U BEOGRAD STIŽE ŠOUMEN! Trener Kluža VOLI SRBE, a preti mu OTKAZ ako ne izbaci Zvezdu! Kocka se, peva, nudi navijačima da vode tim...
Podeli vest
Šampion Srbije će se u plej-ofu za ulazak u Ligu Evrope sastati sa rumunskim Klužom, a prva utakmica dvomeča na programu je u utorak od 21 sat na stadionu "Rajko Mitić"
Ekipu Kluža, narednog protivnika srpskog šampiona sa klupe vodi jedan od najzanimljivijih trenera na Balkanu.
Šampion Srbije će se u plej-ofu za ulazak u Ligu Evrope sastati sa rumunskim Klužom, a prva utakmica dvomeča na programu je u utorak od 21 sat na stadionu "Rajko Mitić"
16.08.2021
12:09 >> 12:17
Marijus Šumudika ima 50 godina, a trener je tima iz komšiluka od početka juna!
Foto: Reuters
Kluž nije imao snage da izbori narednu rundu protiv Jang Bojsa u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, ali u istom sosu je bila i Zvezda protiv Šerifa! Vlasnik Joan Varga je naime imao plan da ove sezone Kluž igra Ligu šampiona, a ta je mogućnost već propuštena nakon glatkog ispadanja od Jang Bojsa. Stoga je Šumudika na udaru, pa se bivši šef Dan Petresku već nudi upravi, mada sa malim šansama da dobije i treći mandat na mestu trenera.
Tvrdoglav je, svojeglav, često bučan i žustro reaguje, ali igrači ga vole!
Gazeta Sporturilor's first page today: Dependency. Marius Sumudica was caught betting once more. This is funny. pic.twitter.com/29zbWfLg4D
— Emanuel Roşu (@Emishor) May 25, 2016
Rumun je bio napadač, a karijeru je gradio u Portugaliji, Mađarskoj i na Kipru. Pre 16 godina je završio igračku karijeru i odmah se posvetio trenerskom poslu u Rapidu iz Bukurešta!
Foto: Reuters
Sa svim timovima je igrao lepo, dopadljivo, ali su nekako trofeji često izostali! Napravio je neviđeni uspeh, kada je i dobio priznanje da je odličan trener kada je 2016. sa klubom Astra Đurđu osvojio titulu šampiona Rumunije!
Samo godinu dana ranije uspeo da izbaci Vest Hem iz Lige Evrope i raspametio je ljude u domovini! On je pre samo pet godina izbačen iz rumunskog fudbala na šest meseci zbog klađenja! To je bio skandal,jer je u Rumuniji to zabranjeno trenerima i igračima (kao uostalom i svuda). ali je i javna tajna da je svi upražnjavaju. Da stvar bude gora, kladio se na mečeve rumunske lige, Lige šampiona i Lige Evrope! Morao je da iskrešira i 24.000 evra koliko je kažnjen!
Foto: Reuters
Vrlo brzo nakon tog skandala usledio je još jedan! Rumunski mediji uhvatili su ga kako se kladi na tenis i trke pasa, pa je na naslovnoj strani osvanulo "Zavisnik".
Nije više mogao da podnese šta mu se dešava u Rumuniji, pa je seo na klupu Kajzerija, pa je otišao u Saudijsku Arabiju, a onda u Gacijantep i Rize.
Al Shabab manager Marius Sumudica had words with a fan behind the bench: "You want to coach? Come coach!" pic.twitter.com/GcjYQgSP6t— Alecs Stam (@AlecsStam) December 18, 2018
Ima kratak fitilj, pa je jednom prilikom navijaču koji ga je kritikovao ponudio da ga zameni na klupi! A zabeležen je i ovekovečen momenat kada je jednom pored klupe đuskao kao da je na svadbi!
Jednom izjavom je pecnuo susede u BiH, svesno ili nesvesno - ne znamo! Prilikom nedavnog gostovanja u Banjaluci protiv Borca u kvalifikacijama za Ligu šampiona dao je izjavu koja je snažno odjeknula!
- Imao sam priliku tokom trenerske karijere da radim sa dosta srpskih fudbalera. Oni su svi vrele krvi kao i mi Rumuni. Postoje velike sličnosti između naša dva naroda, tako da se radujem što igramo pred srpskim navijačima - rekao je Šumudika.
Foto: Reuters
Interesantno je da je Šumudika posle ispadanja od Jang Bojsa navijačima obećao: ako ostane na klupi osvojiće titulu u Rumuniji, petu uzastopnu!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šampion Srbije će se u plej-ofu za ulazak u Ligu Evrope sastati sa rumunskim Klužom, a prva utakmica dvomeča na programu je u utorak od 21 sat na stadionu "Rajko Mitić"
Pevač Zdravko Čolić, kom je danas bačena bomba na kuću, je krajem devedesetih navodno zelenašima platio dug svog brata Dragana Čolića, koji je iznosio 300.000 maraka.
Eva Ras, čuvena srpska glumica, dala je svoj komentar povodom blaćenja Srbije u Hrvatskoj, kada je Dragan Bjelogrlić, jedan od blokadera iz redova glumaca, govorio loše o državi koja je finansirala njegove kapitalne projekte.
Trojni pakt - Albanija, Hrvatska i takozvano Kosovo - održao je nedavno trilateralni sastanak na kome su dogovoreni dalji koraci, koji moraju doći u fokus srpskih službi, pošto je bez ikakve sumnje taj savez uperen upravo protiv Srbije.
Lider LDP-a Čedomir Jovanović razobličio je idelologa blokadera Boža Prelevića, poznatijeg kao Boža Ratkapna, koji je izgleda zaboravio svoju prošlost jer se danas predstavlja kao veliki borac za pravdu.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je gostujući na Televiziji Prva da blokadere apsolutno ne interesuje istina niti 16 izgubljenih života.
Dinko Gruhonjić, čovek za koga je Srebrenica genocid, a takozvano Kosovo nezavisno, i koji se lično poredio sa ustašlim zločincem Dinkom Šakićem, koji je poznat po klanju Srba, organizovao je još jedno maltretiranje građana Novog Sada.
Dragan Bjelogrlić, samoprozvani "izgnanik iz Srbije", koji u poslednje vreme napada vlast jer ga je "stavila na crnu listu" i "ne dozvoljava mu da glumi u filmovima u svojoj zemlji", pre samo 8-9 godina vrteo je sasvim drugačiju ploču.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Svetski dan borbe protiv raka obeležava se danas širom sveta, a za cilj ima podizanje svesti o značaju prevencije, ranog otkrivanja i lečenja malignih bolesti. Gradski zavod za javno zdravlje Beograd navodi da su maligne bolesti jedan od vodećih uzroka obolevanja i umiranja i u Srbiji.
Planina Rtanj na istoku Srbije godinama privlači turiste i one koji veruju da zbog oblika piramide ima posebnu energetsku moć. Ovih dana sve više se priča da Srbija ima još "piramida".
Policija i tužilaštvo tragaju za dvojicom napadača koji su u noći između 1. i 2. februara bacili tzv. Molotovljev koktel na objekat poznate firme u Surčinu.
Sigurnosne kamere na vili Zdravka Čolića na Dedinju snimile su svaki sekund napada koji je juče u ranim jutarnjim satima uzdrmao jedno od najelitnijih beogradskih naselja.
Rusija je arktička država, za razliku od većine zemalja Evropske unije, i otvorena je za saradnju na Arktiku, izjavio je portparol predsednika Ruske Federacije Dmitrij Peskov.
Dečak Ostin Eplbi (13) preplivao je oko četiri kilometra kroz uzburkano more kako bi spasao majku i dvoje braće i sestara kod obale Zapadne Australije.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski prodao je Ukrajinu u žrvanj rata zapadnim zemljama koje uopšte ne teže da pomognu toj državi, kaže Viktor Medvedčuk lider pokreta "Druga Ukrajina".
U fajlovima Džefrija Epstina koje je objavilo američko Ministarstvo pravde postoji prepiska u kojoj se pominje ime holivudskog glumca Džordža Klunija i njihovog susreta.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Nemački supermodel Hajdi Klum izazvala je pravu buru na društvenim mrežama kad je na Instagramu objavila snimak u kojem se pojavljuje gotovo naga, samo u belom kaputu i donjem rublju.
Voćni kolač sa grizom je najsočniji desert koji miriše na dom i detinjstvo. Tajna je u načinu slaganja, a kroz vazdušasto testo se prepliću ukusi jabuke i crvenog voća iz zamrzivača.
Stručnjaci su otkrili kojih šest namirnica utiče na smanjenje lošeg holesterola, a samim tim i na bolje funkcionisanje organizma, pa je poželjno da ih češće jedete.
Učesnica "Pesme za Evroviziju" Aleksandra Sekulić prozvala je organizatore da nisu imali jednak tretman prema učesnicima tokom snimanja video materijala.
U lokal brze hrane u centru Beograda, koji je u vlasništvu Nikole Dragojlovića Sove, prvog supruga pevačice Katarine Kaje Ostojić, bačena je eksplozivna naprava, a izlog lokala je uništen.
U lokal brze hrane u centru Beograda, koji je u vlasništvu Nikole Dragojlovića Sove, prvog supruga pevačice Katarine Kaje Ostojić, bačena je bomba, a tim povodom oglasio se PR tim pevačice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar