Vladan Lukić mogao bi da nasledi Slavišu Kokezu, koji je napustio čelnu poziciju u FSS zbog optužbi da je umešan u teška krivična dela * Nemanja Vidić i Zoran Laković trenutno nisu zainteresovani za funkciju na Terazijama
Kokeza je, između ostalog, osumnjičen da je učestvovao u pripremi ubistva predsednika Srbije Aleksandra Vučića, kao i za finansijske malverzacije kojima je državni budžet oštećen za milione evra.
Patriota
Lukić je 1999. napustio Mec i došao da brani zemlju od NATO aviona, čime je pokazao da bi za Srbiju učinio sve
Izvor Informera
Pitaće se i Piksi
Nakon Kokezinog povlačenja, u javnosti su se odmah pojavile spekulacije o tome ko bi mogao da ga nasledi. Pominjani su Nemanja Vidić, Zvezdan Terzić i Zoran Laković, ali prema saznanjima Informera, niko od njih trenutno nije zainteresovan za tu funkciju. Zbog toga su nadležni odlučili da se okrenu drugim rešenjima, a jedan od kandidata je i Vladan Lukić.
- U ovom trenutku se ne zna ko će biti predsednik FSS, međutim, Vladan Lukić jeste jedan od kandidata. On se 2012. godine povukao iz Crvene zvezde i iz javnog života, ali i dalje nije zaboravljen. Poznaje fudbal, pritom je rukovodio velikim sistemom kao što je Zvezda, što znači da ima iskustva. Uz to, ne zaboravlja se da je 1999. godine, kad je počeo zločinački napad NATO pakta na našu zemlju, na svoju štetu raskinuo bogat ugovor sa francuskim Mecom, vratio se u Srbiju i prijavio se u vojsku. Došao je da brani svoju zemlju. Dakle, jasno je da bi on učinio sve za Srbiju, a samim tim i za srpski fudbal - objašnjava naš izvor.
Predsedničkoj fotelji nada se i Nebojša Leković. On je već vodio Fudbalski savez Srbije u vreme dok je još postojala Jugoslavija. Takođe, bio je generalni sekretar Crvene zvezde dok je sadašnji selektor Dragan Stojković Piksi bio predsednik kluba s "Marakane". To mu je ujedno i najvažniji adut u ovoj trci.
- Svaki put kad se menjao predsednik Saveza, Leković je bio potencijalni kandidat i nadao se funkciji. Ono što ga preporučuje sad je dobar odnos sa selektorom. Piksi ima široka ovlašćenja i delimično će se pitati i oko postavljanja predsednika. Međutim, nije izgledno da će Leković dobiti neophodnu podršku - ističe sagovornik Informera.
Pantelić neće biti kandidat
Vršilac dužnosti predsednika FSS Marko Pantelić neće biti kandidat za predsednika, saznaje Informer.
- Pantelić je po funkciji bio odmah posle Kokeze, tako da je logično bilo da on bude v. d. Međutim, niko ne razmatra njega kao opciju za prvog čoveka srpskog fudbala jer nema imidž čoveka koji je u stanju da vodi FSS i nikad nije upravljao velikim sistemom - objašnjava naš izvor.
Izbori tek u junu
Rešenje koje se mnogima u Srbiji čini kao prihvatljivo je bivši fudbaler Nemanja Vidić. On se u jednom momentu oglasio i poručio da su srpskom fudbalu potrebne korenite promene, ali nije pokazao želju da se uključi u rešavanje problema.
- Ljudi koji u Srbiji imaju moć da menjaju stvari razgovarali su sa Vidićem i nudili mu funkciju predsednika Saveza. Međutim, on trenutno nije zainteresovan. To bi možda moglo da se promeni, ali samo ako bi se ispunili određeni Vidićevi uslovi, od kojih je najvažniji da dobije odrešene ruke da otera sve za koje smatra da im nije mesto u srpskom fudbalu - objašnjava naš izvor.
Izbori u FSS svakako neće biti održani pre juna, a do tada će našom fudbalskom organizacijom rukovoditi zamenik predsednika Marko Pantelić. Očekuje se da će najpre biti održani izbori po regionima, a zatim izbori za Skupštinu FSS. Tek nakon toga, novoizabrani delegati Skupštine pristupiće izboru novog predsednika.
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Slaviša Kokeza u ponedeljak podneo je ostavku na tu funkciju, samo dva dana pred prvi meč u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Slaviša Kokeza u ponedeljak podneo je ostavku na tu funkciju, samo dva dana pred prvi meč u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. godine.
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da nije pozivao na bojkot Hvara i Brača, kao što navode mediji u Hrvatskoj, već da je rekao da mu je lepši Kokin Brod.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je najnovije jezive poruke i izjave agresivnih blokadera koji su bez trunke srama poručili "biće mrtvih, pobedićemo", poslavši im jasnu, nepokolebljivu i dostojanstvenu poruku.
Dok su blokaderi danima pozivali građane na bojkot manifestacije „Dani piva“ u Zrenjaninu, njihov politički saborac Miloš Jovanović očigledno nije imao nameru da ih posluša.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je tokom obilaska jugozapadne Srbije razgovarao sa meštanima o problemima koji ih godinama muče, a posebno je bilo reči o obećanoj izgradnji rzavske vode i puta u selu Zeoke.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i pomoćnik ministra i načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić vanredno su se obratili iz Deliblatske peščare, gde od početka avgusta bukti nezapamćeni požar .
Pomoćnik načelnika Uprave za vatrogasno-spasilačke jedinice Sektora za vanredne situacije Miloš Milenković izjavio je danas da se u Deliblatskoj peščari i Stolovima u okolini grada Kraljeva ne beleži širenje požara i naveo da nema ugroženih naselja i stanovnika.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa delegacijom Svetske banke o narednim koracima u pripremi novog gasnog programa koji obuhvata razvoj unutrašnje gasne infrastrukture, uključujući izgradnju prve deonice gasovoda Niš-Velika Plana.
Saobraćajni policajci u Šapcu su za dva dana proteklog vikenda u kontrolama na putevima Mačvanskog okruga otkrili i isključili iz soabraćaja 86 pijanih i trojicu vozača koji su vozili pod dejstvom narkotika.
Službenici Odeljenja za suzbiјanje kriјumčarenja Uprave carina su 8. avgusta 2026. godine na graničnom prelazu Horgoš sprečili pokušaј kriјumčarenja preko 375 grama zlatnog nakita čiјa јe vrednost procenjena na više od 45.000 evra.
Očekuje se da će trenutni toplotni talas u Italiji biti najduži od ukupno četiri koja su ove godine pogodila tu zemlju i da će trajati najmanje do 17. avgusta, izjavio je danas fizičar sa Univerziteta u Trentu Lorenco Đovanini.
Pirinač sa tikvicama i graškom je jednostavno, lagano i ukusno jelo koje se priprema od svega nekoliko sastojaka. Kombinacija pirinča, tikvica i graška pruža prijatan spoj ukusa, a jelo je pogodno i kao lagan ručak ili prilog uz meso.
Dehidracija kod dece je čest zdravstveni problem koji se ponekad prepozna tek kada simptomi postanu izraženiji. Kako dečji organizam brže gubi tečnost, važno je da roditelji na vreme uoče prve znakove dehidracije i reaguju kako bi sprečili moguće komplikacije.
Sve više putnika tokom leta dobija upozorenja da power bankove, elektronske cigarete i druge uređaje koji koriste litijum-jonske baterije ne odlažu u predati prtljag. Razlog za to nije samo strogo pravilo avio-kompanija, već stvaran bezbednosni rizik.
Partnerka pevača Hasana Dudića, Nataša Gluhović, napravila je pre dva dana pometnju u Centru za socijalni rad na Čukarici zbog svog sina, koji se razvodi od supruge i, kako je rekla, ima ozbiljne probleme.
Zorana Jovanović Zorannah našla se na meti korisnika društvenih mreža zbog najnovijeg snimka koji je objavila, a zamerili su joj na higijeni u njenom automobilu.
Starleta Maji Marinković pukao je silikon u zadnjici tokom boravka u "Eliti 9", te je svojevremeno morala da napusti rijaliti, a sada se oglasio doktor Dragan Milivojević koji joj je u istu ugradio 840 kubika.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.