TRAGEDIJA! Svetski mediji javljaju: Umro NAJMOĆNIJI fudbalski agent na svetu!
Prema pisanju svetskih medija, pretežno iz Italije, Mino Rajola, jedan od najmoćnijih fudbalskih agenta ikada, iznenada je preminuo
28.04.2022
13:52 >> 14:04
Fudbal
Raiola je rođen 1967. u Salernu, u južnoj Italiji. Godinu dana kasnije sa roditeljima se preselio u holandski grad Harlem. Odrastajući u Holandiji, njegov otac je otvorio uspešan restoran u kome je Raiola proveo svoje mlađe godine radeći kao konobar. Istovremeno je stekao diplomu srednje škole i dve godine studirao, upisavši Pravni fakultet. Govori sedam jezika: italijanski, engleski, nemački, španski, francuski, portugalski i holandski.
Počeo je da igra fudbal za omladinski tim HFC Harlema, ali je prestao da igra sa 18 godina 1987. da bi postao šef omladinskog tima.Nakon kratkog poduhvata kao igrač i administrator, Raiola je ostao uključen u fudbalski svet, ovog puta kao fudbalski agent. Počeo je da radi u Sports Promotions, kompaniji za sportske agente, i pomagao je u transferima nekoliko istaknutih holandskih igrača u italijanske klubove, uključujući igrača Ajaksa Brajana Roja (1992. u Fođi), Marcijana Vinka (1993. u Đenovu), Vima Jonk i Denis Bergkamp (obojica 1993. u Internazionale) i Mišel Krik (1994. u Padovu). Posle nekog vremena, međutim, odlučio sam da napustim kompaniju i pokrenem sopstveni biznis. Njegov prvi samostalni veliki transfer bio je potpis Pavela Nedveda iz Sparte iz Praga za Lacio nakon njegovog impresivnog nastupa na UEFA Euru 1996, gde je Nedvedova Češka stigla do finala.
Više od 20 igrača koji igraju u evropskim ligama predstavlja Raiola! Godine 2008. bio je uključen u dva disciplinska saslušanja koje je pokrenula Federazione Italiana Giuoco Calcio (FIGC) zbog nepravilnosti u transferu kao deo šire istrage o profesionalnom fudbalu od strane italijanskih vlasti!
U avgustu 2016, nakon što je zatvorio svetski rekordni transfer Pola Pogbe u Mančester junajted, Raiola je zaradio 25 miliona evra od Pogbinog transfera od 105 miliona evra! Kasnije je kupio kuću u Majamiju, jednog od najpoznatijih američkih mafijaških bosova, Al Kaponea, za 9 miliona evra! Al Kapone je ovu kuću kupio još 1928. godine, da bi je Rajola renovirao, a sam je tvrdio da mu je bila umanjena cena kupovine zbog "veza sa porodicom Al Kapone".
Još uvek postoje senke nad ovom kupovinom, jer agencija koja je bila zadužena za prodaju tvrdi da Rajola nema puno vlasništvo na njom, te da je još uvek otvorena za iznajmljivanje, za slikanje i snimanje filmova i serija.
Pod njegovim budnim okom su Pol Pogba, ali vodi brigu i o karijeri Zlatana Ibrahimovića, Erlinga Halanda, Romelua Lukakua, Marija Balotelija, Marka Veratija, Henriha Mhitarjana, Đanluiđija Donarume, Matijasa de Lihta, Stefana de Fraja, Ivringa Losana, Džastina Klajverta..
Blokaderi su još jednom pokazali da njihova monstruoznost ne poznaje granice.
28.06.2026
12:04
Novinarski duo s blokadersko-tajkunske televizije Nova S, Marko Novičić i Nastasija Stošić, ovog jutra ostao je frapiran zbog onoga što je doživeo tokom obilaska jedne kraljevačke pijace, i to sve u programu uživo.
28.06.2026
08:48
Od paklenih vrućina u Evropi bukvalno se tope semafori u Berlinu i u Italiji, a tamošnji mediji javljaju da puca i auto-put.
28.06.2026
12:52
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić čestitao je pripadnicima Žadarmerije Vidovdan, slavu i Dan te jedinice.
28.06.2026
12:33
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podrška njegovoj politici koju pokazuju poslednja istraživanja javnog mnjenja dolazi otuda što, dok jedni blokiraju puteve, drugi ih grade.
28.06.2026
12:17
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije danas, 28. juna, organizuju prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, gde prisustvuje i predsednik Aleksandar Vučić.
28.06.2026
10:49
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje za teritoriju Srbije na veoma visoke temperature, koje će trajati do 2. jula, dok je u Somboru i Kikindi jutros u 10 časova izmerena temperatura od čak 33 stepena.
28.06.2026
10:16
U selu Senje kod Ćuprije nalazi se manastir Ravanica, zadužbina kneza Lazara i jedno od najvažnijih srpskih svetilišta, gde se i danas veruje da se dešavaju čuda i isceljenja, posebno na Vidovdan.
28.06.2026
11:19
Narodno verovanje za Vidovdan kaže da bi danas trebalo obratiti posebnu pažnju na vremenske prilike, jer se veruje da one mogu nagovestiti kakva će biti godina pred nama.
28.06.2026
08:00
Kompanija Ferero pokrenula je hitno povlačenje jednog od svojih popularnih proizvoda Nutela sa tržišta, zbog prisustva sitnih metalnih delova.
