12.08.2021

17:45 >> 20:39

Čukarički PETARDOM ispraćen iz Evrope! Hamarbi DO VRHA napunio mrežu "brđana"

Starsportphoto©

Fudbaleri Čukaričkog su završili učešće u Evropi za ovu sezonu, pošto su u Stokholmu doživeli ubedljiv poraz od Hamarbija

Švedski predstavnik je na svom terenu slavio sa velikih 5:1, pa "brđanima" nije pomogla ni pobeda od pre sedam dana u Humskoj kada su slavili sa 3:1.

Da je ekipa Miloša Milojevića do maksimuma našpanovana bilo je jasno od samog starta pošto su prvu šansu imali posle 20 sekundi. Iako je nisu iskoristili, nastavili su domaći fudbaleri da ređaju šanse, a prvu su iskoristili u 12. minutu kada je Mohanad Žeaze savladao Đorđa Petrovića.

Hamarbi je nastavio sa boljom igrom, a prednos Čuke iz prvog meča je anulirana u 26. minutu kada je Astrit Selmani pogodio za 2:0. Već do poluvremena, tačnije minut pre odlaska na odmor, je Hamarbi bio u ukupnoj prednosti, pošto je metu pogodio i Bjorn Paulsen.

Nadu "brđanima" vratio je Ibrahim Ndiaje koji je u 64. minutu smanjio na 3:1 i tako poravnao ukupan skor na 4:4.

Međutim, samo tri minuta kasnije je švedski tim ponovo zatresao mrežu gostiju, tačnije rezervista Vilot Svadberg, a tačku na meč je u 72. minutu stavio Selmani drugim golom na utakmici.

Hamarbi će se u plej-ofu sastati sa Bazelom koji je ukupnim rezultatom posle 180 minuta fudbala savladao Ujpešt sa 6:1 (2:1 u Mađarskoj, pa 4:0 u revanšu).

Hamarbi - Čukarički 5:1 (3:0) /prvi meč 1:3/

/Žeaze 12, Selmani 26, 72, Paulsen 44, Svedberg 67 - Ndiaje 64/

STADION: "Stokholm arena"

SUDIJA: Denis Higler (Holandija)

HAMARBI: Ousted - Fenger, Paulsen, Fjoluson - Rodić (od 85. Sandberg), Andersen, Bojanić (od 85. Kalili), Žeaze - Amo (od 68. Akam), Selmani, Ludvigson (od 59. Svedberg). Trener: Miloš Milojević.

ČUKARIČKI: Petrović - Tanasijević, Šapić, Drezgić, Roganović - Kovač (od 73. Lukić), Docić - Janković (od 59. Kempbel), Kajević (od 53. Čolović), Ndiaje - Jovanović. Trener: Pavle Delibašić

Tok meča

Kraj! Hamarbi je pobedio 5:1 i plasirao se u plej-of za ulazak u Ligu konferencija.

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

87. minut - Utakmica se lagano privodi kraju.

81. minut - Šutirao je Čolović, već savladao Ousteda, ali je Paulsne izbio loptu sa gol linije.

75. minut - Andersen je zaradio javnu opomenu.

72. minut - GOL! Selmani pogađa za 5:1! Čukarički je na ivici eliminacije.

67. minut - GOL! Svedberg je zatresao mrežu Čuke za 4:1!

64. minut - GOOOOOOOOOOL! Čukarički smanjuje na 3:1! Ndiaje je zatresao mrežu nakon ubačene lopte Roganovića.

63. minut - Amo je bio u izvrsnoj prilici, ali je prebacio gol "brđana".

62. minut - Opasan šut Roganovića iz velike udaljenosti, ali je Ousted bio siguran.

56. minut - Prečka! Paulsen je glavom zatresao okvir gola posle kornera.

53. minut - Nešto sporiji start drugog dela.

46. minut - Počelo drugo poluvreme.

Poluvreme! Hamarbi vodi rezultatom 3:0!

45+3. minut - Opasan šut Bojanića, ali je Petrović uspeo da ukroti loptu.

44. minut - GOL! Hamarbi vodi 3:0! Paulsen je glavom zatresao mrežu posle centaršuta Fengera.

38. minut - Dobra prilika za Čukarički, ali je Janković šutirao pored gola.

32. minut - Novi opasan pokušaj Selmanija, ali je Petrović ponovo odbranio i izbacio loptu u korner.

28. minut - Velika šansa za Hamarbi! Selmaniju se ovog puta isprečio Petrović sjajnom intervencijom.

26. minut - GOL! Hamarbi vodi 2:0! Selmani donosi izjednačenje Šveđanima u ukupnom skoru. Sjajno ga je Ludvigson proigrao, a centarfor je izbio sam ispred Petrovića i zatresao mrežu srpskog tima.

25. minut - Žuti karton za Tanasijevića zbog faula nad Ludvigsonom.

24. minut - Roganović je u trepavicu pogodio Ndiajea koji je ipak glavom prebacio gol.

23. minut - Docić je pokušao direktno iz kornera da ugrozi Ousteda, ali je golman Hamarbija bio oprezan. Tom prilikom se u gužvi povredio Šapić koji se zakucao u stativu, pa mu se sada ukazuje pomoć.

19. minut - Prvi pokušaj "brđana". Šutirao je Jovanović iz daljine, ali neprecizno.

12. minut - GOL! Hamarbi vodi 1:0! Žeaze je strelac. Ostao je fudbaler švedskog tima sam na petercu posle ubačene lopte sa desne strane i neometano savladao Petrovića.

10. minut - Šutirao je Amo, ali preko gola.

7. minut - Traže penal domaćini! Selmani je oboren u kaznenom prostoru, ali je sudija Higler samo odmahnuo rukom.

6. minut - Sreća za Čukarički! Bojanić je iz odlične pozicije loptu poslao tik pored okvira gola gostiju.

1. minut - Prva opasnost za "brđane" posle samo 20 sekundi. Upućena je oštra lopta pred gol Čukaričkog, ali je Drezgić u poslednjem momentu intervenisao ispred Selmanija.

Utakmica je počela!

18.40 - Izašli su fudbaleri oba tima na teren i meč će uskoro početi.

18.15 - Do početka meča u prestonici Švedske ostalo je još pola sata.

17.50 - Već su poznate startne postave, a "brđani" će zaigrati u istom sastavu kao u prvom meču protiv Šveđana.

Petrović - Tanasijević, Šapić, Drezgić, Roganović - Kovač, Docić - Janković, Kajević, Ndijae - Jovanović.