• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

09.12.2020

14:49

(VIDEO ) NEMA KRAJA SKANDALIMA! Sevale UVREDE, sudije optužene za rasizam uzvraćaju udarac!

Fudbal

(VIDEO ) NEMA KRAJA SKANDALIMA! Sevale UVREDE, sudije optužene za rasizam uzvraćaju udarac!

Isplivale su nove informacije nakon što je utakmica Lige šampiona u Parizu između Pari Sen Žermena i Bašakšehira prekinuta zbog rasizma

Naime, pomoćni trener turskog kluba Pjer Vebo je čuo četvrtog sudiju  Sebastijana Kolteskua  kako glavnom Hateganu prenosi da izbaci bivšeg napadača Njukasla i Čelsija i da ga je pritom oslovio sa "negro".

Vebo i Demba Ba su odmah pritrčali sudiji tražeći objašnjenje. Rumunski sudija se pravdao da nije rasista, iako obraćajući se Pjeru Vebu na klupi turskog tima jeste upotrebio reč "crno" na rumunskom jeziku.

Foto: reuters

 

Sada izvori iz Rumunije, novinara Emanuela Rosua, donose nove informacije. Rumunske sudije koje su sinoć bile u centru pažnje tvrde da su i oni bili na meti rasističkog napada, odnosno da im je rečeno da su cigani.

Iako je ranije rečeno da je uvreda prema tamnoputom članu stručnog štaba tima iz Istanbula stigla od četvrtog sudije, izgleda da je u pitanju bio pomoćnik. Kako navodi pomenuti novinar, pomoćni sudija je upotrebio sportu reč, a kluba Bašakšehira je to čula preko komunikacije koju četvrti sudija ima sa ostalim arbitrima. Ipak, ima i dodatak ovoj priči.

Linijski sudija je reagovao na to što ga je klupa vređala, govoreći mu da je cigan! Po njegovim rečima, to je trajalo u kontinuitetu, od drugog minuta utakmice!

Emanuel na svom tviter profilu prilaže i snimak. Iako je prvobitno smatrao da je Mehmet Topal izjavio ''U mojoj zemlji su Rumuni cigani'', kasnije se ispravio, tvrdeći da su to reči nekog sa klupi, čiji glas se čuje u pozadini.

 

 

Takođe, preneo je i da je pitanje zašto se Vebo obratio Kolteskuu i da li je baš on ispoljio rasizam, odnosno da je moguće da je Sovrea.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Srbi na KiM pokazali snagu! Pljušte čestitke nakon izbornog uspeha Srpske liste (FOTO)
Politika

Srbi na KiM pokazali snagu! Pljušte čestitke nakon izbornog uspeha Srpske liste (FOTO)

Nakon ubedljivihrezultata Srpske liste na izborima na Kosovu i Metohiji, čestitke su počele da pristižu sa svih strana. Brojni državni funkcioneri, ministri, poslanici i predstavnici institucija Srbije ocenili su da su Srbi na KiM pokazali jedinstvo, slogu i odlučnost da sačuvaju svoje političko predstavljanje uprkos brojnim pritiscima kojima su bili izloženi u prethodnom periodu.

08.06.2026

10:37

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set