će uživo pratiti meč između Mačve i Crvene zvezde u okviru 25. kola šampionata Srbije.