Tinejdžer pobio teroriste! Benajunova sestra čudom preživela napad Hamasa!
Podeli vest
Stravične stvari dešavaju se u Izraelu. Sestra direktora reprezentacije Izraela Josija Benajuna i njena porodica preživeli su pakao.
Sestra čelnika izraelske fudbalske reprezentacije i njena porodica žive u Beriju na jugu Izraela, jedva su preživeli napad militantne grupe Hamasa. Pravo je čudo da su ostali živi. Život im je sačuvao njen sin koji je ubio nekoliko terorista, koji su upali u kuću.
Izraelske vazduhoplovne snage objavile su snimak napada borbenih aviona ove zemlje na objekat koji pripada "šefu obaveštajnog odeljenja terorističke organizacije Hamas".
U subotu je iz pojasa Gaze prema Izraelu ispaljeno više hiljada raketa, a odgovornost za napad je preuzela islamistička grupa Hamas i tako je započela sukob. O ovoj temi na Info jutru govorili su analitičar Milutin Ilić, Marko Matić iz Centra za odgovorne medije i Marko Miškeljin iz Centra za društvenu stabilnost.
08.10.2023
09:12
Nekadašnji fudbaler, a danas direktor reprezentacije, Benajun, bio je nemoćan. Satima nije imao nikakve vest o sestri i njenoj porodici, nakon što su izgubili kontakt u subotu u 15 časova.
Izraleski mediji prenose da je porodica preživela zahvaljujući 20-godišnjem sinu Benajunove sestre, koji je ubio nekoliko terorista, a potom su bežali dok nisu naišli na izraelske vojnike koji su im pomogli.
Benajun je trenutno u bolnici, jer je suprug njegove sestre operasan nakon što je upucan u ruku.
Eskalacija u Izraelu mogla bi da izazove lančanu reakciju, a trenutna situacija predstavlja test za muslimanski svet, ocenio je ruski filozof Aleksandar Dugin.
Džon Holand, bivši košarkaš Crvene zvezde, ove sezone igra za Hapoel Tel Aviv, pa se javio iz Izraela.
08.10.2023
06:51
Foto: EPAIMAGES
Bivši fudbaler Čelsija, Liverpula i Arsenala Josi Benajun je u 39. godini završi karijeru. Karijeru je počeo u Hapoelu iz Ber Ševe, igrao je za Makabi Haifu i Rasing Santander, a ime je izgradio u Premijer ligi nastupajući devet godina, u periodu od 2005. do 2014, za Vest Hem, Liverpul, Čelsi, Arsenal i Kvins Park Rendžers. Poslednje godine karijere odlučio je da se vrati u domovinu i zaigra ponovo u Haifi, kao i za Makabi iz Tel Aviva, Makabi Petah Tikvu i dva puta za Beitar. Benajun je rekorder u dresu reprezentacije Izraela sa 102 utakmice.
Masovni raketni udari na teritoriju južnog i centralnog Izraela izvedeni su u subotu u ranim jutarnjim časosima, a odgovornost za napade preuzela je palestinska fundamentalistička grupa Hamas. U napadima militantne palestinske grupe Hamas na Izrael stradalo je najmanje 300 osoba, dok je više od 1.500 povređeno, saopštile su lokalne vlasti. Sa druge strane, palestinsko ministarstvo zdravlja saopštilo je da su u napadima izraelskih snaga na Pojas Gaze stradala 232 Palestinca, a ranjeno ih je skoro 1.700. Izraelski Savet za nacionalnu bezbednost doneo je odluku o obustavi snabdevanja Gaze strujom, gorivom i robom, i odobrio korake za "uništenje vojnih i vladinih kapaciteta Hamasa". Vojska Izraela je, tokom noći, pogodila više od 400 meta Hamasa i povratila kontrolu nad skoro svim borbenim tačkama na jugu zemlje, prenosi Harec.
U emisiji Tema dana gosti su bili profesor Branislav Ristivojević, Ivan Miletić, ekspert za bezbednost, Aleksandar Gajić iz Centra za društvenu stabilnost, a putem vajber uključenja uživo u program javili su se pisac Dušan Makević i Dževad Galijašević.
Stručnjak za međunarodni terorizam i bezbednost Dževad Galijašević ocenio je da će nakon napada Hamasa na pojas Gaze Sjedinjene Američke Države morati da biraju između Ukrajine i Izraela.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelske vazduhoplovne snage objavile su snimak napada borbenih aviona ove zemlje na objekat koji pripada "šefu obaveštajnog odeljenja terorističke organizacije Hamas".
Predsednica Skupštine Ana Brnabić poručič je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić kriv jer je medijalna zarada sada duplo veća nego što je bila prosečna zarada pre 11 godina.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Danica Vučenić, udarna pesnica tajkunske, antisrpske televizije N1 koja već duže od godinu dana otvoreno podržava rušenje Srbije na ulicama, sada je u programu uživo patosirala blokadere.
Ministar pravde Nenad Vujić oglasio se povodom postupanja predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića, istakavši kako to predstavlja otvoreno kršenje Zakona i Poslovnika o radu VST i nedopustiv čin institucionalne samovolje.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da su izbori za prištinski parlament koji se održavaju 28. decembra od presudnog značaja za opstanak srpskog naroda na Kosovu i Metohiji i pozvao sve Srbe da podrže Srpsku listu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće u subotu, 27. decembra polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Udruženja za zaštitu potrošača već godinama upozoravaju na prevare u turizmu, ali turističke agencije i dalje nesmetano posluju, ostavljajući putnike bez novca, ali i onoga što je najvažnije, a to je zaštita.
Novo istraživanje naglašava da se Antarktik ne topi samo odozgo, pod uticajem zagrevanja atmosfere, već i odozdo, u kontaktu sa toplom dubokom morskom vodom.
Članovi Vlade saglasili su se na današnjoj sednici, da do kraja 2025. godine i u 2026. godini direktori zdravstenih ustanova, u kojima se sprovode poslovi u cilju smanjenja liste čekanja, donesu odluku o preraspodeli radnog vremena.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, danas oko 15 časova, na državnom putu Beograd - Čačak, presretačem su zaustavili pedesetčetvorogodišnjeg R.M. koji je vozilom "pežo 206" za samo dva minuta u više navrata izvršio preticanje ukupno šest vozila preko uzdužne neisprekidane linije čineći prekršaj nasilničke vožnje, a zatim se kretao brzinom od 107 kilometara na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 60 kilometara na čas.
Na deonici zlatiborske magistrale, u ataru sela Draglica, večeras je došlo do saobraćajne nezgode, u kojoj su, prema našim saznanjima, učestvovala dva automobila.
Policijskom službeniku Policijske uprave Novi Pazar, I.M., određen je pritvor do 30 dana, potvrđeno je iz izvora bliskih istrazi. Pritvor do 30 dana određen je i S.P. iz Beograda, koji se sumnjiči da je direktno učestvovao u oružanoj pljački zlatarske radnje u centru Novog Pazara.
Iako danas u svetu besni više sukoba nego ikad od Drugog svetskog rata, na Filipinima postoji tradicija božićnog primirja u najdugotrajnijoj komunističkoj pobuni na svetu.
Kijev je praktično potvrdio dileme koje je ranije izneo ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov o načinu na koji bi eventualni izbori u Ukrajini bili organizovani i međunarodno podržani.
Grčka ne predstavlja pretnju nijednoj državi, ali će odlučno braniti svoja suverena prava, izjavio je grčki ministar odbrane Nikos Dendias povodom optužbi Ankare u vezi sa tenzijama u vazdušnom prostoru nad Egejskim morem i u regionu Istočnog Mediterana, prenose grčki mediji.
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar