• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

18.04.2022

11:20

SKANDAL TRESE ŠPANIJU! Fudbalski as zgrnuo milione, uzeo 24.000.000 evra, sve procurelo u javnost!

reuters

Fudbal

SKANDAL TRESE ŠPANIJU! Fudbalski as zgrnuo milione, uzeo 24.000.000 evra, sve procurelo u javnost!

Podeli vest

Fudbaler Barselone Đerar Pike i predsednik Fudbalske federacije Španije Luis Rubijales su na stubu srama

Pojavile su se informacije dogovora fudbalera Barselone i predsednika FS Španije kako bi se španski Superkup održavao na Bliskom istoku u novom formatu. Isplivali su audio snimci, u kojima njih dvojica dogovaraju multimilionerski ugovor.

Pike zaradio 21 miliona evra

Rubijales i Pike dobili su ogroman bonus za organizovanje takmičenje, po kojem bi kompanija fudbalera Barselone trebalo da inkasira čak 24.000.000 evra. Kako ekskluzivno saznaje "El Konfidensijal" fudbaler Barselone i prvi čovek španskog fudbala udružili su snage. Na objavljenim snimcima  može se čuti glas Đerara Pikea na kojem objašnjava koliko bi koji klub mogao da dobije novca za učestvovanje na tom takmičenju, koje je prošireno i iz Španije preseljeno u Saudijsku Arabiju.

Foto: reuters

Đerar Pike zaradio milione

Pike i Rubijales su navodno dogovorili da dvomeč španskog Superkupa pretvore u "fajnal for" turnir koji bi mogao da bude bogatije prodat za TV prava, a naravno i oni bi više zaradili. Ideja je bila da se prvo sve ponudi Madridu i stadionu "Santijago Bernabeu", a kada bi očekivano bili odbijeni, da se sve zapravo održi na stadionu "Kamp Nou".

U priči je i Saudijska Arabija, sa kojom je Pike imao prethodnih saradnji preko njegove kompanije Kosmos Holding. Kada je Rubijales rekao Pikeovim predstavnicima da Real ne želi da ide tako daleko i da neće napuštati Španiju za manje od 8.000.000 evra, Pike je putem audio poruke pokušao sve da dogovori.

- Ako je pitanje novca, ako bi oni (Real, prim. aut.) igrali za osam miliona, pa plati Realu osam i osam za Barselonu. Ostala dva tima dobiju dva i jedan milion, to je 19. I ti zadrži Federaciji šest miliona, čoveče. Pre bi dobio ništa, sad je tu šest. I možda da to iscedimo iz Saudijske Arabije, da im kažemo da ako ne plate, Real neće igrati - bio je predlog Pikea.

Foto: reuters

 

U septembru 2019. godine, Fudbalska federacija Španije je potpisala ugovor da se Superkup  održava u Saudijskoj Arabiji u narednih šest godina. Španski savez je tako potvrdio garantovani dobitak od 40.000.000 evra neto. Kosmosu je za svaku godinu pripalo 4.000.000, sve skupa za šest sezona čak 24.000.000.

Navodi se da u svemu postoje i klauzule po kojima bi ugovor sa Saudijcima bio prekinut ukoliko Pikeov "Kosmos" ne bi dobio svoj novac iz bilo kog razloga. Za sada su predstavnici i španske fudbalske federacije i Đerara Pikea bili nedostupni za komentar, navodi "El Konfidensijal".

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Marić se oglasio o udarnoj temi: Poručio samo jedno
Politika

Marić se oglasio o udarnoj temi: Poručio samo jedno

Urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić bila je gost u emisiji "Dan na dan" na Prvoj televiziji, gde je govorila o skandaloznoj presudi koju je donela sudija blokaderka Tatjana Bezmarević Janjić iz Prvog osnovnog suda, po krivičnoj tužbi Zdenka Tomanović.

05.12.2025

14:08

Napravili obuke za volontere? Totalno ludilo blokadera: Skupljaju potpise za raspisivanje vanrednih izbora, a Vučić već najavio (FOTO)
Politika

Napravili obuke za volontere? Totalno ludilo blokadera: Skupljaju potpise za raspisivanje vanrednih izbora, a Vučić već najavio (FOTO)

Antisrpski mediji jedva su dočekali novu akciju u režiji blokadera zgubidana i to tik pred kraj godine, kada se ljudi spremaju za praznike i porodične aktivnosti. Međutim, da je ludilo u njihovim redovima sve veće, govori i činjenica da planiraju skupljanje potpisa za raspisivanje izbora, koje je predsednik Aleksandar Vučić već najavio.

05.12.2025

12:31

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set