Crvena zvezda je na 14. mestu po uspešnosti u poslednjih skoro 70 godina,pa su ispred mnogih velikana evropskog fudbala
Crvena zvezda je 29. maja 1991. godine postala prvak Evrope i tako ispisala istoriju UEFA takmičenja pa ne čudi što u posebnom društvu.
Zvezda na 14. mestu
Prema podacima specijalizovane platforme koja se bavi statistikom "Swiss data" najtrofejniji srpski klub je na 14. mestu na osnovu osvojenih bodova u istoriji evropskih takmičenja, tačnije od sezone 1955/1956.
The 100 most successful clubs in the last 67 years in international competitions
Zvezda je osvojila 101.867 bodova i iza sebe je ostavila gigante kao što su Liverpul, Atletiko Madrid, PSV, Arsenal, Seltik, Pari Sen Žermen, Čelsi i Borusija Dortmnund. Ispred šampiona Srbije su Real Madrid, Barselona, Benfika, Bajern Minhen, Juventus, Ajaks, Mančester Junajted, Porto, Dinamo Kijev, Rendžers, Milan, Andreleht i Inter.
Na 40. poziciji je Partizan, koji je iza sebe ostavio ozbiljne evropske klubove kao što su Totenhem, Fenerbahče, Marselj, Fjorentina, Napoli, Mančester Siti...
Sa ovih prostora dobro se kotira i Dinamo iz Zagreba koji se nalazi na 19. mestu sa 82.217 bodova, dok je Hajduk iz Splita na 51. poziciji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Diplomatski uspeh i sastanci predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa najvažnijim evropskim liderima u Tivtu bio je povod za najnoviji rat na relaciji blokaderi-opozicija.
Dokaz da je među blokaderima sve popucalo i da više ne znaju gde udaraju jeste objava jednog od vođe blokada, Nemanje Miloševića, na društvenoj mreži Iks.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić odgovorila je Borku Stefanoviću koji je prozivao predsednika Aleksandra Vučića nakon posete Tivtu, vidno ozlojeđen zbog respekta koji je Vučiću tamo ukazan među najmoćnijim ljudima Evrope.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
Dok su mnogi birali luksuzne automobile i klasične načine dolaska na matursko veče, učenici Tehničke škole u Valjevu, odeljenja 3-2 odlučili su da na proslavu dođu bagerom!
Navodnom pripadniku tzv. "vračarskog klana" i suprugu starlete Tamare Đurić Nikoli Kačareviću ponovo je odobreno puštanje iz pritvora, ali uz pozamašno jemstvo!
U Makarskoj je u utorak došlo do incidenta prilikom policijskog postupanja zbog droge, pri čemu je jedna žena uhapšena, nakon što je pružila otpor i napala policajce.
Viši sud u Beogradu je završio izvođenje dokaza u postupku protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, roditelja dečaka-ubice koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro svojih vršnjaka i radnika obezbeđenja, a u sredu bi trebalo da počne iznošenje završnih reči pred donošenje druge presude.
Premijer Slovačke Robert Fico upozorio je da bi incidenti poput eksplozije pomorskog drona u crnomorskoj luci Konstanca u Rumuniji mogli da predstavljaju uvod u širu globalnu eskalaciju, uključujući i Treći svetski rat.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je danas da odgovor ruskog predsednika Vladimira Putina na njegovo otvoreno pismo, u kojem je pozvao na održavanje direktnog sastanka, znači da Rusija ponovo bira rat.
Mogući mirovni sporazum između Sjedinjenih Američkih Država i Irana zavisi od toga da li će administracija Donalda Trampa pristati da oslobodi 24 milijarde dolara zamrznute iranske imovine.
Više demonstranata privedeno je danas u Briselu tokom studentskih protesta protiv najavljenih vladinih mera štednje koje bi pogodile obrazovanje na francuskom jeziku.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Tokom letnjih vrućina i kućni ljubimci su izloženi ozbiljnom riziku od pregrevanja, zbog čega je važno prilagoditi njihove aktivnosti i na vreme prepoznati simptome toplotnog udara.
Spor internet, prekidi tokom video-poziva ili sporo učitavanje stranica često se mogu rešiti jednostavnim restartovanjem Wi-Fi rutera, koji može pomoći da mreža ponovo radi stabilno i bez problema.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar