Pravilo o takozvanim bonus igračima izazvalo je polemiku u Superligi Srbije. Fudbalski klub Vojvodina traži da se poveća broj bonus igrača, dok bi ih Novi Pazar potpuno ukinuo.
Reč je pravilu koje postoji nekoliko sezona, ali u različitim varijacijama. Poslednje sezone svaka ekipa morala je da ima jednog igrača starosti do 21 godine na terenu svih 90 minuta. Dakle, ako jedan izađe, drugi je morao da uđe.
Vojvodina sada traži od Saveza da promeni pravilo i da na terenu u svakom momentu moraju da budu dvojica bonus igrača. U sezoni pred nama u tu kategoriju spadaće svi igrači rođeni nakon 1. januara 2002. godine.
Foto: FK Crvena zvezda
Ognjen Mimović (19)
Iz Vojvodine su izneli javno svoj stav, koji je potpisao predsednik kluba Dragoljub Zbiljić.
"U ime FK Vojvodina i svoje lično ime apelujem na sve kluboven Superlige Srbije da se u najkraćem roku dosadašnje pravilo od jednog bonus igrača promeni i da u Superligi već od sezone 2024/2025 budu minimum dvojica igrača mlađa od 21 godine. Smatram da smo svi u obavezi da štitimo interese srpskog fudbala na način da mladi igrači dobiju više vremena i prostora za napredak" naveo je Zbiljić u obrazloženju.
Sa druge strane, Pazarci smatraju da godine ne bi trebalo da određuju koliko će ko provesti na terenu, već da sastav tima zavisi od kvaliteta igrača.
"Zalažemo se za ukidanje pravila o bonus igračima. Primera radi, igrač koji je rođen u decembru 2002. godine i igrač rođen u januaru 2003. godine ne bi trebalo da budu različito tretirani zbog nekoliko meseci razlike. Kvalitet igrača trebalo bi da bude jedini kriterijum za njihov angažman na terenu, a ne propozicije koje ograničavaju mogućnosti nešto starijih, ali kvalitetnijih fudbalera", ističu Pazarci.
Foto: ATA Images
Samed Baždar (20)
Biće polemike o ovom pravilu, jer nema sumnje da klubovi nisu usaglašeni u stavu. Nezvanično se može čuti da je i Crvena zvezda za povećanje broja igrača koji zadovoljavaju ovo pravilo.
Selektor fudbalske reprezentacije Španije, Luis de la Fuente (62), obelodanio je koje igrače će povesti na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj (14.jun-14.jun), a nekim odlukama iznenadio je javnost u domovini.
Povremeni reprezentativac Srbije Đorđe Jovanović (25) predstavljen je danas kao prvo pojačanje Partizana za narednu sezonu, a kako kaže, srce mu je puno zbog povratka u Humsku!
Kada nas je američka kongresmenka ispratila iz „Hajata“ na put u Švedsku, trebalo je sve da mi bude jasno! Njene reči „pozdrava“ nikada neću zaboraviti: Srećan put, lepo se provedite! Umesto: Srećno, vratite se kao pobednici… Kao da je znala da ćemo da dobijemo šut kartu i da će nas najuriti sa Evropskog prvenstva pre nego što je i počelo – priča za Informer Ivan Čabrinović (84), koji je posle odlaska Ivice Osima, po raspadu Jugoslavije odveo fudbalsku reprezentaciju na EURO 1992.
Napadač Čukaričkog Mihajlo Cvetković (17), jedan od najtalentovanijih fudbalera Srbije, na pragu je prelaska u Crvenu zvezdu, a klubu sa Banovog brda trebalo bi da pripadne obeštećenje od 2,5 miliona evra, plus bonusi od sledeće prodaje.
Izostavljanje Džeka Griliša sa spiska selektora Engleske Gereta Sautgejta za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj (14. jun-14. jun) podiglo je veliku prašinu u tamošnjoj javnosti, a šokiralo je i reprezentatice te zemlje!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Selektor fudbalske reprezentacije Španije, Luis de la Fuente (62), obelodanio je koje igrače će povesti na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj (14.jun-14.jun), a nekim odlukama iznenadio je javnost u domovini.
Građani Čačka danas su na simboličan način odali priznanje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću za ključnu ulogu u realizaciji jednog od najvažnijih infrastrukturnih projekata u modernoj istoriji Srbije.
OSU tvrde da su ruske snage, posle intenzivnih ukrajinskih udara, počele povlačenje sa Kinburnske prevlake koja pripada Nikolajevskoj oblasti, jednog od najosetljivijih položaja na severozapadu Crnog mora.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić podelio je snimak na svom instagram profilu, na kojem se vidi neverovatna energija, naši građani koji složno koračaju napred, a ove subote, za manje od 48 sati biće u Beogradu!
Simpatizeri Srpske napredne stranke uputili su se iz Novog Sada, Aranđelovca, Sremske Mitrovice, Smederevske Palanke, Mladenovca i Kragujevca ka Beogradu kako bi prisustvovali skupu u subotu 27. juna.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je pozvao sve građane da 27. juna dođu na skup na platou ispred Narodne skupštine i najavio da će skup početi u 18.00 časova, a istovremeno je predstavio humanoidne robote koji će biti prikazani na skupu "Srbija jedna porodica".
Sramne objave i uvrede na račun građana Srbije i simpatizera SNS-a, ne prestaju da se nižu na društvenim mrežama, a blokaderi još jednom su pokazali svoje pravo lice.
Radovi na gradilištu Ekspo odvijaju se planiranom dinamikom, a Nacionalni stadion će do marta 2027. godine biti u potpunosti završen, rekla je ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević.
Kineski "džili ex2" može da postane jedan od najpovoljnijih električnih automobila u Evropi, ali i ozbiljna konkurencija popularnim modelima "Renoa" i "Folksvagena".
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić danas je uputio saučešće državnom rukovodstvu i građanima Venecuele povodom razornog zemljotresa i poručio da je MUP na raspolaganje stavio timove za pomoć u otklanjanju posledica.
Visoke temperature u Srbiji će se zadržati do 1. jula, kada nas čeka osveženje, ali temperature neće biti mnogo niže u odnosu na trenutne, rekao je meteorolog Nedeljko Todorović.
Vuk Vulević, državljanin Crne Gore poreklom iz Berana, već dugo se nalazi u fokusu bezbednosnih službi regiona zbog povezanosti sa brojnim istragama koje se odnose na organizovani kriminal. Iako je njegovo ime dovođeno u vezu sa više teških krivičnih dela, za neka od njih nikada nije osuđen, dok je u pojedinim slučajevima oslobođen optužbi.
Novi talas hapšenja Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) - po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) lišeno je slobode više osoba u Podgorici, Cetinju i Tivtu.
Ruska Spoljna obaveštajna služba tvrdi da zapadne zemlje i njihovi saveznici sve otvorenije zaključuju da sankcije protiv Rusije nisu dale rezultat koji su očekivali. Tu ocenu izneo je Aleksandar Pastuhov, stručnjak SVR, na Međunarodnom pravnom forumu u Sankt Peterburgu.
Bivša ministarka odbrane Holandije Kajsa Olongren imenovana je za generalnog sekretara Evropske službe za spoljne poslove (EEAS), diplomatskog tela Evropske unije, čime je okončan višenedeljni proces popunjavanja jedne od najvažnijih funkcija u evropskoj diplomatiji.
Italijanska premijerka Đorđa Meloni optužila je u četvrtak generalnog sekretara NATO Marka Rutea da je previše pojednostavio ulogu Italije u podržavanju američkih vojnih operacija protiv Irana, insistirajući da je Rim odobrio samo tehničku i logističku pomoć.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen našla se u centru nove istrage zbog navodne tajne prepiske sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim i liderima najmoćnijih evropskih zemalja, nakon što je evropski ombudsman pokrenuo proveru postupanja Evropske komisije.
Mnogi poznati srpski glumci tumačili su uloge raznih istorijskih ličnosti: od političara, kraljeva, pa do naučnika i pisaca, a ko je od njih bio najautentičniji, procenite sami.
Glumica Dženifer Grej nedavno je govorila o filmu "Krvava zora" koji je snimala sa kolegom Patrikom Svejzijem gde je posebno opisivala snimanje "vrućih scena".
Slavna pevačica Ariana Grande slučajno je pokazala dojku kroz tanku kariranu haljinu, a sporna fotografija je brzinom svetlosti zapalila društvene mreže.
Naučnica koja radi u laboratoriji za istraživanje raka podelila je na društvenim mrežama koje namirnice i pića lično izbegava zbog njihovog mogućeg uticaja na ćelije.
Nova pravila koja bi u Evropskoj uniji mogla da počnu da važe od 2027. godine mogla bi značajno da promene način na koji putnici planiraju i plaćaju avionska putovanja. Posle dugih pregovora postignut je okvirni dogovor koji se odnosi na ručni prtljag, ali i na veću transparentnost cena avionskih karata.
Meta nastavlja da unapređuje zaštitu maloletnih korisnika na Instagramu uvođenjem novih mera koje imaju za cilj da smanje izloženost tinejdžera potencijalno štetnom sadržaju.
Voditeljka Ana Pendić svoj privatni život nikada nije eksponirala, ali je poznato da je godinama u skladnom braku sa 10 godina starijim suprugom Vojkanom Radošem, sa kojim je sada objavila fotografiju.
Bivši rijaliti učesnik Stefan Karić nakon izlaska iz prethodne sezone “Elite“ i incidenta nakon štoje pretukao starletu Natašu Šaviju odlučio je da se povuče iz javnosti, a sada je otkrio kako živi.
Večeras je u prepunom Domu kulture „Vuk Karadžić“ u Loznici počela proslava velikog jubileja, 30 godina uspešne estradne karijere Dragana Kovačevića Struje.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.