Superkompjuter rekao svoje: Siti je favorit za titulu, najmanje šanse Atletiku!
Podeli vest
Veštačka inteligencija ocenila "građane" kao prvog kandidata za trofej u Ligi šampiona, slede Real Madrid i Arsenal.
Klubova je sve manje, a samim tim konkurencija u Ligi šampiona nakon revanš mečeva osmine finala dodatno se zaoštrila. Prolaskom Borusije Dortmund i Atletiko Madrida poznati su svi učesnici četvrtfinala elitnog takmičenja, u petak nas očekuje žreb kada će biti poznati svi mečevi do kraja Lige šampiona.
U sredu uveče kompletiran je spisak učesnika četvrtfinala ovosezonske Lige šampiona! Najveću pažnju privukao je duel koji su u Madridu odigrali fudbaleri Atletika i Intera iz Milana. Podsećamo, "neroazuri" su slavili u prvoj utakmici rezultatom 1:0, međutim "jorgandžije" su najpre uspele da anuliraju prednost rivala iz prvog meča, a zatim nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbore plasman među osam najboljih timova Starog kontinenta.
Fudbaleri Atletika iz Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pobedili su Inter posle boljeg izvođenje jedanaesteraca (3:2), a na tom meču viđen je i nesportski potez.
Iako su eliminisali Inter, prema mišljenju "Opta superkompjutera" Atletiko Madrid je u ovom momentu poslednji favorit za titulu. "Jorgandžijama" je veštačka inteligencija stavila tek 4,19 odsto šanse da postanu šampioni Evrope.
Ništa bolje nije prošla ni Barselona koja je uz mnogo sreće eliminisala Napoli. Četi Ćavija Ernandeza daje se tek 5,38 odsto šanse, sledi Borusija sa 5,62, dok preostalih pet klubova imaju dvocifren postotak.
Madriđani u revanšu osmine finala Lige šampiona protiv Intera, nakon 2:1 (1:1) u regularnom delu, bili uspešniji posle izvođenja jedanaesteraca sa 3:2.
"Milioneri" u revanšu osmine finala Lige šampiona savladali PSV sa 2:0 (1:0).
13.03.2024
22:57
Foto: EPA Images
Naravno, prvi favorit za trofej Lige šampiona ponovo je Mančester siti. Aktuelni šampion Evrope bez problema izašao je na kraj sa Kopenhagenom, a superkompjuter daje im 32,30 odsto šansi da odbrane tron u elitnom takmičenju.
Drugi favorit je, očekivano, Real Madrid sa 16,87 odsto, Arsenal je treći sa 13,09, četvrto mesto pripalo je Pariz Sen Žermenu sa 11,80, a peti je Bajern Minhen sa 10,75.
Superkompjuter će novu računicu izbaciti nakon žreba budući da je moguće da se susretnu prvi favoriti čime bi nečije šanse značajno opale, a tuđe narasle.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U sredu uveče kompletiran je spisak učesnika četvrtfinala ovosezonske Lige šampiona! Najveću pažnju privukao je duel koji su u Madridu odigrali fudbaleri Atletika i Intera iz Milana. Podsećamo, "neroazuri" su slavili u prvoj utakmici rezultatom 1:0, međutim "jorgandžije" su najpre uspele da anuliraju prednost rivala iz prvog meča, a zatim nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbore plasman među osam najboljih timova Starog kontinenta.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Političara i humanitarca Arno Gujona Informerova ekipa snimila je kako bez žurbe šeta centrom Beograda, a potom ulazi u kafanu, gde je, uz supu, razgovarao sa prijateljima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Žena (67) izbodena u zgradi na Novom Beogradu prilikom pljačke trenutno nije životno ugrožena. Ubodne rane je zadobila, između ostalog, u glavu i u butnu kost. Takođe, konstatovan joj je pneumotoraks.
Londonski Vinter Vonderlend tokom Badnje večeri pretvorio se u haotičnu scenu nasilja, kada su dve grupe posetilaca u Bavarskom selu upale u masovnu tuču.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da Kijev ne pokazuje spremnost za mirno rešenje i poručio da će Rusija ciljeve „specijalne vojne operacije“ ostvariti silom ako pregovori propadnu.
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar