04.11.2021

22:57

GOLEADA U PORTUGALU! Mreže IZBUŠENE u duelu Brage i Ludogoreca /VIDEO/

Reuters

Fudbaleri Brage savladali su Ludogorec rezultatom 4:2 u četvrtom kolu Lige Evrope

Domaći tim je poveo u 25. minutu preko Al Musratija, ali su Bugari došli do izjednačenja zahvaljujući golu Pjeros Sotirija osam minuta kasnije.

Juri Medeiroš je u 37. minutu ponovo doveo Bragu u vođstvo, a tri minuta posle toga je Galeno povisio na 3:1.

Četvrti gol za Braguje dao Mario gonzalez u 73. minutu, a poraz Ludogoreca je šest minuta kasnije ublažio Igor Plastun.

Braga je ovom pobedom iskoristila poraz Crvene zvezde od Midtjilanda i preuzela je lidersku poziciju na tabeli grupe F. Portugalski tim sada ima devet bodova, srpski je drugi sa sedam, Dancu su osvojili pet, a Bugari su ostali na začelju sa jednim bodom.

U preostalim mečevima koji su se igrali od 21 čas, najubedljiviju pobedu je ostvario Bajer Leverkuzen koji je sa 4:0 pobedio Betis, a meč su obeležili dirketni crveni kartoni koje su u finišu susreta dobili Nabil Fekir i Kerem Demirbaj.

U komšiluku je Dinamo u Zagrebu pobedio Rapid iz Beča sa 3:1, dok je Ferencvaroš rezultatom 3:2 poražen od Seltika.

Pobedu je takođe ostvario i Fenerbahče koji je u gostima sa ubedljivih 3:0 pobedio Antverpen.

Na kraju, plen su podelili Lester i Spartak iz Moskve (1:1), kao i Marsej i Lacio (2:2).