03.03.2024

18:44

Foden junak preokreta! Siti gazda Mančestera, "građani" Liverpulu na bod (VIDEO)

Tanjug AP

Mančester Siti je u velikom derbiju Premijer lige pobedio Mančester Junajted 3:1.

Junak je Fil Foden koji je postigao dva gola u preokretu.

Gosti sa Old Traforda odlično su ušli u meč. Igrao se osmi minut kada je Markus Rašford spektakularnim udarcem sa 25 metara matirao Edersona za prednost "crvenih đavola" 1:0.

Mogao je Rašford da se proslavi u prvom delu. Imao je još dve šanse koje je nekada završavao bez problema, ali ovog puta se obrukao i -  Junajted nije došao do drugog gola.

Andre Onana je s druge strane briljirao na golu Junajteda. Kamerunac je izluđivao napadače "građana", a Erling Holand je imao jedan nestvaran promašaj kojim se baš izblamirao.

Na odmor se otišlo vodstvom Junajteda 1:0, da bi u nastavku na scenu stupio čudesni  Fil Foden, koji je postigao dva gola.

Do izjednačenja domaći tim stiže u 56. minutu. Foden sjajno gađa sa distance za 1:1.

Pritiskao je tim Pepa Gvardiole i tražio preokret. Do njega je i došao u 80. minutu kada je ponovo na scenu stupio Foden pogotkom za 2:1.

Tačka na ovaj meč stavljena je u prvou minutu nadoknade. Ambrabat poklanja loptu Erlingu Holandu koji ovaj poklon koristi za konačnih 3:1.