KEŽMANE, KUKAVICE! Bivši reprezentativac prozvao MATEJU da laže o NJEMU I VIDIĆU!
Podeli vest
Nekadašnji reprezentativac Srbije i Crne Gore Danijel Ljuboja otkrio je da je tokom Mundijala u Nemačkoj 2006. hteo da bije Mateju Kežmana, ali da bivši napadač Partizana nije smeo da mu izađe na crtu ispred hotela.
Ljuboja je na tu temu govorio jer su ga iznervirali detalji iz autobiografije Mateje Kežmana, koja je objavljena 2014. godine pod naslovom "Samo mi Bog može suditi".
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan minimalnim rezultatom, a jedini gol postigao je Aleks Vigo čija je proslava podigla veliku buru. Ipak u bogatoj istoriji svetkovine srpskog fudbala, nije redak slučaj da igrač provocira navijače rivala.
04.03.2023
13:03
Nekadašnji centarfor Strazbura i PSŽ-a ispričao je da je Kežman počeo čudno da se ponaša posle poraza Srbije i Crne Gore od Holandije (1:0) u 1. kolu C grupe Svetskog prvenstva.
- Dosad nisam hteo da se oglašavam povodom te lažne autobiografije. Iznesene su mnogobrojne laži što se mene tiče, ali i nekih drugih detalja iz knjige. Ovo je prava istina. Na Mundijalu u Nemačkoj 2006. godine, u susretu protiv Holandije, u 75. minutu utakmice zamenio sam Kežmana. On se tad pogubio i prepao da će izgubiti mesto u startnoj postavi, da ću ja imati prednost u odnosu na njega, pa je dva dana pred meč sa Argentinom, za večerom pred svim igračima, počeo da me provocira. Pričao je neke stvari koje nisam mogao da razumem, u smislu da ja kvarim atmosferu. Stvarno je prešao granicu. U jednom momentu sam mu rekao da prestane, ali nije stao. Nakon toga sam mu rekao da izađe napolje, da rešimo to kao pravi muškarci. Nisam imao drugog izbora, jer je baš preterao. Rekao je da nema problema. Čekao sam ga ispred hotela, ali „veliki mangup“ Kežman nije smeo da izađe - izjavio je Ljuboja za Glas Srpske.
Foto: Starsportphoto
Ljuboja u duelu sa Sorinom na Mundijalu 2006.
Fudbaler rođen u Vinkovcima optužio je Kežmana da je namerno dobio crveni karton na narednoj utakmici protiv Argentine u kojoj je selekcija SCG pretrpela katastrofu i poražena sa 6:0.
- Koliko on voli reprezentaciju govori činjenica da je namerno dobio crveni karton na istom tom Svetskom prvenstvu protiv Argentine na 0:3 za rivala i ostavio nas na cedilu. Cilj mu je bio da ode sa Mundijala i ne igra poslednju utakmicu protiv Obale Slonovače, da ne trpi kritike. Što nije napisao da nije smeo da izađe napolje? Majstore, ako pišeš autobiografiju, onda kažeš sve, a ne napola istinu. Mi smo se pomirili posle Mundijala, međutim onda je izašla ta njegova autobiografija posle koje mi je poslao poruku: "Praštaj, brate". Evo sad kažem da mu praštam, jer je prošlo dosta od toga, želim mu sve najbolje, ali svako ide svojim putem - istakao je Ljuboja.
Javna je tajna da su Mateja Kežman i Nemanja Vidić tokom turnira u Nemačkoj bili u jako lošim odnosima i da su među njima sevale varnice.Ljuboja je poručio da je Kežman u autobiografiji preuveličao detalj sa treninga jer je naveo da je štoper Mančester junajteda hteo namerno da ga povredi.
- I ta situacija sa Vidićem na treningu je preuveličana. Kao, on je njega digao u vazduh. Bio sam na treningu, nije to baš tako bilo - rekao je Ljuboja.
Mateja Kežman svojevremeno je u pomenutoj autobiografiji optužio Ljuboju i da je "tračara" koja kvari međuljudske odnose u reprezentaciji.