28.06.2026
08:32
Teška saobraćajna nesreća dogodila se u subotu, oko osam časova ujutru, kada je vozač turističkog autobusa lozničkih registarskih oznaka, I. N. (47), izgubio kontrolu nad vozilom.
28.06.2026
12:08
Tokom popodnevnih sati na lokalnom putu od Čačka ka selu Gornja Gorevnica došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovali motocikl i putničko vozilo.
28.06.2026
13:26
Vrlo teška noć je iza stanovnika Guče, posebno onih meštana koji žive u Ulici Prvomajskoj. Meštani opisuju kako je sve izgledalo nakon što je došlo do curenja amonijaka u jednoj hladnjači, a Milenko Paunović svedoči o tome kako je spasavao sina i njegovu porodicu.
28.06.2026
11:01
Istarska policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad državljaninom Srbije (29), koji se sumnjiči za krivično delo iskorišćavanje dece za pornografiju. Muškarac je zatečen kako u jednom turističkom objektu na području Istre mobilnim telefonom krišom snima nagu decu, nakon čega je uhapšen.
28.06.2026
12:50
Osmogodišnji mališan iz sela Brestovac kod Bora preminuo je u noći između 26. i 27. juna u Opštoj bolnici u Boru.
28.06.2026
11:18
Pet osoba je povređeno kada je automobil uleteo među pešake u londonskom Iling Brodveju, a policija je ubrzo posle incidenta uhapsila 34-godišnjeg britanskog državljanina rođenog u Somaliji zbog sumnje na pokušaj ubistva i opasnu vožnju.
28.06.2026
12:10
Iranski raketni i dronovski udari na američku pomorsku bazu u Bahreinu napravili su štetu veću od 400 miliona dolara, a Vašington sada razmatra da deo svojih objekata u Zalivu pomeri dalje od dometa iranskih raketa i bespilotnih letelica.
28.06.2026
11:40
Pariz se suočava sa najtežim posledicama ekstremnog toplotnog talasa: bolnice su preopterećene, pogrebne službe pune ili na ivici kapaciteta, a prema izveštaju Fransinfoa, u petak je zabeleženo najmanje 109 smrti povezanih sa vrućinom.
28.06.2026
11:10
Poslanik Evropskog parlamenta iz Luksemburga Fernan Kartajzer izjavio je da stanje ruske ekonomije ne potvrđuje negativne prognoze koje su na Zapadu izricane posle uvođenja sankcija Moskvi.
28.06.2026
10:40
Miss Srbije otvorila 9. Filmski festival u Ravnom Selu, evo kako su meštani dočekali svoju princezu!
27.06.2026
14:39
Njegova ekselencija Jan Bondi, ambasador Češke Republike u Srbiji, prisustvovao projekciji i razgovoru sa autorima u okviru nove festivalske selekcije
27.06.2026
13:48
Fitnes influenserka Eda Elisa izbačena je iz aviona jer je na gejt došla u prekratkom šortsu, pa je na aerodromu nastao neviđeni skandal.
26.06.2026
14:06
Premijeru treće sezone hit serije "Kuća zmaja" u prva tri dana od emitovanja pogledalo je neverovatnih 21,5 miliona gledalaca širom sveta.
26.06.2026
13:50
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
26.06.2026
13:01
Punjeni krompir sa kuvanim povrćem odličan je predlog za ručak ili večeru za vreme Petrovdanskog posta.
28.06.2026
12:00
Bez kupovine novih delova i bez pomoći servisera, vaš laptop može ponovo raditi brže uz pomoć 7 jednostavnih trikova.
28.06.2026
10:00
Da li vam je potrebno puno vremena da shvatite da li ste zainteresovani za nekoga na prvom sastanku? Mnogi ljudi će reći da je osećaj gotovo trenutan, ali ipak odluku treba ostaviti za kasnije.
28.06.2026
09:00
Tražite idealan obrok za letnje vrućine? Osvežavajući celer i nekoliko odabranih sastojaka postaju konkretan, zasitan i lagan obrok
28.06.2026
08:00
Svi želimo čvrst, sladak paradajz koji traje što duže. Pratite par jednostavnih pravila i zadržaće svežinu celu nedelju.
28.06.2026
07:00
Poznata voditeljka Sanja Marinković rešila je da do kraja raskrinka sramnu prošlost kontroverzne rijaliti zvezde, pa je pred milionima izvukla spisak njenih intimnih odnosa!
28.06.2026
08:09
Pevač Dragan Kojić Keba je sinoć na festivalu bio glavna tema generacije Zed, jer se snimao sa klinkama, upoznao GZUZ-a, ali i nastupao sa popularnim klincima!
28.06.2026
08:55
Starleta Atina Ferari ekskluzivno za Informer je otkrila da uživa u vezi sa starijim, ali i sveže razvedenim pevačem.
28.06.2026
06:40
Sigurni smo da znate svaku reč pesme "Vidovdan", a kompozitor i tekstopisac Milutin Popović Zahar otkrio je kako je davne 1989. godine ona zapravo nastala.
28.06.2026
11:09
Na Ušću u Beogradu sinoć se održalo treće veče Music Week-a na kom je nastupala zanosna Teodora Popovska, koja je izazvala pažnju javnosti snimanjem sa Draganom Kojićem Kebom!
28.06.2026
10:27
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.