25.05.2021

22:05 >> 22:25

KRAJ! BORJAN DONEO KUP ZVEZDI! Dupla kruna na MARAKANI, Stojković dobio dva ŽUTA i ostao na GOLU! /VIDEO/

Fudbaleri Crvene zvezde su osvojili duplu krunu nakon 14 godina posle boljih izvođenja jedanaesteraca

Crvena zvezda je osvojila duplu krunu nakon 14 godina pobedivši ekipu Partizana nakon boljeg izvođenja penala (4:3).

Nakon 120 minuta bez golova, penal serija je donela veliku dramu, a u centru pažnje bili su Nikola Krstović i Vladimir Stojković.

Ovo je bio prvi Kup posle 2012. godine, kada je Crvena zvezda pobedila Borac iz Čačka, a Partizanu je ovo bilo sedmo uzastopno finale Kupa.

U prvom poluvremenu finala Kupa Srbije između Crvene zvezde i Partizana nije bilo golova.

Falćineli je propustio dve izgledne prilike za Crvenu zvezdu. Prvu, u 24. minutu, kada je zakasnio da bolje odreaguje nakon centaršuta Gajića, dok je drugu imao 42. minutu, kada je pokušao petom, ali je lopta otišla pored gola.

U ekipi Partizana, Jović je propustio veliku priliku, kada je Rodić sprečio da lopta završi u mreži.

Drugo poluvreme je bilo znatno mirnije. Mirko Ivanić je pokušao sjajnim udarcem glavom nakon kornera, ali je Vladimir Stojković uspeo da otkloni opasnost.

Samo dva minuta nakon te prilike, Veljko Nikolić je propustio da postigne gol, a u tome ga je sprečio Slobodan Urošević.

Ostalo je 0:0 i usledili su produžeci.

Prvi produžetak je prošao prilično teško za obe ekipe s obzirom na jak ritam utakmice i velikog umora fudbalera.

U poslednjem minutu prvog produžetka, nakon centaršuta sa desne strane, Milan Borjan je ispustio loptu. Ona se odbila do Šćekića koji je šutirao sa desetak metara, ali je Marko Gobeljić sprečio da lopta zatrese mrežu crveno - belih.

Drugi produžetak je prošao bez konkretne šanse i stekao se utisak da su oba tima čekala penale. Do toga je i došlo.

U penal seriji, precizni za Crvenu zvezdu bili su Milan Rodić, Radovan Pankov, Nikola Krstović i Veljko Nikolić, dok su u Partizanu precizni bili Natho, Živković i Stefanović.

Velika tenzija viđena je nakon treće serije, kada je Nikola Krstović burno proslavio gol. Vladimir Stojković je bacio loptu u lice Krstoviću, nakon čega je ovaj pao.

Srđan Jovanović je pokazao drugi žuti karton Stojkoviću, ali je ostao da brani jer se kartoni iz regularnog dela iz penala razdvajaju.

Borjan je iskoristio nervozu igrača Partizana, pročitao penal Nikole Štulića i doneo duplu krunu Crvenoj zvezdi!

Crvena zvezda - Partizan  0:0 (4:3)

Stadion: Rajko Mitić   Sudija: Srđan Jovanović

Strelci (iz penala): Rodić, Pankov, Krstović, Nikolić - Natho, Živković, Stefanović

Crvena zvezda: Borjan – Gajić (od 72. Gobeljić), Milunović, Pankov, Rodić – Sanogo, Ben (od 101. Krstović), Ivanić (od 91. Degenek), Kanga (od 66. Nikolić), Katai (od 72. Srnić) – Falćineli (od 91. Vukanović)

Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković (od 46. Ostojić), Vujačić, Urošević (od 111. M. Živković) – Zdjelar (od 106. F. Stefanović), Šćekić – L. Marković (od 73. Lutovac), Jojić, Jović (od 73. Natho) – Holender (od 88. Štulić)

KRAJ! Zvezda je osvajač Kupa Srbije!

