20.06.2024

12:01

Kraj: Srbija slavi Luku Jovića (FOTO/VIDEO)

Peđa Milosavljević

Sedmog dana Evropskog prvenstva u Nemačkoj odigrava se ono najbitnije za Srbiju, meč drugog kola protiv Slovenije.

Takođe, pomno ćemo pratiti zbivanja i sa utakmice od 18 časova u kojoj će snage odmeriti rivali iz naše grupe Danska i Engleska. Gordi albion je lider grupe sa tri boda, dok su "zmajčeki" i Danci podelili po bod, a "orlovi" su bez poena.

SRBIJA - SLOVENIJA 1:1 (0:0)

Strelci: Karničnik 69, Jović 95.

Grad: Minhen

Stadion: Alijanc arena

Kapacitet: 66.000

Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

SRBIJA (3-4-1-2): Rajković – Veljković, Milenković, Pavlović – Živković (od 82. Birmančević), Ilić, Lukić (od 64. Milinković Savić), Mladenović (od 46. Gaćinović) – Tadić (od 82. Samardžić) – Mitrović, Vlahović (od 64. Jović)

Trener: Dragan Stojković

SLOVENIJA (4-4-2): Oblak – Karničkik, Drkušić, Bijol, Janža –Stojanović (od 76. Vipotnik), Čerin, Elšnik (od 90. Brekalo), Mlakar (od 63. Stanković) – Šporar, Šeško (od 76. Verbić)

Trener: Matjaž Kek

Kartoni: Mladenović 25, Lukić 54, Janža 87, Jović 90+1, Gaćinović 90+3, Vipotnik 90+4.

DRUGO POLUVREME:

KRAJ

90+5. minut - GOOOOOL! Luka Joviiiiić u 95. minutu susreta! Nebeski skok igrača Milana i poravnanje rezultata na velelepnoj "Alijanc areni".

90+4. minut - Nepotreban start Gaćinovića i žuti karton za srpskog fudbalera.

90+3. minut - Ne žuri se fudbalerima Slovenije da nastave igru nakon svakog prekida. Srbija kao da se predala.

90+1. minut - Pet minuta će se još igrati na "Alijancu". Luka Jović zbog duela dobija žuti karton.

89. minut - Euforija na delu stadiona gde su smešteni navijači Slovenije. Malo ih deli od zlata vredna tri boda.

86. minut - Sjajno je probio Samardžić, ali jako loše rešenje je odabrao igrač Udinezea.

Ogromna borba za svaku loptu

85. minut - Solidan pokušaj Birmančevića, ali je oprezan sjajni Jan Oblak. Korner za Srbiju.

83. minut - Piksi se odlučio za još dve promene. Na terenu su Lazar Samardžić i Birmančević, a iz igre su izašli Tadić i Živković.

81. minut - Oblak odličan i koristi priliku kako bi "ukrao" koji minut više.

79. minut - Karničnik još jednom odličan u solo akciji, ali je njegov udarac završio pored gola Rajkovića.

Karničnik u odličnoj formi

77. minut - Matjaž Kek pravi dve izmene i jasno stavlja do znanja da će se njegovi fudbaleri zatvoriti i sve snage usmeriti na defanzivu.

Slovenci u prednosti

75. minut - Pokušao je Sergej da se iskupi za nepažnju prilikom gola za Sloveniju, ali udarac ide daleko pored stativa "zmajčeka".

74. minut - Napadaju "orlovi", ali nema prave prilike. Slovenija predala inicijativu i prešla u odbranu.

Oblak siguran

72. minut - Pa da li je moguće! Mitrović ponovo pred samim golom, ali njegov šut pogađa prečku. Mnogo sreće za Sloveniju.

69. minut - Velika šteta! Karničnik koristi odličnu loptu i neopreznost Milinković Savića i postiže gol.

67. minut - Stojanović je bio u dobrom prodoru, ali je olako pao posle duela sa Pavlovićem. Smatra rumunski arbitar da tu nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

66. minut - Pokušao je Mitrović udarcem iz dosta teške situacije, ali lopta ide daleko preko gola.

Mitrović

65. minut - Ulaze u igru Milinković Savić i Jović, a mesto su im ustupili Vlahović i Lukić.

61. minut - Spremaj Kek prvu izmenu. Zagreva se van terena Jan Gorenc Stanković.

58. minut - Kakav udarac Šeška! Kontra Slovenije umalo da se završi kobno po Srbiju, ali je maestralno intervenisao Rajković.

57. minut - Uprkos visini i dobroj skok igri, ne uspevamo da pripretimo posle centaršuta.

55. minut - Mnogo defanzivaca je oko Vlahovića i sprečavaju asa Juventusa da dođe do lopte.

Ogromna pažnja na Vlahoviću

54. minut - Saša Lukić dobija žuti karton zbog starta nad Čerinom.

53. minut - Stvaraju priliku i Slovenci, ali odlično reaguje Rajković i pravovremenim izletanjem otklanja opasnost.

51. minut - Erik Janža se žali na povredu, pa će mu van terena biti ukazana pomoć.

50. minut - Opasnost ne jenjava. Tadić centrira, a Mitrović je probao glavom, ali preko gola.

49. minut - Umalo autogol! Centrirao je Gaćinović, a Bijol je katastrofalno reagovao i zamalo savaladao svog golmana!

47. minut - Ogromna prilika na samom početku drugog poluvremena. Dobro oprobana kombinacija Tadić- Mitrović, ali udarac najboljeg strelca reprezentacije ponovo brani Oblak.

Vlahović protiv Slovenije

46. minut - Kako je i najavljeno, Gaćinović menja Mladenovića koji je već u 25. minutu dobio žuti karton.

PRVO POLUVREME:

Pored aut linije se zagreva Mijat Gaćinović, koji će, verovatno, zameniti Mladenovića u drugom delu igre.

45+1. minut - Mitrović je uspeo da uputi udarac glavom posle centaršuta Živkovića. Po svoj prilici, poslednja prilika u poluvremenu.

Velika borba na "Alijancu"

45+1. minut - Samo 60 sekundi fudbala u prvom poluvremenu će se igrati.

45. minut - Nema opasnosti po gol Rajkovića. Ide Srbija u jedan od poslednjih napada prvih 45 minuta.

44. minut - Atomski se fudbal igra u ovim trenucima. Brza kontra Slovenije posle udarca Saše Lukića i odbrane Oblaka. Ima Slovenija korner.

42. minut - Pobeđuje u rvačkom zahvatu Mitrović i uspeva da se nađe licem u lice sa Oblakom, ali je preblizu bio golman Slovenije. Velika šteta.

Sve bolja igra Srbije

41. minut - Dobar prodor Tadića, ali nije uspeo as Fenerbahčea da se namesti za udarac iz lepe pozicije.

39. minut - Brzo je usledio odgovor "orlova". Fauliran je Mitrović blizu šesnaesterca, ali je udarac Vlahovića pogodio živi zid.

37. minut - Au, mnogo sreće! Elšnik maestralno probija, ali pogađa stativu! Na svu sreću nije uspeo Šeško odbitak da usmeri u praznu mrežu.

34. minut - Muče se Slovenci sa organizacijom napada u ovim trenucima. Pritisak Srbije stvara šanse, ali i ometa protivnika kada imaju loptu.

31. minut - Fantastičan korner je izveo Tadić, ali Mitrović nije uspeo da zahvati loptu pored Mlakara. Potpuno je prazna strana gola ostala.

Najbolja prilika za Srbiju u režiji Mitrovića

30. minut - Preuzeli smo inicijativu od Slovenaca, ali odbrambena linija deluje neprobojno, barem za sada.

28. minut - Lepa prilika! Pokazuje Dušan Vlahović zašto je toliko opasan napadač. Sjajno je iskoristio trenutak nepažnje i malo prostora kako bi pripretio Oblaku, ali je golman Atletika dobro pozicioniran.

27. minut - Napokon je prebačeno težište igre na polovinu rivala. Probio je Ilić na pas Lukića, ali je njegova lopta u 16 metara Slovenije bila neprecizna.

Dušan Tadić

25. minut - Prva javna opomena i to za Filipa Mladenovića zbog oštrog starta nad Karničkim.

24. minut - Novi udarac iz ugla za protivnika, ali je ponovo odbrana na visini zadatka. Ne uspeva Srbija da stvori dobar napad i pripreti golu Jana Oblaka.

22. minut - Insistiraju Slovenci na napadima po desnoj strani. Na svu sreću, Pavlović odlično izlazi na kraj sa Stojanovićem za sada.

Pavlović odličan u odbrani

21. minut - Traje opsada Rajkovićevog gola. U potpunosti je inicijativa na strani Kekovih igrača.

19. minut - Odlično reaguje Pavlović u našem kaznenom prostoru, ali "zmajčeki" i dalje prete.

17. minut - Visoko podignuta noga Janže i opomena od strane Kovača pred javnu opomenu za igrača Slovenije.

Dušan Tadić u borbi za loptu

15. minut - Duga lopta opet namenjena Vlahoviću završava u naručju golmana Atletiko Madrida.

14. minut - Zbila je Srbija svoje redove i sada se u napad kreće iz naše vezne linije.

13. minut - Ponovo je Mlakar napravio priliku za svoje saigrače, ali je Rajković uspeo da spreči udarac iz neposredne blizine.

Aleksandar Mitrović pod velikim pritiskom

11. minut - Probali su Slovenci dugom loptom da proigraju Karničika na boku, ali je sve završeno gol autom.

10. minut - Izuzetno agresivna odbrana Drkušića na Mitroviću i rumunski arbitar dosuđuje faul u korist golgetera Al Hilala.

9. minut - Dobro reaguje naša defanziva i interveniše posle kornera Slovenije. Nažalost, lopta je u ovim trenucima u nogama rivala, a i inicijativa.

8. minut - Ogromna šansa za Sloveniju. Šutirao je Šporar, ali je fantastično odbranio Rajković. Slab početak za "orlove".

Živković u duelu sa Slovencima

5. minut - Zapretio je Vlahović i bio blizu lopte, ali je dobro odreagovao Oblak i intervenisao pred svojim golom.

4. minut - Opasno je bilo po gol Srbije. Lukić je izgubio loptu, što je iskoristio Čerin i uputio udarac u okvir gola, ali je dobro pozicioniran Rajković.

2. minut - Pritisak na 16 metara Slovenije od samog početka. Očigledno je Piskijeva želja da se protivnik od početka pritisne na svojoj polovini.

1. minut - Krenula je utakmica na "Alijanc areni". Lopta je u nogama naših fudbalera. Pokušao je Tadić odmah da proigra Mitrovića dugačkom loptom, ali su Slovenci otklonili opasnost.

PRE UTAKMICE:

15.55 - Trenutno se intoniraju himne obe selekcije, nakon čega nas očekuje početak spektakla.

15.52 - "Orlovi" na zagrevanju.

15.50 - Pogled na tribine ispunjene srpskim pristalicama.

Navijači Srbije

15.46 - Preko video projekcije se opet javio Novak Đoković uz muzičku podlogu iz kultne serije "Otpisani" što je naišlo na ogromno oduševljenje naših navijača.

15.45 - Prema nezvaničnim najavama, očekuje se oko 30.000 srpskih navijača koji će zdušno bodriti izabranike Dragana Stojkovića Piksija.

15.42 - Fudbaleri Srbije započeli sa pripremama za utakmicu sa Slovenijom.

Fudbaleri Srbije

14.25 - "Orlovi" su se poslednji put sastali sa "zmajčekima" 2022. u sklopu Lige nacija i tada je susret okončan sa mnogo golova, ali nerešenim rezultatom 2:2.

14.22 - Nemanja Gudelj će ponovo imati podršku supruge Anastasije, kao i tašte Svetlane Cece Ražnatović.

14.20 - Srbija ima ulogu favorita sa kvotom na pobedu od 1,65, dok je koeficijent na Sloveniju visokih 4,80.

14.13 - Dušan Tadić će ovoga biti u prvoj postavi, kao što je Informer i najavio, nakon što je presedeo prvo poluvreme susreta sa  Engleskom u kojem je Srbija poražena 1:0.

Zagrevanje srpskih fudbalera

14.10 - "Orlovima" na crtu izlazi oprobanih prvih 11 "zmajčeka", predvođenih dvojcem Šporara i Šeška.

14.05 - Srbija će duel početi sa Rajkovićem na golu, dok će Vlahović i Mitrović ponovo zajedno biti pretnja po gol Slovenije od prvog minuta.

13.55 - Najave čelnika FS Srbije da će "orlovi" napustiti turnir ukoliko se Hrvatska i Albanija ne kazne zbog skandaloznog ponašanja njihovih navijača na meču grupe B, naišle su na odjek, ali samo u Kopenhagenu. Oglasio se direktor FS Danske Erik Broger Rasmusen uz poruku da se nada da će Srbija ostati na turniru.

"Euro je fudbalski događaj i tu bi svi trebalo da budu deo toga. Ovo takođe važi iako svi imamo svoja osećanja i želimo da naš tim pobedi. Svi navijači moraju da doprinesu dobroj atmosferi. Fudbal mora da okupi navijače. Neredi, nasilje ili pretnje nisu deo dobre zabave. Nadamo se da će Srbija ostati na turniru. UEFA je ta koja određuje sve sankcije", poručio je Rasmusen.

13.22 - Povodom sramnog zajedničkog skandiranja navijača na meču između Hrvatske i Albanije, FS Srbije uputio je dopis Teodoru Teodoridisu, generalnom sekretaru UEFA. Ustaše i Šiptari pevali su usred meča (2:2) "Ubij Srbina", a meč zbog toga nije prekinut, na šta se Šurbatović u dopisu generalnom sekretaru UEFA Teodoru Teodoridisu posebno osvrnuo. Više pročitajte OVDE.

13.21 - Porodica Strahinje Pavlovića stigla je u Minhen.

13.21 - Grupa od sedmorice navijača Srbije krenulo je "jugom 55" na Evropsko prvenstvo u fudbalu! Srbi iz Vrnjačke Banje odavno su se dogovorili da bodre reprezentaciju Srbije na kontinentalnom šampionatu u Nemačkoj, a više o ovoj temi pročitajte OVDE.

S jugom na Nemačku

13.15 - Imaće naši fudbaleri posebnu podršku sa tribina. Škoti su iu Srbiju!

12.38 - Navijači našeg tima polako pristižu na stadionu, stigli su dva i po sata pre početka meča između Srbije i Slovenije. Grmi pesma!

12.36 - Deo navijača Srbije krenuo je ka Alijanc areni!

12.31 - Uz fudbalsku reprezentaciju Srbije su i navijači iz Crne Gore.

Lepa slika iz Minhena

12.25 - Ni tu nije kraj. Ono što je malo ko primetio u jučerašnjem direktnom prenosu pomenutog meča je da je u prenosu u kadru bio navijač Hrvatske sa šalom na kojem je ispisan fašistički pozdrav "Za dom spremni.

Bruka i sramota: Navijač Hrvatske sa fašističkim šalom

12.20 - Da ne prođe sve u fer i sportskoj atmosferi pobrinuli su se ko drugi nego ustaše i šiptari. Nakon što su tokom jučerašnje utakice Hrvatska - Albanija (2:2) skandirali "Ubij Srbina", sada je isplivao snimak na kojem se vidi da se Šiptari vesele uz pesme osvedočenog mrzitelja Srba, hrvatskog pevača Marka Perkovića Tompsona.

A post shared by Jutarnji.hr (@jutarnji.hr)

12.15 - Nisu izostale ni rodoljubive pesme. Grmi pesma usred Minhena, Srbi skandiraju "Kosovo Srbija, Kosovo Srbija", a vijore se srpske zastave i transparenti na kojem piše "Nema predaje".

12.10 - U jednom momentu su se na trgu pojavili i Slovenci, mada u dosta manjem broju. Sve je prošlo bez problema, a srpski navijači su ih malo "pecnuli" i poručili "Luka Dončić jedan je od nas" što možete pogledati u našem ekskluzivnom videu ispod.

12.05 - Od ranog jutra srpski navijači okupljaju se na trgu u Minhenu uoči meča drugog kola C grupe Srbija - Slovenija. Nema nikakvih incidenata, pevaju i vesele se. Došli su iz svih krajeva sveta i Srbije, pa čak i iz Sjedinjenih Američkih Država.

12.00 - Dobar dan i dobro došli u direktan tekstualni prenos svih dešavanja na Evropskom prvenstvu u toku dana. Informer ima specijalne izveštače u Nemačkoj i ostanite uz blog kako biste videli ekskluzivan materijal.