- Kada je krenula ta lavina (posle poraza od Argentine), nije bilo zaustavljanja. Tada smo se svi povampirili, nismo ličili na sebe. Imali smo nekad dobru atmosferu, bili smo grupa, stalno zajedno. Rekao sam Dekiju Stankoviću da ovo više nije ekipa, ni ko ni sa kim ne priča. Pojedini igrači 'buše' druge, mislim da je bilo problema sa Ljubojom i Koromanom. Ljudi su se potpuno promenili, kao da je neki đavo ušao u njih. Deki Stanković je zbog toga bio na ivici da uđe u sukob sa njima. Posle sedam dana i ja sam hteo da idem kući. Proradila je sujeta među igračima, ono najgore. Do juče smo bili najbolji drugovi, sada jedan drugom radimo iza leđa... Ljuboja ide kod Save Miloševića i priča mu ružno o meni, a onda dođe kod mene i kaže mi: 'Ti i ja smo tandem, Sava neće igrati'. I tako od sobe do sobe. Šta da radiš, slušaš i trpiš. Sve do jednog trenutka kad smo bili u restoranu - nisam više mogao da ćutim: 'Dosta, bre, čoveče. Kako te nije sramota? Gledaš me u oči, gledaš Savu, ideš od igrača do igrača i sve redom ogovaraš - ispričao je Kežman o Ljuboji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan minimalnim rezultatom, a jedini gol postigao je Aleks Vigo čija je proslava podigla veliku buru. Ipak u bogatoj istoriji svetkovine srpskog fudbala, nije redak slučaj da igrač provocira navijače rivala.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Udarne pesnice tajkunske antisrpske televzije N1, Žaklina Tatalović i Mladen Savatović, danas su zakukali na sav glas na društvenoj mreži Iks, objavivši, najblaže rečeno, patetične poruke.
Ekskluzivni intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića čuvenim britanskim novinarima i nekadašnjim diplomatama, Alisteru Kembelu i Roriju Stjuartu, odjeknuo je u čitavom svetu, a posebno u Ruskoj Federaciji, gde mediji te zemlje masovno dele segmente rzgovora, a posebno jednu izjavu šefa naše države.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta je istakao da se izostavljanjem srpskog jezika u oglasu za posao najgrublje krši Ustav, Zakon o zabrani diskriminacije i odluka o konstitutivnosti Srba i ravnopravnosti srpskog jezika i ćirilice u Federaciji BiH zajedno sa druga dva jezika.
Rezervisani su prostor ispred Doma Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića, kao i okolne ulice do Trga Republike. Glišić je dodao da je prijava skupa podneta u skladu sa propisima i u zakonskom roku.
Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.
U naučnom istraživanju, objavljenom u časopisu "Nature Communications Psychology", navodi se da snovi oponašanju trenutke iz svakodnevnog života, a obične scene pretvaraju u živopisne prizore.
Kantonalni sud u Bihaću odredio je jednomesečni pritvor ženi iz Velike Kladuše koja se sumnjiči da je bacila trudnu ćerku sa balkona, pri čemu je nastradalo njeno nerođeno dete, potvrđeno je za Srpskainfo iz Kantonalnog tužilaštva USK.
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
Kina polako potiskuje Rusiju u oblasti Srednje Azije, pre svega Kirgistanu i to u trenucima kada je Moskva pod teretom sad već četvorogodišnjeg rata u Ukrajini.
Bivši direktor FBI Džejm Komi optužen je je ponovo, ovaj put zbog fotografije školjki za koju su zvaničnici Ministarstva pravde rekli da predstavlja pretnju predsedniku Donaldu Trampu.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Već neko vreme svi bruje o povratku pevača Milana Stankovića na scenu posle nekoliko godina pauze, a sada je to prokomentarisala i njegova koleginica Tamara Milutinović.
Folkerka Dara Bubamara našla se u centru skandala kada je krenula da kruži audio poruka u kojoj je pričala o seksu, a sada je navodno otkriven i identitet dečka o kom je pričala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar