(FOTO) AU, SPREMA SE NOVI RAT "GROBARA" I "DELIJA"! Zvezda izvela NAJVIŠE PENALA u Evropi, evo na kom mestu je Partizan!
Podeli vest
Međunarodni institut za fudbalsku statistiku (CIES) iz Švajcarske analizirao je kojim ekipama je u poslednje tri sezone dosuđeno najviše penala
Zanimljivo je da Crvena zvezda prednjači u ovom segmentu i evropski je rekorder. Na 102 utakmice u Superligi dosuđeno je crveno-belima čak 44 jedanaesterca. Odnosno, crveno-belima je dosuđen udarac sa "bele tačke" na svakih 209 minuta u domaćem šampionatu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da, za razliku od doba kada je bio mlad, sada sportske uspehe posebno Crvene zvezde i Partizana "gleda" kroz brojke na papiru.
14.06.2020
11:42
Interesantno je da je Zvezda realizovala "samo" 79,5 odsto svih dosuđenih jedanaesteraca, tačnije promašili su ukupno devet penala.
Na listi i to u vrhu su još dva srpska kluba. Radničkom je dosuđeno 32 na 101 utakmici (na svaka 284 minuta), dok je Partizan malo iza sa 31 penalom na 102 meča (odnosno na 296 minuta. Kod igrača kluba iz Niša realizacija je malo bolja 81,3 odsto, dok je Partizan ispod sa 77,4 odsto.
U vrhu liste su finski Marijehamn sa 22 penala na 64 meča, potom Panatinaikos (29/85), Slavija Prag (31/93), Olimpija (32/98)...
Od timova iz "lige petica" prednjači Lacio sa 31 na 102 meča, potom slede Pari senn Žermen (29/103), Sampdorija (28/101), Tuluz (28/104), Real Madrid (25/103), Mančester junajted (25/105)...
Gledajući 33 najbolje lige u Evropi, najviše jedanaesteraca dosuđeno je u Poljskoj (318 na 814 utakmica), potom visok prosek ima i Ukrajina (207/531), dok je odmah iza Superliga (311/806). Više penala dosuđuje se i u Turskoj, Italiji, Španiji, ali tamo je odigrano i dosta više utakmica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da, za razliku od doba kada je bio mlad, sada sportske uspehe posebno Crvene zvezde i Partizana "gleda" kroz brojke na papiru.
Obaranje još jednog američkog lovca F-35 iznad Irana, ukoliko se ti navodi potvrde, moglo bi ozbiljno da promeni dosadašnju računicu Vašingtona i natera SAD da smanje broj letova i vazdušnih udara nad iranskom teritorijom.
Blokaderka sa Filozofskog fakulteta bila je jedan gostiju večerašnjeg "Utiska nedelje", a razlog za njeno predstavljanje bez imena i prezimena se graniči sa ludošću.
Advokat i poslanik SNS-a Vladimir Đukanović na Iks mreži je izjavio kako je sramno da zaposleni pljuju svog pretpostavljenog Brenta Sadlera na televiziji koja je njegova, a da se ne udostoje makar da ga pozovu da odgovori na te optužbe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastaviće sutra konsultacije sa predstavnicima političkih stranaka, a sledeći koji su pozvani su Partija ujedinjenih penzionera, poljoprivrednika i proletera Srbije - "Solidarnost i pravda" i "Mi - glas iz naroda".
Ministar spoljnih poslova i trgovine Mađarske Peter Sijarto oglasio se nakon što je portparol ukrajinskog Ministarstva spoljnih poslova Heorhi Tihi optužio Rusiju za pokušaj diverzije na Turskom toku kod Kanjiže.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević upozorio je na neodgovorno ponašanje pojedinaca posle sprečene diverzije na gasovodu kod Kanjiže i čestitao službama naše države i državnom rukovodstvu na obavljenom poslu.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Neprilagođena brzina, vožnja pod dejstvom alkohola ili droga, ometanje pažnje i agresivna vožnja spadaju među najčešće uzroke sudara, kako u Srbiji, tako i u svetu.
Uskršnja sezona uveliko je počela, a sa njom i prilika za dodatnu zaradu, koju posebno omogućavaju biznisi poput farbanja jaja, prodaje poklon paketa i košara, kao i uskršnjih poslastica
Zavojsko jezero važi za jedno od najlepših u Srbiji, a ujedno je i odličan izbor za vikend beg - ne samo zbog svoje prirodne lepote, već i zbog pristupačnih cena, jer se noćenje može pronaći već od oko 2.000 dinara.
Jedna Srpkinja nasela je na neoprostivu prevaru kada je onlajn naručila spiralne tuje, ali joj je umesto njih stiglo suvo granje upakovano u crni džak.
Francuski general Mišel Jakovljev oštro je kritikovao plan administracije Donalda Trampa o izgradnji piste u Iranu, poručivši da bi američki zvaničnici trebalo da "prestanu da šmrču kokain između sastanaka", prenosi AOL.
Dok se američke snage trkaju sa vremenom, a iranska vojska pokušava da pronađe oborenog pilota, bivši pilot Ratnog vazduhoplovstva i spasilac objasnio je šta je potrebno da se neko sakrije, preživi i izvuče iza neprijateljskih linija.
Ime i prezime Điđi Hadid pojavilo se u objavljenim dokumentima povezanim sa Džefrijem Epstinom. Manekenka je odlučila da se javno oglasi i osvrne na ceo slučaj.
Serija "Katarina Velika" od ponedeljka biće emitovana u novom terminu, od 21.30 čas, razlog za to jeste nova informativna emisija na TV Informer "Srpski dnevnik", koji ćete moći da gledate u 21 čas.
Psi su naši verni pratioci, ali, kao i svi ljubimci, mogu biti podložni različitim bolestima. Ipak, postoje rase koje se odlikuju izuzetnim zdravljem, otpornošću na bolesti i visokim nivoom vitalnosti.
Pametne naočare postale su novi alat za prepisivanje na ispitima, koristeći veštačku inteligenciju za skeniranje zadataka i šaptanje tačnih odgovora putem zvučnih vibracija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar