Morao sam da parkiram automobil kada me je pozvao Vlade Divac da mi kaže da Novak Đoković želi da me gleda - poručio je Dejan Joveljić (24), fudbaler Los Anđeles Galaksija.
Uvek je bio skroman, nikada se nije razmetao izjavama i vrlo retko je pričao za medije, ali sada je progovorio za zvanični sajt lige. Amerikancima je bilo mnogo zanimljivo jer je viđen u društvu Novaka Đokovića i Vlada Divca, dve sportske gromade.
- Da, pozvao me je Vlade i znao sam da on dolazi na utakmicu jer je to organizovao nekoliko dana ranije. Ali on je rekao: 'Hej, Deki, jedan poseban momak je u gradu, hoće da pogleda utakmicu.' Pitao sam: 'Ko je taj što hoće na meč?' I onda je on rekao Novak Đoković! Bio sam u šoku,morao sam da parkiram automobil - otkrio je Joveljić.
Foto: Tanjug
I to nije bilo sve! Osim što je upoznao najboljeg tenisera svih vremena, igrao je protiv Lionela Mesija i uspeo na tom meču da postigne gol!
- Bio je to sjajan osećaj. Nisam imao mnogo specijalnih želja u životu, ali jedna je bila da upoznam Đokovića i da pričam sa njim. A on je došao da gleda moju utakmicu, na našem stadionu i da gleda LA Galaksi!
Tamošnje novinare je zanimalo kako to da Srbija ima Novaka Đokovića, Nikolu Jokića i toliko sjajnih sportista.
- Ne znam, treba mi odgovor na to pitanje. Da, mi smo mala zemlja, a mnogo velikih imena, sjajnih sportista imamo. Zaista, zaista neverovatno - rekao je on.
Foto: EPAIMAGES
Ne krije Srbin da mu se Amerikanci dopadaju,
- Sviđaju mi se, jako su druželjubivi i ljubazni. Ako ih pitaš nešto spremni su da pričaju sa tobom 10, 15 minuta oko nekih nepotrebnih osnovnih stvari. To mi se sviđa. Ovde je sve opušteno, ne znam da li je to zbog Los Anđelesa ili su samo ljudi takvi -poručio Dejan Jovevljić.
Srbin je istakao da nije veliki dribler, ali da uz Rikija Puđa i dobra krila u Galaksiju ove sezone može da ode preko 10 golova u sezoni.
- Znate kako, nisam igrač koji će da predribla dva ili tri igrača. Mislim može to da se desi, ali potrebna su mi dobra krila i centašutevi. Neophodne su mi lopte u šesnaestercu, to je moj teren. Ako dobijem dobru asistenciju pogodižu mrežu. Vrlo je jednostavno. Ako igram svaki meč, ako sam zdrav, minimalno ću biti dvocifren, to znači 10 golova ove sezone. Ali nadam se da ću postići mnogo više i da ću asistirrati takođe! Nadam se i utakmicama u reprezentaciji i da ću na kraju uzeti i neke trofeje - jasan je Joveljić.
Foto: profimedia
Jasno je kao da Piksi mora da obrati pažnju na Dejana, ali je nesreća za mladog napadača što ima paklenu konkurenciju! Mora da bude svestan da Dušan Vlahović blista u Juventusu, da je Aleksandar Mitrović brutalan u Saudijskoj Arabiji i da je jedan od ključnjih šrafova u mašineriji nacionalnog tima, dok bi mogao da se nada da će se "ušunjati" ispred Luke Jovića iz Milana i Petra Ratkova iz Salcburga.
Ruku na srce, Dejan Joveljić je najubojitiji špic MLS-a, pa ima prava da se nada da njegove partije neće proći nezapažene.
Srbi i Rusi su bratski narod, Zenit je svetski klub i mnogo sam srećan što nam dolazi u goste - poručio je Milan Rodić, fudbaler Crvene zvezde i nekadašnji igrač ruskog kluba.
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković, poručio je u ponedeljak da će Crvena zvezda sigurno biti šampion naše zemlje, a da će Partizan biti drugi. Sada se oglasio i trener crno - belih Igor Duljaj i u svom stilu odgovorio na ove trvdnje.
Povratak srpskog stručnjaka Vladana Milojevića na "Marakanu" pokrenuo je navijače crveno - belih, koji u znatno većem broju dolaze u Ljutice Bogdana u odnosu na period kada je na klupi sedeo Izraelac Barak Bahar.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Ratko
pre 2 godine
PIKSI NIJE NIKAKAV TRENER PRIUCENI KAO I DULJAJ , ZATO I PRIMAMO TOLIKO GOLOVA ......
Srbi i Rusi su bratski narod, Zenit je svetski klub i mnogo sam srećan što nam dolazi u goste - poručio je Milan Rodić, fudbaler Crvene zvezde i nekadašnji igrač ruskog kluba.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić bez dlake na jeziku komentarisao je predsednika Crne Gore Jakova Milatovića, iznoseći niz oštrih kritika na njegov račun i dovodeći u pitanje doslednost njegovih političkih stavova.
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić, jedan od vođa antisrpskog Proglasa, zaputio se juče u Frankfurt. On je otišao u Nemačku gde je održana tribina Proglasa.
Organizator ProGlasovskih aktivnosti Dragan Vasiljević snimljen je pijan u Frankfurtu nakon što je u tom gradu na tribini ProGlasa napadnut novinar Zoran Vicelarević, kada je pokušao da postavi pitanje predstavnicima ProGlasa.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Ivica Dačić na RTS-u otvorio je dušu o borbi za život. Iz petodnevne indukovane kome, kaže, spasili su ga jastuk iz manastira Tumane, a kasnije i Pojas Presvete Bogorodice!
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je večeras da je američka vojska u pripravnosti, nakon što je Iran lansirao rakete na Izrael i pozvao Iran da obustavi napade i da se vrati za pregovarački sto.
Operativni štab iranskih oružanih snaga Hatam al Anbija saopštio je danas, nakon lansiranja raketa na Izrael, da Izrael mora da zaustavi napade na Liban ili će se suočiti sa "daljim razornim udarcima".
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar