04.06.2023

21:06

KIKS "KRALJA"  ZA DRUGO MESTO! Benzema se golom oprostio od Reala, remi Atletika i Viljareala

KIKS "KRALJA" ZA DRUGO MESTO! Benzema se golom oprostio od Reala, remi Atletika i Viljareala

Sezona fudbala u Španiji se završava večeras, a fudbaleri Barselone su postali šampioni po 27. put u istoriji kluba.

Što se utakmica koje su počele u 18.30 glavna se bitka vodila za drugo mesto koje je pripalo Real Madridu.

Fudbaleri Reala i Atletik Bilbaoa odigrali su večeras u Madridu bez pobednika, 1:1. u meču poslednjeg, 38. kola La Lige.

Atletik je imao priliku da povede u 10. minutu, ali je golman Reala Tibo Kurtoa odbranio penal Mikelu Vesgi.

Gosti su ipak poveli u 49. minutu preko Oihana Sanseta. Real je do izjednačenja stigao u 72. minutu preko Karima Benzeme, koji je bio precizan sa penala. Bio je to njegov 355. gol u dresu Reala u svim takmičenjima.

On je zamenjen dva minuta kasnije, a ovacijama je ispraćen od strane navijača Reala. Benzema je ranije danas saopštio da napušta Real posle 14 godina provedenih u dresu madridskog kluba.

Majorka je pobedila Rajo Valjekano 3:0, dok je Osasuna na svom terenu nadigrala Đironu 2:1. Real Sosijedad je na svom terenu savladalo Sevilju 2:1, dok su Viljareal i Atletiko odigrali 2:2.

Real je sezonu završio na drugom mestu na tabeli sa 78 bodova, dok je Atletiko treći sa 77. Barselona je prva sa 88 bodova uz meč manje.