Penali:

4:3 - Borjan je odbranio penal Nikoli Štuliću.

4:3 - Veljko Nikolić je raspalio po lopti visoko po sred gola i doveo Zvezdu do vođstva.

3:3 - Brani Borjan. Miloš Jojić je šutirao u levu stranu, ali je golman Crvene zvezde pročitao.

Prekid utakmice. Krstović je burno proslavio, prišao Stojkoviću, a golman Partizana Vladimir Stojković je podlegao i loptom pogodio Krstovića.

3:3 - Nikola Krstović pogađa levu stranu gola i leve rašlje.

2:3 - Stevanović siguran, šalje Borjana u desnu, a loptu u levu stranu.

2:2 - Pankov uz mnogo sreće pogađa mrežu. Šutirao je u levu stranu, Stojković je odbranio udarac, ali je lopta završila u mreži.

1:2 - Živković siguran.

1:1 - Rodić siguran, pogađa malu mrežu.

0:1 - Natho

Drugi produžetak:

Posle 120 minuta, nije bilo golova. Penali  odlučuju šampiona Kupa.

120. minut - Vladimir Stojković je dobio žuti karton.

117. minut - Obe ekipe čekaju kraj produžetaka. Umor je evidentan kod igrača obe ekipe.

111. minut - Urošević je morao da napusti teren, a u igru je ušao Marko Živković.

110. minut - Slobodan Urošević je morao da izađe van terena zbog grčeva.

Prvi produžetak:

105. minut - Kakva greška Borjana. Nakon centaršuta sa leve strane ispustio je loptu. Lopta je došla do Šćekića, koji je šutirao a Marko Gobeljić je sprečio da lopta uđe u mrežu!

104. minut - Krstović je sjajno uočio Slavoljuba Srnića na levoj strani koji je šutirao, ali je lopta prošla pored gola.

101. minut - Ben izlazi iz igre, a u igru ulazi Nikola Krstović koji će igrati na poziciji najisturenijeg napadača.

100. minut - Lutovac je pokušao iskosa sa leve strane, ali je Borjan sigurno intervenisao.

93. minut - Partizan je bolje krenuo u produžetku.

U ekipi Crvene zvezde, na teren su ušli Aleksa Vukanović i Miloš Degenek umesto Dijega Falćinelija i Mirka Ivanića.

Kraj utakmice. Rezultat je 0:0. Igraće se produžeci.

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

87. minut - Nikola Štulić je zamenio Filipa Holendera.

85. minut - Novi žuti karton. Aleksandar Miljković je vukao za dres Mirka Ivanića, a Jovanović mu je pokazao žuti karton.

84. minut - Saša Zdjelar je napravio prekršaj nad Benom, a Jovanović mu je pokazao žuti karton.

82. minut - Bojan Ostojić je izblokirao udarac Falćinelija, a lopta je umalo završila u golu.

78. minut - NAJBOLJA PRILIKA ZA ZVEZDU! Ben je sjajno prošao po levoj strani i uposlio Veljka Nikolića, a Slobodan Urošević je uspeo da izblokira udarac i spreči da lopta završi u mreži.

76. minut - NAJBOLJA ŠANSA U DRUGOM POLUVREMENU! Mirko Ivanić je pokušao glavom nakon centaršuta iz kornera, ali je Stojković uspeo da interveniše.

72. minut - Slavoljub Srnić menja Kataia a Marko Gobeljić je zamenio Milana Gajića. U ekipi Partizana, u igru su ušli Aleksandar Lutovac i Nathod, dok su iz igre izašli Lazar Marković i Miloš Jojić.

67. minut - Pokušao je Holender, ali je udarac izblokiran pa je lopta otišla u korner.

66. minut - Dejan Stanković pravi prvu izmenu. Iz igre izlazi Gelor Kanga, a u igru ulazi Veljko Nikolić.

62. minut - Žuti karton dobio je Ben.

61. minut- Prvi karton na utakmici dobio je Lazar Marković.

60. minut - Šansa za Aleksandra Kataia. Ben je asistirao do, a Zvezdin napadač loptu poslao preko gola.

59. minut - Pokušaj Vujačića glavom ali je lopta otišla preko gola.

50. minut - Zvezda je bolje otvorila poluvreme, nametnula je presing od starta.

Aleksandar Stanojević je napravio prinudnu izmenu. Zbog povrede Svetozara Markovića, u igri je Bojan Ostojić.

Poluvreme je završeno rezultatom 0:0.

45. minut - Sudija je produžio prvo poluvreme za jedan minut.

42 minut - PONOVO FALĆINELI! Centrirao je Rodić, a do lopte došao Gajić koji je poslao loptu za Falćinelija. Italijan je pokušao petom, ali je lopta završila pored leve stative.

37. minut - Loše je zahvatio loptu Nemanja Jović, a njegov udarac je završio pored gola.

33. minut - Lepa prilika za Kataia iz slobodnog udaraca, ali je Stojković otklonio opasnost.

31. minut - Ogromna prilika za Partizan! Lazar Marković je sjajno poslao loptu do Jovića. Lopta je išla u gol, ali je Milan Rodić sprečio da crno - beli povedu.

24. minut - NAJBOLJA PRILIKA NA MEČU! Gajić je primio na loptu i poslao je na drugu stativu do Falćinelija koji je zakasnio da reaguje.

23. minut - Igra se oprezno, uglavnom na sredini terena, ali bez konkretne šanse.

15. minut - Lep udarac Jojića sa 20-ak metara, ali je Borjan sjajno intervenisao. Najbolja prilika u dosadašnjem delu utakmice.

12. minut - Oštar start Kange nad Jovićem.

7. minut - Lep pokušaj Mirka Ivanića iz prve, ali je lopta prošla pored dense stative.

3. minut - Katai je u skoku udario Svetozara Markovića, a igrač Partizana se nezgodno se prizemljio. Ipak će nastaviti meč.

2. minut - Lepa prilika za Zvezdu odmah na startu! Falćineli je dobro primio loptu, ali je Italijan slabo šutirao iskosa sa desne strane.

1. minut - Partizan je nametnuo visok presing na zadnju liniju Crvene zvezde.

18:58 - Igrači prolaze kroz čuveni tunel. Sve je spremno za početak.

18:55 - Nekoliko stotina navijača se nalazi ispred stadiona, a policija pušta pojedince. S obzirom da je trener Partizana Aleksandar Stanojević najavio da će povući ekipu ukoliko na stadionu bude prisutno preko 40 navijača, postavlja se pitanje da li će se derbi odigrati.

18:45 -  Iako nema navijača, očekuje nas praznik fudbala. Bliži se početak utakmice.

Tekst potpisa

18:36 - Bivši trener Partizana, Marko Nikolić danas je poželeo sreću svom bivšem klubu.

18:30 - Legenda Crvene zvezde, Boško Đurovski rekao je da je njegov favorit da reši utakmicu bio Milan Pavkvov. S obzirom da on nije u startnoj postavi, Đurovski ističe Bena u prvi plan.

18:27 - Ukoliko Crvena zvezda osvoji pehar, Vladimir Petrović Pižon će ururčiti trofej Milanu Borjanu, a ukoliko Partizan osvoji trofej, Ivan Ćurković će pehar predati kapitenu Partizana, Vladimir Stojković.

18:17 - Aleksandar Stanojević je u vatru gurnuo Nemanju Jovića umesto Natha. Trener Partizana očigledno čuva Izraelca za dalji tok meča.

18:05 - Trener Crvene zvezde, Dejan Stanković raspoložen dočekuje finale Kupa Srbije protiv Partizana.

- Ne može na lepši način da se završi sezona nego derbijem! Svaki derbi nosi svoju priču i ne možeš da ga predvidiš! Dosta se poznajemo! I oni nas i mi njih! Verujem da možemo da ih iznenadimo ali samo sitnicama, i prošli derbi je bio rešen detaljem, kornerom! Moramo da budemo skoncentrisani!Osvojili smo prvenstvo pre četiri nedelje!Momci su odradili sjajan posao!

Na pitanje šta očekuje od Partizana i da li će crno-belima faliti Asano, Stanković je odgovorio:

- Očekujem isti Partizan! U srednjem bloku organizovan, da reše na polu kontru i kontru! Pitajte Saleta koliko fali im fali Asano! Bio je zahvalan igrač! Svaki trener bi ga poželeo! Znamo šta je njihovo jako oružje i gledaćemo da nemaju šansu da ga iskoriste!

17:54 Pred utakmicu, trener Partizana, Aleksandar Stanojević je za tv Arena Sport da je dobro spavao pred današnju utakmicu i da sprema iznenađenje u sastavu.

- Nadamo se da će ključne stvari biti na našoj strani i da neće domaćinstvo presuditi! Imamo problema sa sastavom ! Malo smo ga promenili! Imamo i drugo poluvreme i možda nadoknadu, pa moramo da mislimo i o tome da bi mogli u istom ritmu da odigramo!

- Rezultat nije bio dobar, ali smo igrali dobro! Danas sam dobro spavao, prošli put ne, pa neka bude obrnuto! Daćemo sve od sebe sigurno, znamo koliko znači pobeda u derbiju i više nego osvojen kup! Nadam se da će navijači osetiti našu emociju sa terena!

17.20 - Duel Zvezda i Partizana možete da gledate na TV Areni 1.

17. 16 - Zvanične postave bi trebalo da budu objavljene oko 18 časova.

17.15 - Koreografija na severu je spremna.

17.15 - Dejana Stankovića zanima samo pobeda, ne zanima ga da li će biti ružna.

- Svi u klubu očekuju da na pravi način zaokružimo spektakularnu sezonu. Uradićemo sve da tako bude, mada se u derbijima nikad ne zna šta može da se desi. Spremali smo se, nastavili smo dobro da radimo bez obzira što smo titulu osvojili pre nekoliko sedmica. Radili na detaljima i sitnicama. Obično to odlučuje u derbiju, prethodni put je presudio korner. Odmah da vam kažem, apsolutno me ne zanima kako će to da izgleda. Da li će biti ružno ili efikasno? Jedino me zanima da donesem trofej na "Marakanu" - jasan je Stanković.

17.05 - Trener Partizana, Aleksandar Stanojević uveren je da njegova ekipa može da doći do pehara.

- Nema bolje stvari za nas od završetka sezone utakmicom finala Kupa Srbije protiv Zvezde. To je veliki praznik srpskog fudbala. Presrećan sam što ću biti deo ove velike utakmice. Potpuno smo spremni, motivisani i skoncentrisani na to da ostvarimo dobar rezultat i osvojimo Kup. Želimo da u ovoj završnoj priči damo vrednost svemu što smo dosad radili. Postizali smo mnogo golova, primali najmanje golova, ne znam kad smo imali takvu statistiku. Važno nam je da sada potvrdimo sopstveni kvalitet i u Kupu - obrazlaže Stanojević.

17.00 - Pravdu na utakmici, deliće Srđan Jovanović. Jovanović je trenutno naš najbolje rangirani arbitar, ali i pored toga neće svi biti zadovoljni izborom.

16:57 - Navijači Crvene zvezde napravili su transparent na severnoj tribini stadiona ,,Došao je i taj dan'' aludirajući koliko se čeka dupla kruna u Ljutice Bogdana.

16:55  Dobar dan i dobrodošli na  prenos utakmice finala Kupa Srbije između Crvene zvezde i Partizana. Sve detalje meča možete pratiti uz portal informer.rs