Nemcima u glavi tunel na "Marakani"! Put kojim se silazi u pakao
Podeli vest
David Raum odigrao je jednu od najboljih utakmica u sezoni u pobedi Lajpciga protiv Crvene zvezde (3:1), a trijumfom i u Beogradu Nemci bi otvorio vrata osmine finala Lige šampiona.
Dragoslav Stepanović, legendarni trener Ajntrahta iz Frankfurta, pred utakmicu Crvene zvezde i Lajpciga na "Marakani" (utorak, 21.00, RTS 1, Arena) u četvrtom kolu Lige šampiona očekuje remi, ali veruje u pulene trenera Baraka Bahara, da mogu do tri boda.
Fudbaleri Crvene zvezde u utorak na stadionu "Rajko Mitić" (21.00, RTS, Arena Premium 1) igraju utakmicu četvrtog kola grupne faze Lige šampiona protiv Lajpciga.
07.11.2023
06:59
Međutim, imaju dva poraza u nizu u Bundesligi od Majnca (2:0) i Volfsburga (1:0), a Ram je svestan da ih u Beogradu čeka drugačija utakmica nego pre dve nedelje.
- U Lajpicu smo odigrali dobru utakmicu, zasluženo smo pobedili. Ali, U beohgradu nas čeka drugačija atmosfera, moraćemo da igramo drugačije - rekao je Raum za nemačke medije.
Italijanski arbitar Danijele Orsato biće glavni sudija na meču četvrtog kola Lige šampiona između Crvene zvezde i Lajpciga.
06.11.2023
19:16
Foto: EPAIMAGES
Čuveni tunel na "Marakani" Raum je pre dolaska u Beograd video samo na video snimcima.
- Bilo je impresivno samo proći kroz prazan tunel. Pred navijačima će biti sasvim drugačija priča.
Pre nekoliko godina, pre meča Zvezde i Napolija, italijanska Gazeta je tunel na "Marakani" opisao kao put za pakao: "Izlaz iz svlačionica izgleda kao savim običan, nalik onom u osnovnim školama. A onda sa desne strane čujete buku i ugledate tunel u koji morate da uđete i iz kojeg dopire buka. I počnete da brinete... Prvi utisak o tunelu je njegova dužina. Ne vidi mu se kraj! Drugi utisak je nagib. Imate utisak da se spuštate u pakao. Mislili smo da je to samo metaforički. Ali ne! Stvarno tako izgleda kada se spuštate tunelom... Širok je tek nekoliko metara, a dugačak 75. I to prvi deo. Jer kada pomislite da ste stigli do kraja, kada vidite svetla i čujete buku, niste. Četiri stepenika levo, pa 19 desno. A onda opet nizbrdo i tunel postaje sve uži i uži...- Ulazite u poslednja 33 koraka, a iznad glave dopire buka sa tribine sa najvatrenijim navijačima. Čovek se zapita kako da igra u tom ambijentu. Svetlost koju vidite u poslednijh 15 koraka, nije nimalo umirujuća... - opisao je novinar tada.
Nada se fudbaler Zvezdinog rivala da će posle dva poraza u šampionatu Nemačke protiv crveno-belih trijumfom preokrenuti sezonu.
- Provodimo mnogo vremena zajedno, razgovaramo i rešavamo probleme zajedno. Sad imamo priliku da preokrenemo stvari i napravimo veliki korak prema osmini finala, što nam je cilj - poručio je fudbaler Lajpciga.
Trener šampiona Srbije Barak Bahar dobio je podršku čelnika kluba, kako je Informer već pisao, a Crvena zvezda se oglasila usred noći nakon hitne sednice Upravnog odbora posle remija protiv TSC-a (1:1) na "Marakani".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dragoslav Stepanović, legendarni trener Ajntrahta iz Frankfurta, pred utakmicu Crvene zvezde i Lajpciga na "Marakani" (utorak, 21.00, RTS 1, Arena) u četvrtom kolu Lige šampiona očekuje remi, ali veruje u pulene trenera Baraka Bahara, da mogu do tri boda.
Doček Nove godine na Gradskom trgu u Čačku, koji je trebalo da bude narodno veselje i trenutak opuštanja za više od hiljadu građana, propao je pod naletom pomračenih umova i blokadera koji su se okupili iz Čačka, Gornjeg Milanovca i Kraljeva.
Izjave Andreja Plenkovića o navodnoj nadmoći hrvatskog vazduhoplovstva ponovo su otvorile sukob sa predsednikom Zoranom Milanovićem, koji tvrdi da je Hrvatska kupila polovne rafale, dok je Srbija nabavila nove avione.
Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donalda Trampa od 21. januara obustavlja obradu viza za posetioce iz 75 zemalja, javio je "Foks njuz", pozivajući se na memorandum Stejt departmenta - među zemljama kojima se obrada vize prekida je i Crna Gora, ali tu vest u tamošnjim vestima ili kriju ili ne objavljuju u potpunosti.
Koliko ih boli to što je Informer TV gledaniji od svih blokaderskih televizija zajedno, najbolje pokazuje novi biser medija N1 - objava izjave Filipa Švarma o tome da Informer sa snimcima praćenja predstavlja protivpravno zastrašivanje ljudi.
Takmičarka Plavih u Exatlonu Srbija, Sanja Kalinović, iznenadila je sve učesnike fer-plej potezom kada je oba tima zamolila da ne smetaju dok se bore na poligonu.
Nažalost, Amela Melegi je doživela povredu, zbog čega joj potencijalno preti odlazak sa takmičenja. Ipak, poslednju reč će imati lekari koji će obaviti sve potrebne medicinske preglede.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Na domaćem tržištu polovnjaka i dalje postoji jedan model koji za male pare ne predstavlja samo nostalgičnu uspomenu, već i racionalan izbor, a reč je o "jugu 45".
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra slave Prepodobnog Serafima Sarovskog, jednog od najvećih ruskih pravoslavnih podvižnika, prozorljivaca i čudotvoraca, kog je slavio čitav svet.
Deo audio poruka za koje tužilaštvo Crne Gore tvrdi da ih je slao vođa "kavačkog" klana Radoje Zvicer, a u kojima se govori o ratu klanova gde navodi da su "škaljarci" započeli sukob, dospeo je u javnost, a radi se o delu dokaznog materijala u sudskim postupcima koji se vodi pred nadležnim Višim sudom u Podgorici.
Pred Višim sudom u Podgorici nastavljeno je suđenje grupi optuženoj za likvidacije dvojice državljana Srbije, slučaj koji je godinama bio obavijen velom misterije i kasnije povezan sa obračunima najmoćnijih kriminalnih klanova u regionu.
Policija i nadležno tužilaštvo nastavljaju rad na rasvetljavanju teškog slučaja nasilja koji se dogodio u Beogradu 9. januara, kada je mlada žena prijavila da ju je poznanik satima držao zatočenu u kući i brutalno fizički zlostavljao.
Oružani napad u kafiću u Dečanima, u kojem su ranjene tri osobe, među njima i dvojica Srba, dobio je sudski epilog određivanjem pritvora osumnjičenom Albancu.
Supruga ranjenog D.R. vlasnika pekare u Ratkovu koji je upucan danas, svedočila je trenutku kada je B.Đ. (80) ušao u lokal, izvadio pištolj i ranio njenog muža. Kako je naglasila, razloga za ovo što se danas dogodilo - nije postojao.
Nove američke sankcije Iranu su oblik osvete iranskoj naciji koja podržava svoju domovinu uprkos stranom uplitanju, kaže portparol iranskog ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagei.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunima demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 2.500 ljudi, prema podacima američke grupe za ljudska prava, dok pojedini izvori upozoravaju da bi taj broj mogao biti drugačiji. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
U američkoj seriji "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter") jedna od scena snimana je u Knez Mihailovoj ulici u centru Beograda.
Automobil marke "mercedes" koji je Dragomir Gidra Bojanić vozio u serijalu filmova "Lude godine" obožavala je cela Jugoslavija i važio je za pravi simbolni status.
Predstava "Kuća" Nebojše Ilića, u režiji Voje Brajovića, otkazana je zbog zdravstvenog stanja glumca Branimira Brstine i neće biti izvedena u sredu, 21. januara, saopštio je danas Zvezdara teatar.
Na društvenim mrežama ovih dana pojavio se konceptualni trejler za istorijski film posvećen Boju na Kosovu iz 1389. godine, koji je u potpunosti realizovan uz pomoć savremenih alata veštačke inteligencije.
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Ako postoji žena koja je od skidanja napravila karijeru, to je Kejt Mos. Dok se druge zvezde svim silama trude da budu u centru pažnje, Kejt samo skine gornji deo i podseti svet ko je ikona provokacije.
Pevačica Ana Nikolić i kompozitor Goran Ratković Rale uhvaćeni su zajedno u tržnom centru, a sudeći po njihovoj bliskosti, ljubavi su dali još jednu šansu.
Estradni umetnik Boban Rajović održao je koncert na Floridi za Srpsku novu godinu na koju je došao luksuznim "rols-rojsom" i od kojeg je zaradio 35.000 dolara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar