• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

21.03.2022

10:11

ODBIO JE CRNU GORU ZBOG LAŽNE DRŽAVE KOSOVO! Tumbaković otkrio sve detalje: Ružno sam otišao, kao da sam nekoga izdao!

Fudbal

ODBIO JE CRNU GORU ZBOG LAŽNE DRŽAVE KOSOVO! Tumbaković otkrio sve detalje: Ružno sam otišao, kao da sam nekoga izdao!

Ljubiša Tumbaković, bivši selektor fudbalske reprezentacije Srbije, ali i Crne Gore, otkrio detalje odlaska sa klupe Sokolova

Nekadašnji trener Partizana Ljubiša Tumbaković bio je selektor Crne Gore od januara 2016. do juna 2019. godine.

Ali, došlo je, kako kaže, do ružnog razlaza.Tumbaković je odbio da vodi "sokolove" protiv reprezentacije tzv. Kosova i to ga je koštalo selektorskog posla u Crnoj Gori. Takođe, na tom meču nisu igrali ni Mirko Ivanić i Filip Stojković.

U intervjuu za Kurir podsetili su Tumbakovića na izjavu: "Žao mi je što sam otišao iz Crne Gore i žao mi je što sam bio selektor Srbije".

- Vrlo ružno sam otišao iz Crne Gore, otišao sam kao neko ko je u datom momentu nekoga izdao tamo, a ovde sam došao kao neko ko je patriota ili nacionalista. To je suština priče. Ja sam došao na poziv Dejana Savićevića u Crnu Goru da budem selektor, hteo sam da uobličim karijeru. Da li ima nešto lepše od toga da budeš selektor svoje države? Crnu Goru sam smatrao tako da su Crna Gora i Srbija jedna zemlja. Tamo sam imao fantastičnu priču sa ljudima iz saveza, medijima i narodom. Napravili smo najbolje rezultate. Namestila se ta utakmica protiv Kosova, jedino logično je bilo da se jedan patriotski deo iskaže. Bar sam tako mislio tog momenta da je tako logično - ispričao je Tumbaković i dodao da želi što je iz Crne Gore otišao bez pozdrava, što su mu igrači i zamerili.

Foto: reuters

 

- Pripremao sam fudbalere za tu utakmicu, da sam to napravio tamo pitanje je kako bih se vratio u Srbiju. Zamerili su mi igrači i otišao sam praktično bez pozdrava i jako mi je žao.

Foto: Reuters

Ljubiša Tumbaković dok je bio trener Crne Gore

Tumbaković je potom postao selektor Srbije.

- Onda sam došao ovde u Srbiju misleći da se neću više baviti trenerskim poslom bar na ovim prostorima. Onda je naišao taj poziv pa opet nastavak one priče, prihvatio sam to ali nisam došao u pravo vreme. Ljut sam na sebe što sam prihvatio ponudu tog momenta. Nisam našao dodirnu tačku i nisam mogao da se iskažem onako kakav sam. Izjava ružno deluje, ali šta da radim. Nije lepo, ali šta da radim. Patim zbog toga jer bih možda da nije bilo te utakmice i dalje bio selektor Crne Gore. To je život - ispričao je Tumbaković.

Bonus video


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!
Live TV

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!

U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.

11.07.2026

10:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

"Škaljarac" ubijen hicem u grudi sa 204 metra: Optužnica otkriva sve detalje, Đurića likvidirali u Spužu, smislili "šemu" za skrivanje tragova
Region

"Škaljarac" ubijen hicem u grudi sa 204 metra: Optužnica otkriva sve detalje, Đurića likvidirali u Spužu, smislili "šemu" za skrivanje tragova

Srđan Popović pucao je iz snajperske puške i ubio navodnog pripadnika "škaljarskog klana" Dalibora Đurića sa razdaljine od 204 metra, a zatim preplivao reku Zetu i ostavio oružje da se spali u podmetnutom požaru, piše u optužnici Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) Crne Gore protiv tročlane ekipe optužene za zločin u krugu zatvora.

18.07.2026

08:16

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set