Vraški težak zadatak za TSC! Žoržova skupocena četa i "Kamenolom" čekaju Topolčane na putu ka Ligi šampiona
Podeli vest
Fudbaleri TSC-a igraće protiv Brage u okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Moglo je gore, ali moglo je i bolje. Bile su to prve impresije nakon što je TSC saznao rivala u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Četa Žarka Lazetića imaće pakleno težak zadatak pošto je očekuje dvomeč sa Bragom, ali je utisak da je portugalski tim rival "po meri", te da ukoliko Topolčani žele u grupnu fazu elitnog takmičenja ili makar do plej-ofa Bragu moraju da savladaju.
Fudbaleri TSC-a saznali su rivala u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, a trener Žarko Lazetić ističe da Topolčane očekuje težak zadatak protiv portugalske Brage.
Fudbaleri TSC-a u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraće protiv portugalske Brage.
24.07.2023
20:30
Reč je o ekipi koja je prethodne sezone završila kao treća u portugalskom prvenstvu iza Benfike i Porta. Ipak, uspela je četa iz "Kamenoloma", kako kolokvijalno zovu stadion Brage, da nadmaši slavni Sporting i tako izbori mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Pored sjajnih igara u domaćem takmičenju, izabranici Artura Žorža ostavili su solidan utisak i na međunarodnoj sceni pošto su u grupi Lige Evrope osvojili čak 10 bodova. Ipak, to nije dovoljno da u konkurenciji Union Berlina, Union Brisela i Malmea izbore nokaut fazu drugog po rangu UEFA takmičenja, već su svoj evropski put nastavili u Ligi konferencija, ali tamo nisu daleko dogurali.
Fudbalski savez Srbije objavio raspored za narednu sezonu u Superligi Srbije.
24.07.2023
18:43
Ruku na srce, nije im žreb bio naklonjen pošto su već na prvom koraku u nokaut fazi naleteli na Fiorentinu. Italijani su kasnije dogurali do finala, a u durelu sa portugalskim klubom slavili su ukupnim rezultatom 7:2. U "Kamenolomu", Viola je pobedila 4:0, a kasnije na svom terenu, Artemio Frankiju, upisala još jedan trijumf - 3:2.
Ipak, ono što bi trebalo da "brine" TSC je činjenica da je Braga zaista briljirala u portugalskom prvenstvu. Žoržova četa upisala je svega šest poraza, tri remija uz 25 pobeda, a u duelima sa najvećim rivalima u domaćem takmičenju ostvarili su solidne rezultate. Protiv Sportinga imaju remi i poraz, isti saldo imaju i sa Portom, dok su Benfiku jednom pobedili, a drugi put izgubili. Braga je, uz to, na putu ka finalu tamošnjeg Kupa eliminisala Benfiku posle boljih izvođenja penala, ali je u finalu Porto bio bolji sa 2:0.
Najsvežije sećanje srpskih navijača na Bragu datira od 2021. godine kada su Portugalci bili rival Crvene zvezde u Ligi Evrope. Četa Dejana Stankovića remizirala je u gostima 1:1, dok je na Marakani upisala pobedu - 2:1.
Trener - najveća snaga Brage:
Govorio je Žarko Lazetić da je dobro što Braga ovog leta nije menjala trenera, te da će iz tog ugla biti lakše "skinuti" igru portugalskog kluba. Ipak, tamošnji mediji u superlativu govore o strategu koji sa klupre predvodi Bragu - Arturu Žoržu. 51-godišnji stručnjak čitavu svoju karijeru posvetio je klubu iz rodnog grada, počeo je kao trener u mlađim kategorijama, vodio B tim, imao kratke epizode u Familikau i Limiaosu, a od leta 2022. godine preuzeo je brigu o prvoj ekipi. Na 53 utakmice, na kojima je Bragu vodio do sada, bez da računamo period od pet mečeva dok je bio prunudno rešenje tokom 2020. godine, osvaja 2,13 bodova po meču što je izuzetna brojka.
Foto: EPAImages
Primera radi, Miloš Milojević koji je prethodnu sezonu u Crvenoj zvezdi završio bez poraza u prvenstvu i Kupu na 43 utakmice ima saldo od 2,40 boda po meču. A mora se priznati da Braga ima daleko opasniju konkurenciju odnosu na crveno-bele u Superligi Srbije.
Nakon što je Ange Postekoglu iz Seltika otišao put Totenhema, škotski velikan želeo je na kupi upravo Artura Žorža, ali je Portugalac ostao veran Bragi, a put Seltik Parka otišao je Brendan Rodžers.
Nije Artur Žorž preterano sklon kombinovanju, naprotiv, Portugalac se jasno drži istih principa, makar kada je reč o formaciji. Braga uglavnom igra standardnu 4-4-2 formaciju sa dvojicom zadnjih veznih, a povremeno se transformišu u 4-2-3-1.
Foto: EPAIMAGES
Rikardo Horta, najbolji strelac Brage prethodne sezoe
Uprava se "otvorila" za pojačanja:
Gotovo nemoguće je zamisliti da neki srpski klub tokom leta da preko 17.000.000 evra na obeštećenja, ali je za Bragu to redovna pojava. Portugalci su do sada na pojačanja dali bezmalo 19.000.000 evropskih novčanica, a najzvučnije stiže iz Fenerbahčea. Bivši portugalski reprezentativac Bruma otkupljen je od turskog kluba za 6.500.000 evra pošto je prethodne sezone zadovoljio ukuse Artura Žorža.
Odmah za njim stigli su Rodrigo Zalazar iz Šalkea, vezista plaćen 5.000.000 evra, Vitor Karvaljo iz Žil Visentea 2.000.000 evra, isto toliko koštao je angažman Viktora Gomeza iz Espanjola (otkup nakon pozajmice), 1.800.000 evra uplaćeno je na račun Gengana za stamenog štopera Sikou Niakitea (otkup nakon pozajmice), Adrian Marin plaćen je pola miliona, a kao slobodan igrač iz Lila stigao je dugogodišnji reprezentativac Portugala - Hose Fonte.
Foto: Starsportphoto
Ipak, bilo je i odlazaka koji su "dopunili" kasu, pre svih u Al Nasr otišao je Juri Medeiroš za 3.000.000 evra, Mario Gonzales put Los Anđelesa za isto toliko, Francisko Moura u Familikao za milion, a pola miliona platio je Ural za Goljermea Šetina. Ipak, najveći minus za Bragu predstavlja odlazak srpskog reprezentativca Uroša Račića koji se nakon jednogodišnje pozajmice vratio u Valensiju. Braga je, navodno, želela da otkupi njegov ugovor, ali su Slepi miševi tražili papreno obeštećenje budući da bi bivši fudbaler Crvene zvezde trebao naredne godine da dobije ozbiljnu ulogu na Mestalji.
Ipak, moguće je da će Braga ostati i bez dugogodišnjeg čuvara mreže - Mateuša koji se nalazi na radaru Notingem Foresta, a čija je vrednost procenjena na oko 6.000.000 evra.
Foto: EPAIMAGES
Uroš Račić na derbiju protiv Benfike
Kada govorimo o kompletnoj vrednisti Brage radi se o ekipi koja košta preko 131.000.000 evra, prema informacijama "Transfermarkta". Najskuplji igrač je Rikardo Horta koji je procenjen na 20.000.000, a prati ga reprezentativac Libije Al-Musrati koji košta 16.000.000 evra. Javnosti u Srbiji obojica su dobro poznata budući da su bili čanovi Brage i kada je Crvena zvezda bila sa Portugalcima u grupi Lige Evrope tokom mandata Dejana Stankovića.
Najviše utakmice prethodne godine u dresu Brage odigrao je Abel Ruiz, povremeni španski reprezentativac čak 51 meč upisao je prethodne sezone, a na terenu proveo 3.156 minuta i postigao 12 golova. Prati ga Andre Horta, dugogodišnji kapiten koji je odigrao 50 uakmica (3.139 minuta), Simon Banca 47 uz 14 golova, a najbolji strelac bio je Rikardo Horta koji je postigao 17 pogodaka na 43 utakmice uz 3.792 minuta na terenu, najviše ukoliko ne računamo golmana Mateuša.
Jasno je da TSC očekuje težak zadatak na putu ka Ligi šampiona ili makar plej-ofu u kvalifikacijama. Prvi duel igraće se u Kamenolomu, a sedam dana kasnije revanš je na TSC Areni u Bačkoj Topoli.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri TSC-a saznali su rivala u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, a trener Žarko Lazetić ističe da Topolčane očekuje težak zadatak protiv portugalske Brage.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Političara i humanitarca Arno Gujona Informerova ekipa snimila je kako bez žurbe šeta centrom Beograda, a potom ulazi u kafanu, gde je, uz supu, razgovarao sa prijateljima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Žena (67) izbodena u zgradi na Novom Beogradu prilikom pljačke trenutno nije životno ugrožena. Ubodne rane je zadobila, između ostalog, u glavu i u butnu kost. Takođe, konstatovan joj je pneumotoraks.
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
Najnoviji dokumenti Ministarstva pravde SAD otkrivaju hiljade kupovina Džefrija Epštajna na Amazonu između 2014. i 2019. godine, uključujući dečje školske uniforme, seksualne igračke, kostime sa simbolikom moći i pet primeraka romana „Lolita“ Vladimira Nabokova.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar