Možda zvuči kao početak vica karakterističnog za naše podneblje, ali u Turskoj su se u restoranu zaista našli Srbin, Bosanac i Hrvat, fudbaleri i saigrači iz Fenerbahčea Dušan Tadić, Edin Džeko i Dominik Livaković.
Prethodno su pobedili Pendikspor (5:0) u meču 10. kola turskog prvenstva, a tri gola dao je bosanski reprezentativac, ali su po 90 minuta na terenu proveli i Tadić i Livaković, tako da su i oni dali doprinos ubedljivom trijumfu.
Dan kasnije otišli su na ručak negde na Bosforu, a pridružio im se i bivši fudbaler Eldin Adilović. Zajedničku fotografiju okačio je na svoj fejsbuk nalog i napisao zanimljiv komentar.
Foto: Fejsbuk
"Zna se ko časti posle tri gola" napisao je nekadašnji napadač.
Sudeći po karijeri kakvu je Džeko imao, nemamo dilemu da mu je plaćanje ručka saigračima lako palo. Inače je poznat kao veliki džentlemn koji je umeo da ostavi mnogo novca u provodu. Put ga je iz Bosne i Hercegovine odveo u Češku, a onda su nastavile da se ređaju najjače lige u Evropi. Prva ozbiljna stanica bio mu je Volfsburg, a zatim Mančester siti, Roma i Inter.
Balkanska trojka ove sezone je stigla u Fenerbahče. Tadić je došao iz Ajaksa, Džeko iz Intera, a Livaković iz Dinama. Odlično igraju i drže klub iz Istanbula na vrhu tabele sa 30 bodova iz deset kola.
Na košparkaškoj utakmici navijači Fenerbahčea skandirali su svom fudbalskom miljeniku Dušanu Tadiću, a još više na značaju dobija ako se zna da se ovo nije desilo u Istanbulu, već na gostovanju Bajernu u Minhenu (67:76) u 5. kolu Evrolige.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na košparkaškoj utakmici navijači Fenerbahčea skandirali su svom fudbalskom miljeniku Dušanu Tadiću, a još više na značaju dobija ako se zna da se ovo nije desilo u Istanbulu, već na gostovanju Bajernu u Minhenu (67:76) u 5. kolu Evrolige.
Kako nezvanično saznajemo, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je više pripadnika Interventne jedinice 92 jer su sprečili procesuiranje Saše Vukovića zvanog Boske za pucnjavu u jednom restoranu na Autokomandi u novembru prošle godine.
Gledalačko-obaveštajna služba Informer (GOSI) došla je do najnovijeg snimka sa sastanka "Strateškog tima blokadera" održanog pre dva dana u Novom Sadu.
Blokaderi sa Fakulteta dramskih umestnosti (FDU) u Beogradu toliko su oboleli od mržnje da su sada otvoreno pozvali na odsecanje glave glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Blokaderski glumci, koji svakodnevno gledaju kako da od države isisaju što više novca, a onda na nju udaraju na najsramniji mogući način, sinoć su ponovo na kraju predstave u Jugoslovenskom dramskom pozorištu (JDP) u Beogradu podigli indekse u znak podrške navodnim studentima, a u stvari rušiocima ustavnog poretka Srbije.
Osvrćući se na istorijski kontekst donošenja Kumanovskog sporazuma i Rezolucije 1244, istoričar i redovni profesor Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu Čedomir Antić izneo je kritički osvrt na odluke tadašnjeg državnog vrha, ali je istovremeno ukazao na izuzetno sužen prostor za manevar koji je Srbija tada imala.
Na konferenciji za novinare današnje sednice niškog parlamenta gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović istakao je značaj pažljive izrade Prostornog plana grada Niša.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas tokom intervju na Radio Beogradu šta će otkriti 27. juna na zakazanom veličanstvenom skupu u Beogradu na kom se očekuje mnogo toga važnog za budućost naše zemlje.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović istakla je da su danas uspešno zatvorena sva pitanja sa madjarskim MOL-om, te da je postignut kompromis kada je u pitanju ugovor akcionara izmedju Republike Srbije i MOL-a.
Nevreme praćeno lokalnom pojavom pljuskova sa grmljavinom do kraja dana stiže na zapad i jug Srbije, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Na vojnoj vežbi koja će se održati na Vidovdan, 28. juna, biće prikazano mnogo toga novog, uključujući i napadačke rojeve dronova i borbene sisteme koje građani do sada nisu mogli da vide, rekao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
U manastiru posvećenom Svetom Pantelejmonu u selu Lepčince kod Vranja nalazi se ikona Svetog Jovana Ruskog kakva ne postoji ni u jednoj drugoj svetinji.
Više javno tužilaštvo u Beogradu ogolilo je do najsitnijih detalja dramu koja je podigla Srbiju na noge i objavilo kompletan dosije o kretanju bivšeg načelnika beogradske policije Veselina Milića.
Policijskoj upravi Banjaluka je u sredu, 10. juna, u 16.30 sati prijavljeno da se u mestu Prijakovci dogodio incident u kojem su povređena dva maloletna lica.
Pevač Enver Miki Kolašinac (43), iz Novog Pazara, koji je bio učesnik šoua "Zvezde Granda", ubijen je pre četiri godine u Holandiji u mestu Buhten, a njegov ubica još nije pronađen.
Osnivač italijanskog lista Il Foglio, Đulijano Ferara, objavio je tekst pod naslovom "Eskalacija - to je bila odluka", u kojem otvoreno podržava intenziviranje vojnih dejstava protiv Rusije i širenje napada na rusku teritoriju.
Više od 28 milijardi funti novca britanskih poreskih obveznika završilo je u rukama terorističkih organizacija, organizovanih kriminalnih grupa i neprijateljskih država između 2015. i 2021. godine.
Sukob na Bliskom istoku ušao je u novu fazu: SAD su gađale ciljeve na jugu Irana, a Teheran odgovorio napadima na američke baze u regionu. Sve najnovije vesti pratite uživo na informer.rs!
Šef Ruskog fonda za direktne investicije Kiril Dmitrijev pozvao je danas, u šali, vanzemaljce da ubede britanskog premijera Kira Starmera da podnese ostavku.
Porodica popularnog grčkog pevača Konstantinosa Argirosa postala je bogatija za još jednog člana. Njegova supruga Aleksandra Nika porodila se 8. juna i na svet donela zdravu devojčicu, njihovo drugo dete.
Melanija Tramp prisustvovala je juče svečanoj dodeli nagrada u okviru programa "Presidential Artificial Intelligence Challenge", koja je održana u Beloj kući, gde je oduševila svojim stajlingom.
Povremeni otoci ruku i nogu nisu neuobičajeni, naročito kod starijih osoba. Ipak, prema rečima doktora Roberta Šmerlinga, određeni simptomi mogu ukazivati na potrebu za lekarskim pregledom.
Epl bi sa predstavljanjem iOS 27 mogao da prekine podršku za pojedine starije Ajfon uređaje, među kojima se pominju Ajfon 11 serija i Ajfon SE druge generacije.
Voditeljka Radio-televizija Srbije Ivana Milenković završila je studije na Arhitektonskom fakultetu, a nakon master studija upisala je i doktorske studije na odseku za ekološku i bioklimatsku arhitekturu.
Pevačica Tina Ivanović i njen bivši suprug Zvezdan Anđić ponovo su dospeli u centar pažnje nakon njegove objave koja je pokrenula nagađanja o pomirenju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.