22.11.2022

16:00 >> 18:56

OČOA DONEO BOD MEKSIKU! Iskusni golman UČINIO MAŠINU ZA DAVANJE GOLOVA BESKORISNOM, BIĆE JAKO ZANIMLJIVO U GRUPI C!

REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Poljske i Meksika odigrali su nerešeno rezultatom 0:0 utakmicu prvoog kola grupe C

U prvom poluvremenu nismo videli mnogo šansi. Ipak, primetno je Meksiko bio konkretniji od selekcije Poljske.

Najozbiljniju šansu su imali u 26. minutu. Fantastičan šut je uputio Vega, ipak lopta je otišla pored gola.

Od šansi trebalo bi izdvojit šut Lozana u 39. minutu, i priliku kada je Sančez u 43. minutu uputio centaršut, ali sjajno se snašao Šćesni.

Najjača Karika reprezentacije Poljske Robert Levandovski bio je totalno neprimetan u prvom poluvremenu.

U  53. minutu Levandovski je pao u šesnaestercu posle duela sa defanzivcem Poljske, a nakon VAR provere sudija je pokazao na belu tačku.

Odgovornosti se prihvatio upravo Levandovski, ali sjajno ga je pročitao legendarni golman Giljermo Očoa i tako spasao svoj tim.

Do kraja utakmice obe ekipe su pokušale da dođu do gola, ipak nije bilo uspeha ni sa jedne strane.
Tako da gledam veoma zanimljivu situaciju u grupi C.

Saudijska Arabija je prva sa tri boda, a onda slede Poljska i Meksiko sa po bod, dok je poslednja Argentina bez bodova.

Meksiko-Poljska 0:0

Stadion 974

Sudija:Kris Bit

Meksiko: Očoa, Sančez,Montez, Moreno, Galjardo, Herera (Od 70. Rodrigez), Alvarez, Čavez, Lozano, Vega (Od 83. Antuna), Martin (Od 70. Raul Himenez)

Poljska: Šćesni, Berzinski, Glik, Kivior, Keš, Kaminski, Krihovjak, Šimanski(Od 71. Frankovski), Zalevski, Zjelinski, Levandovski

KRAJ UTAKMICE

85. minut - Pao je Čavez na travu posle kontakta sa igrače Poljske, ipak nije biolo faula

79. minut - Šutirao je Vega, ali preko gola.

71. minut - Dobio je udarac u glavu Robert Levandovski pri duel sa defanzivcem Meksika

63. minut - Sjajan šut Martina, ali još bolja odbrana Šćesnija1

57. minut -  Robert Levandovski se prihvatio odgovornosti, ali brani Očoa. Pokušali su ponovo Poljaci u šesnaestercu, ali bez uspeh!

53. minut - Prva ozbiljna šansa za Poljsku, pao je Levandovski u šesnaestercu, a posle VAR provbere odlučeno je da je penal za Poljsku, a Moreno je dobio žuti karton!

51. minut - Korner za Meksiko

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - Odlično je šutira Lozano, ali nova odbrana Šćesnija, korner za Meksiko!

43. minut - Šalje Sančez loptu u šesnaesterac, ipak najbrži je bio golman Poljske Šćesni

39. minut - Zapretio je Lozano,ali samo korner za Meksiko!

37. minut - Faul u napadu pravi Krihovjak

30. minut - Sančez je dobio žuti karton, to je prvi žuti karton na utakmici

28. minut - NOVA ODLIČNA PRILIKA ZA MEKSIKO! Lopta je došla galarada, ipak prvi put ga je sprečio Šćesni,a  drugi put defanzivac Poljske

26. minut- Najozbiljnija šansa za Meksiko! Vega je probao glavo, ali lopta je otišla pored gola

21. minut - Pao je na ivici kaznenog prostora Robert Levandovski, kontakt je bilo, ali sudija je mišljenja da nije bilo faula

11. minut - Prvi korner za Meksiko! Prva ozbiljna pretnja po gol Poljske

8. minut - Ukazauje se pomoć reprezentativcu Poljske, Kamelu Gliku koji se sudario sa protivničkim igračom

7. minut - Imala je Poljska korener, pokušao je glavom Robet Levandovski, ipak samo novi korner

6. minut - Prva šansa za Poljsku, ipak nije se sjano snašao u proitvničko šesnaestercu Robert Levandovski

1. minut - Utakmica je počela