25.11.2022

19:00

ENGLESKA ĆE JOŠ SAČEKATI POBEDU NAD AMERIMA! Nula na Al Bajtu, ali i iznenađenje posle šestice Albiona na startu! (VIDEO+FOTO)

Engleska i Sjedinjene Američke Države odigrale su 0:0 u okviru 2. kola B grupe na Svetskom prvenstvu u Kataru. Gordi Albion sačekaće još da prvi put u istoriji pobedi Amerikance.

Prvo poluvreme počelo je sporo da ne kažemo mlako, bez većih uzbuđenja, ali kako su prolazili minuti, polako je uzbuđenje počelo raste.

Sve je krenulo od prve šanse koju je imao Kejn posle kombinovanja Beleingema I Sake. Šut je blokirao Cimerman, a lopta je otišla u korner. U prvih 15 minuta Albion je imao više loptu u nogama, ali sve se menja od prve prilike za Amerikance.

ENGLESKA - SAD 0:0

STADION: Al Bajt. Sudija: Hesus Valensuela

ENGLESKA: Pikford, Tripije, Stouns, Megvajer, Šo, Belingem (od 68. Griliš), Rajs, Saka (od 78. Rašford), Maunt, Sterling (od 68. Henderson), Kejn.

SAD: Tarner, Dest (od 77. Mur), Cimerman, Rim, Robinson , Mekkeni (od 77. Aronson), Adams, Musa, Vea (od 83. Rejna), Rajt (od 83. Sardžent), Pulišić.

U 16. minutu pokušao je Rajt na centaršut Mekkene, ali nije bio precizan.

U 26. minutu Veston Mekkeni propušta najbolju šansu na utakmici. Vea je centrirao, a veista SAD ostao je sam  na 7-8 metara i šutirao visoko preko prečke.

U 33. minutu Pulišić je zadrmao prečku! Pikford je pogledom ispratio loptu, samo ga je sreća spasila.

Tekst potpisa

U finišu poluvremena, Englezi su zapretili preko Sake i Maunta. Rezultat je ostao nepromenjen. “Nula” na poluvremenu.

U nastavku smo tek na momente gledali nešto zanimljivo na terenu. Bila je to prava, pravcata dosada, Amerikanci su bili opasniji, i bliže golu, ali daleko je to bilo od onog što smo videli u prvom poluvremenu.

Albion je tek u nadoknadi zapretio preko Harija Kejna, ali je bilo prekasno. Tako su SAD prvi put odigrale meč na Mundijalu bez golova.

Tako će Engleska još čekati na prvu pobedu nad Amerikancima.

Ipak i jedni i dugi zavise od - sebe u poslednjem kolu. Ukoliko SAD savladaju Iran sigurno idu dalje, dok Englezi teško da mogu da ostanu bez nokaut faze.

DRUGO POLUVREME

90+4. minut - Kraj utakmice! Na kraju bez golova, po bod i jednima i drugima.

90+3. minut - Najbolja prilika za Engleze. Luk Šo šalje loptu daleko od stative.

84. minut - Kao da i jedni i drugi jedva čekaju kraj! Kao da su zadovoljni nulom..

71. minut - Prava pravcata dosada! Bez prilika, uzbuđenja - ništa! Pulišić je najveća opasnost po gol Albiona.

63. minut - Amerikanci šansu traže iz prekida, opasni su, nekoliko kornera pred golom Engleza

58. minut - Evo kako se igra na Al Bajtu trenutno. Supruge Ramsdejla i Dajera to najbolje pokazuju.

57. minut - Amerikanci za nijansu ofanzivniji. Pokušava Pulišić.

49. minut - Izblokiran je pokušaj Amerikanaca, lopta se odbija do Mekkenija, koji se namestio ali šutirao visoko preko gola.

46. minut - Utakmica je nastavljena, Amerikanci su krenuli sa centra

PRVO POLUVREME

45+1. minut - Odličan napad Engleza, Maunt šutira jako po zemlji, Tarner brani. Korner. Tripije centrira, Tarner hzvata loptu. Kraj poluvremena.

45. minut - Šo je lepo prošao, udarac Sake - lopta ide preko gola.

40. minut - Opasan prodor Seržinjo Desta, defanzivci Engleske otklanjaju opasnost u poslednji čas.

33. minut - Snažan šut Kristijana Pulišića i prečkaaaaa! Pikford je pogledom ispratio loptu, samo ga je sreća spasila.

26. minut - Veston Mekkeni propušta najbolju šansu na utakmici. Vea je centrirao, a veista SAD ostao je sam  na 7-8 metara i šutirao visoko preko prečke.

16. minut - Pokušao je Rajt glavom, na centaršut Mekkene, lopta ide pored gola. Prva kakva takva prilika za Amerikance.

10. minut - Sjajna akcija Albiona, kombinovali su Belingem i Saka, koji je asistirao Kejnu na petercu, a šut kapitena engleske reprezentacije izblokirao je Cimerman i lopta je otišla u korner.

7. minut - Bez većih uzbuđenja na početku meča, obe reprezentacije "opipavaju puls" jedna drugoj

1. minut - Utakmica je počela, Engleska je prva krenula sa centra.

19.55 - Intonirane su himne, meč uskoro počinje

19.50 - Na tabeli posle nepotpunog drugog kola Engleska i Iran imaju po 3 boda, a SAD i Vels samo bod.

Standings provided by Sofascore

19.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Engleska - SAD na portalu Informer.rs

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.