UEFA I FIFA izgubile na sudu! Klubovi mogu da osnuju Superligu
Podeli vest
Sud pravde Evropske unije saopštio je danas da su Evropska fudbalska unija (UEFA) i Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) zloupotrebile dominantan položaj blokirajući pretnjom sankcijama stvaranje alternativnog turnira, Superlige, prenosi Rojters.
Isti izvor takođe navodi da ova presuda znači da će u budućnosti biti dozvoljeno osnivanje Superlige. Kompanija A22, koja je osnovana da sponzoriše i podrži Superligu, konsultovala je gotovo 50 evropskih klubova od oktobra prošle godine i razvila 10 principa zasnovanih na tim konsultacijama kako bi se napravila liga novog izgleda.
Baraku Baharu je davno odzvonilo na "Marakani". Navijači su jedva čekali da mu vide leđa, a iako nije uteha posle poraza Zvezde od Partizana (2:1) u večitom derbiju, želja im se ispunila i u klub se vraća ljubimac navijača Vladan Milojević.
Crvena zvezda poražena je u 171. večitom derbiju (2:1), a bez posle je posle novog kiksa ostao Izraelac Barak Bahar.
21.12.2023
06:35
UEFA i FIFA su se protivile osnivanju Superlige i zapretile su da će kazniti sve klubove, koji budu učestvovali, izbacivanjem iz sopstvenih takmičenja, a fudbalere izbacivanjem iz reprezentacija.
Crvena zvezda je pre četiri godine posle drame i bolje izvedenih penala (1:1, 7:6) na "Parkenu" eliminisala Kopenhagen u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i obezbedila evropsku jesen. Danas, crveno-beli su okončali takmičenje u eliti posle grupne faze kao poslednji u grupi, dok su Danci u osmini finala.
14.12.2023
14:00
Foto: EPAIMAGES
- Pobedili smo! Monopol UEFA je gotov, a fudbal je besplatan. Klubovi su sada slobodni i mogu sami da odlučuju o svojoj budućnosti - rekao je izvršni direktor Superlige Bernd Rajhart.
Kompanija A22 je tužila UEFA-u i FIFA-u za sukob interesa. Rojters prenosi da je Sud Evropske unije presudio da su se UEFA i FIFA prekšile zakon o takmičenju kada su pre dve godine zabranile osnivanje Superlige.
Evropsku Superligu zatvorenog tipa u aprilu 2021. pokušalo je da osnuje 12 klubova, ali je taj plan propao za 48 sati. Od projekta još nisu odustali Real Madrid, Barselona i Juventus.
Crvena zvezda je stigla do kraja još jednog učešća u Ligi šampiona. Letos krupne ambicije, a na kraju začelje grupe G, iza Mančester Sitija, Lajpciga i Jang bojsa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Baraku Baharu je davno odzvonilo na "Marakani". Navijači su jedva čekali da mu vide leđa, a iako nije uteha posle poraza Zvezde od Partizana (2:1) u večitom derbiju, želja im se ispunila i u klub se vraća ljubimac navijača Vladan Milojević.
Većina američkih vojnih baza na Bliskom istoku oštećena je u iranskim udarima, a najmanje 16 američkih instalacija u osam zemalja bilo je pogođeno tokom odmazde Teherana zbog američkih i izraelskih vojnih napada, pokazala je istraga Si-En-Ena.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da nije zadovoljan novom ponudom Irana za mirovne pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama i zapretio da će Teheran biti „raznet do pakla" ukoliko dogovor ne bude postignut.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uključio se u program Informer TV gde je između ostalog govorio o priznanju tajkunske novinarke Jelene Obućine da je N1 plasirao dezinformaciju o mrtvom dečaku iz Valjeva.
Na društvenoj mreži Iks osvanuo video sa jučerašnjeg okupljanja blokadera kod Trga Slavija u Beogradu. Pitamo se ima li među blokaderima normalnih i pismenih i zašto ne?
Cela Srbija je na nogama zbog nestanka dvoje tinejdžera, Danijela (15) i Dunje (15), kojima se svaki trag izgubio u Novom Sadu još 29. aprila u popodnevnim satima!
Na današnji dan pre 27 godina, za vreme agresije NATO pakta na Saveznu Republiku Jugoslaviju, Treći raketni divizion 250. brigade protivvazdušne odbrane Vojske Jugoslavije pogodio je američki avion F-16 koji se zatim srušio u blizini Šapca.
Da je moguće živeti od poljoprivrede i ostati na selu, potvrđuje primer Ljubisava Gojakovića, koji je nakon školovanja u Beogradu odlučio da se vrati u rodni kraj i započne sopstvenu proizvodnju.
Influenserka Jovana Kvržić skočila je u ledene vode Antarktika i jedna je od retkih Srpkinja koja je bila u ekspediciji na ovom najhladnijem kontinentu.
Muškarac Mustafa Z. (66) iz Tetova uhapšen je u Bujanovcu zbog sumnje da je počinio seriju krađa iz džamijskih kutija za dobrovoljne priloge u više gradova.
Iran je ublažio pregovaračku poziciju i signalizirao spremnost za razgovore sa Sjedinjenim Američkim Državama, bez ranijeg insistiranja da američka blokada mora odmah biti ukinuta kao preduslov za početak dijaloga.
Bivši ministar ekonomije i jedan od najvažnijih saradnika Angele Merkel, Peter Altmajer, upozorio je da bi Nemačka mogla da uđe u ozbiljnu ustavnu i političku krizu, u kojoj više ne bi imala funkcionalnu vladu sposobnu da donosi ključne odluke.
Nove američke carine od 25 odsto na automobile i kamione iz Evropske unije, u kombinaciji sa energetskom krizom, mogle bi ozbiljno da pogode već oslabljeni industrijski sektor EU
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Glumac Marko Todorović koji je u filmovima o "Žikinj dinastiji" glumio prijatelja Milana hteo je da odustane od snimanja i to zbog Dragomira Bojanića Gidre.
Klavijaturista Aleksandar Stanimirović, poznatiji kao Aca Amadeus bio je u centru skandala zbog drame sa ženom i ćerkom, a nakon svega započeo je svoj biznis.
Bivši rijaliti učesnik David Dragojević otvoreno je pričao o borbi za potomstvo i otkrio da on i njegova devojka Jovana već neko vreme pokušavaju da dobiju dete.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar