03.05.2022

20:00

LIVERPUL RAZMONTIRAO ŽUTU PODMORNICU ZA FINALE LIGE ŠAMPIONA! "Redsi" bili neprepoznatljivi u prvih 45 minuta, a onda je proradila crvena mašinerija!

Fudbaleri Liverpula savldali su Viljareal rezultatom 3:2 na gostujućem terenu i tako su izborili plasman u finale Lige šampiona.

Bio je ovo neverovatan meč. Prvo poluvreme je bilo u znaku Viljareala, a u drugom je Liverpul dokazao zašto je zaslužio plasman u finale.

Furiozno je krenuo Viljareal u ovaj meč. Dia je postigao meč već u trećem minutu meča i tako je obradovao navijače "žute podmornice".

Nastavili su silovito domaći. Redali su se napadi ispred gola Alisona.  Imao je sjajnu šansu Pareho, a zatim je zapretio i Moreno.

U 37. minutu desio sporan momenat, kada je Lo Selso je srušen u šesaestercu, ali sudija Dani Makele je posle VAR provere odlučio da nije jedanaesterac.

U 40. minutu "žuta podmornica" je ponovo šokirala "redse", ovaj put je strelac bio Kokelan, a navijači domaće ekipe su bili još glasniji.

S početkom drugog poluvremena gledali smo potpuno drugačiji Liverpul. Puleni Jirgena Klopa su konstantno pretili, što se isplatilo u 61. minutu kada je Fabinjo bio precizan.

Izjednačenje za Liverpul je doneo Luis DIjaz samo pet minuta kasnije,  a zatim Sadio Mane u 61. minutu otklonio svaku sumnju ko će igrati finale Lige šampiona.

Do kraja meča gledali smo bledi Viljareal i siloviti Liverpu, a od 85. minut Kapu je dobio crveni karton tako da je domaći tim morao da nastavi sa igračem manje.

Liverpul će sutra saznati protiv koga igra finale Lige šampiona posle duela Real Madrida i Mančester sitija.

Viljareal-Liverpul 2:3 (2:0)

Golovi: Dia (3), Kokelan (20) - Fabinjo (61), Dijaz (66), Mane(74)

Stadion: E Stadio De La Karemika

Sudija: Dani Makeli

Viljareal:Rulj, Fojt, Albiol(Od 79. Aurijer) , Tores, Estupinjan(Od 79. Trigeros), Lo Selso, Pareho, Kapue, Kokeli(Od 68 Pedraza), Dia(Od 79, Alakres), Moreno(Od 68. Čikuce)

Liverpul: Alison, Trent-Aleksander, Konate, Van Dajk, Robetson(Od 79.Cimikas), Kejta(Od 79. Henderson), Fabinjo, Alkantra(Od 79. Džons), Žota(Od 46. Dijaz), Mane, Salah

KRAJ UTAKMICE

85. minut - Kapu je dobio crveni karton

Tekst potpisa

84. minut - Snažan start Toresa nad Maneom, nakon koga je dobio žuti karton

79. minut - Odlična  odbrana Rulja

74. minut - Potpuni preokret! Sjajno se snašao Mane i postigao treći gol za Liverpul

71. minut - Neprepoznatljiv Viljareal u drugom poluvremenu

66. minut - Goool! Luis Dijaz pogađa za 2:2

61. minut - Fabinjo postiže gol. Lopta je prošla kroz noge golmanu Rulju!

56. minut - Promašaj Luisa Dijaza

54. minut - Zatresao je prečku Aleksander-Arnold

53. minut - Odlično je Rulj boksovao loptu

50. minut - Prvo dobra reakcija defanzivaca Viljareala, a zatim promašaj Salaha

49. minut - Prekršaj nad Parehom

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

44. minut - Ponovo je Lo Selso pao u šesanestercu, ali ništa od prekršaja

42. minut - Blorkirali su igrači Viljareal šut Žote

40. minut - Kokelan postiže gol za 2:0

37. minut  - Los Selso je pao šesaestercu, ali nije glavni arbitar meča svirao penal.

32. minut - Dobra reakcija defanzivaca Viljareal na cenaršut Arnolda

25. minut - Liverpul je ima šansu! Rulj je odbranio šut Žote, zatim je Salah imao šansu, ali bez uspeha

22. minut - Dobra prilika za Viljareal, ali Dia je bio u ofsajdu!

16. minut - Ponovo preti Viljareal. U poslednji momentat Robertson je blokirao Morenov šut

12. minut - Nova šansa za Viljareal. Zapretio je Pareho

10. minut- Dobar centaršut Robertson, ali nije najbolje snašao Žota

9. minut - Pravi Moreno faul nad Robertsonom.

3. minut - Viljareal vodi 1:0. Dia postiže gol za vođstvo. Odmah je "žuta podmornica" krenula ofanzivno i to se isplatilo.

1. minut - Utakmica je počela

20.00 - Dobrodošli na naš blog posveće polufinalnoj utakmici Lige šampiona između Liverpula i Viljareal.

Pitanje koje je podelilo Srbe: Kućni ljubimci u kafićima, da ili ne? (VIDEO)

Tema Vikend info jutra bila je pitanje koje je kopka gledaoce, ali i goste u studiju, a to je da li psi, generalno životinje, smeju da obitavaju u kafićima i restoranima i da li je opravdano naplaćivanje njihovog boravka u objektu. O tome su polemisali Aleksandar Gavrić iz organizacije Animal Rescue Srbija, modni fotograf Dejan Milićević, Ivan Gavrilović, pevač i veterinar Srećko Radojičić.