KLADIONICE ODLUČILE! Evo ko je favorit u finalu Svetskog prvenstva!
Podeli vest
Čeka nas spektakl u finalu Svetskog prvenstva u Kataru, snage će odmeriti selekcije Argentine i Francuske u nedelju od 16 časova (RTS, Arena)
Prema svetskim kladionicama, ulogu blagog favorita ima Francuska, pošto je na pobedu "trikolora" određena kvota 2.70, a na trijumf Argentine 2.90. Koeficijent na nerešen ishod iznosi 3.15.
Francuska, aktuelni svetski šampion, izborila je četvrto finale u istoriji, a u nedelju (16.0, RTS, Arena) će mu na putu ka trofeju stajati reprezentacija Argentine
15.12.2022
09:52
Aktuelni svetski šampion izborio je četvrto finale u istoriji, a u nedelju će juriti treći trofej.
Izabranici Didjea Dešana pokušaće da postanu prva reprezentacija koja je odbranila tron još od Brazila 1962. godine.
Strelac prvog gola za Francuze u pobedi protiv Maroka (2:0) Teo Ernandez presrećan je što će ekipa imati priliku da brani titulu.
- Neverovatno je igrati dva uzastopna finala Svetskog prvenstva, obavili smo sjajan posao. Finale je velika utakmica, trudićemo se da pobedimo - poručio je Ernandez.
Foto: Tanjug/AP
Najbolji fudbaler Argentine Lionel Mesi (35) drugi put u karijeri dovukao je "gaučose" do finala Mundijala i ukoliko posle meča odluke u nedelju (16.00) podigne trofej, moći će opravdano da ponese zvanje najboljeg fudbalera svih vremena. Ako Argentina treći put u istoriji postane šampion sveta, zvezda PSŽ-a će stati rame uz rame sa najvećim fudbalskim božanstvom u domovini, pokojnim Dijegom Armandom Maradonom. Obojica bi u tom slučaju imala po titulu prvaka sveta i poraz u finalu i niko, ni u Argentini, više ne bi mogao da kaže da je popularni El Pibe veći od Lionela. Pogotovo ako se u obzir uzme Mesijeva klupska karijera, u kojoj je osvojio daleko više relevantnih trofeja i individualnih nagrada.
Hrvatska favorit protiv Maroka
U borbi za treće mesto na Svetskom prvenstvo igraju u subotu od 16 časova ekipe Hrvatske i Maroka.
Ove dve ekipe već su igrale u grupnom delu takmičenja kad je meč okončan bez golova (0:0), a sad sledi novi obračun. Koeficijent u kladionicama na pobedu "vatrenih" je 2.30, na remi 3.40, dok pobeda Maroka iznosi 3.10.
NAJVEĆI MESIJEVI
USPESI U KARIJERI
Barselona
- 10 puta prvak Španije
- Četiri puta šampion Evrope
- Tri puta klupski šampion sveta PSŽ
- Prvak Francuske Argentina
- Olimpijski šampion
- Finalista Mundijala drugi put
- Osvajač Kopa Amerika Individualno
- Sedam puta osvajač Zlatne lopte
- Šest puta Zlatna kopačka Evrope
- 14 puta argentinski fudbaler godine
- Timski duh je naša najveća snaga. Mislim da se Hulijan Alvarez posebno istakao. Odigrao je izvanredan meč. Imao je ključnu ulogu na terenu, trčao je, borio se. Nosio je ekipu - rekao je Mesi.
Argentinac je najavio da mu je ovo poslednji Mundijal jer bi na sledeći mogao da ode sa 39 godina.
- U nedelju ću odigrati poslednji meč na svetskim prvenstvima - poručio je Argentinac za list "Ole".
Mesi je protiv Hrvata odigrao 25. meč na svetskim šampionatima i u finalu će srušiti apsolutni rekord Nemca Lotara Mateusa po broju odigranih utakmica na planetarnim turnirima. Pogotkom u 34. minutu polufinala protiv Hrvatske došao je do 11. gola na Mundijalima i prestigao nacionalnog rekordera Gabrijela Omara Batistutu.
Foto: Reuters
Izjednačio je Maradonin skor po broju asistencija na SP, obojica sada imaju po osam. Trenutno je uz Francuza Kilijana Mbapea najbolji strelac turnira i favorit je da drugi put u karijeri bude proglašen za najboljeg igrača Svetskog prvenstva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Francuska, aktuelni svetski šampion, izborila je četvrto finale u istoriji, a u nedelju (16.0, RTS, Arena) će mu na putu ka trofeju stajati reprezentacija Argentine
Privremeno povlačenje NATO kontingenta iz Iraka započelo je 20. marta i završeno je u noći između 22. i 23. marta, nakon pojačanih napada Irana na vojne baze, saopštio je predstavnik Alijanse.
Geopolitički odnos snaga sve se vidljivije pomera u korist Moskve, a Rusija se trenutno nalazi u stabilnijoj i povoljnijoj poziciji nego ranijih godina, ocenjuje italijanski portal L’Antidiplomatico, pozivajući se i na procene pojedinih ukrajinskih analitičara.
Lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas se osvrnuo na anonimnog blokadera koji se javio u "Utisak nedelje" uz tvrdnju da mu je plenum zabranio da kaže kako se zove.
General u penziji Milorad Stupar izjavio je da je Vojska SR Jugoslavije početak NATO agresije 24. marta 1999. godine dočekala sa 120.000 vojnika na prostoru Autonomne pokrajine Kosova i Metohije.
Tanasije Marinković, profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, gostovao je u Utisku nedelje, a gledalac koji se uključio u program imao je pitanje za njega...
Lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas gostovao je u "Utisku nedelje" na Novoj S i osuo paljbu i po studentima blokaderima i po kolegama iz opozicije.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
U Republici Srbiji jedna od boljih karika jeste poljoprivreda, rekao je ministar poljoprivrede, šumarstva i poljoprivrede, Dragan Glamočić, gostujući u emisiji Info Jutro na Informer TV.
Porodica Mehmedović iz Kaknja godinama trpi bizarno maltretiranje od svog prvog komšije Idriza M., koji ih psuje, vređa, i pred ženama i decom se skida go.
Državljani Srbije, mladić (18) i maloletna devojka (16), uhapšeni su u nedelju ujutru, 15. marta, u mestu Sargans u kantonu Sent Galen u Švajcarskoj, nakon što su osumnjičeni za provale u auto-garaže.
Elvis B. iz Sjenice poginuo je sa još trojicom muškaraca na gradilištu u Beču, kada su se tokom izvođenja radova iznenada urušile građevinska skela, a radnici ostali zatrpani ispod betona.
Napad izraelskih snaga na most Kasmi je označio novu fazu eskalacije sukoba sa Hezbolahom, dok je predsednik Libana Žozef Aun upozorio da je reč o „uvodu u kopnenu invaziju“.
Direktorka Nacionalne obaveštajne službe SAD, Tulsi Gabard, iznela je pred Kongresom procenu da Rusija i Kina ubrzano razvijaju raketne sisteme koji bi mogli da probiju ili zaobiđu američku protivraketnu odbranu.
Pretnje američkog predsednika Donalda Trampa upućene Iranu mogle bi da dovedu do dodatnog zatvaranja Ormuskog moreuza, upozorio je bivši potpukovnik američke vojske Danijel Dejvis.
Rusija ubrzano menja pravac isporuke gasa, a ključne količine koje su decenijama išle ka Evropi sada se sve više preusmeravaju ka Kini, gde se priprema izgradnja novog gasovoda koji bi mogao da trajno promeni energetsku mapu sveta.
Glumica Lidija Vukićević snimila se u crnoj suknji i sakou ispod kojeg je nosila čipkasti brushelter sa tufnama što je pokazala pratiocima na Instagramu.
Pevač Savo Perović osvrnuo se na situaciju kada su se Luna Đogani i Marko Miljković našli zaglavljeni na Maldivima usled eskalacije sukoba na Bliskom istoku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar